کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری

قیمت کمپرسور باد 150 لیتری دو سیلندر ، قیمت کمپرسور باد 150 لیتری تک سیلندر ، قیمت پمپ باد 150 لیتری سایلنت ، قیمت پمپ باد 100 لیتری

در این مقاله قصد داریم به معرفی کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری پرداخته و مشخصات و ویژگی‌های آن و قیمت پمپ باد ۱۵۰لیتری را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

در بسیاری از صنایع مختلف از دستگاه‌ های ثابت و خاصی در جهت راه اندازی کار و انجام آن در مدت زمان کمتری استفاده می شود. همچنین برای افزایش کارایی و اثربخشی عملیات موجود در کارخانه ها و صنایع و… از دستگاه هایی استفاده می شود که مصرف پایین انرژی داشته باشند و به صورت های مختلف انرژي تبدیل شده و این نیرو و انرژي را به صورت متوازن بین قسمت های مختلف کارخانه توزیع کنند کمپرسور باد 150 لیتری مانند کمپرسور های هم دسته خود ( 25 لیتری ، 50 لیتری ، 80 لیتری و 250 لیتری) از مکانزیم مشابه استفاده می کند.

یکی از همین دستگاه ها که در اکثر مشاغل عملیاتی نیاز به آن به شدت احساس می شود کمپرسور باد پیستونی و کمپرسور هوا اسکرو هستند. کمپرسور باد دستگاهی است که توانایی دریافت و متراکم کردن هوا در یک محفظه‌ای به نام مخزن را داشته و زمانی که به آن نیاز باشد هوای فشرده داخل مخزن را به بیرون منتقل خواهد کرد. در این مقاله اختصاصا به توضیح درباره‌ی کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری و قیمت پمپ باد ۱۵۰لیتری خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از پمپ باد ۱۵۰ لیتری

کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری چیست و اساس کار آن را توضیح دهید؟

کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری وسیله‌ای است که میزان خاصی از هوا را متراکم کرده و به هنگام نیاز آن را به صورت نیرویی قابل توجه به بیرون آزاد خواهد کرد. در واقع زمانی که فشار داخل مخزن کاهش پیدا کند، موتور و سیلندرها به صورت اتوماتیک به کار افتاده و هواساز نیز شروع به مکش هوای اطراف خواهد کرد.

این هوا با فشار و دمای زیاد وارد مخزن شده و در آن‌جا به وسیله‌ی سیستم های خنک کننده تعبیه شده در دستگاه، گاز به مایع تبدیل می‌شود. همچنین زمانی که نیاز به این نیرو در محیط وجود داشته باشد این هوا با فشار مشخص و بالایی به بیرون منتقل خواهد شد و پس از خالی شدن حجم مخزن دوباره فرایند مکش هوا به صورت اتوماتیک توسط کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری اتفاق خواهد افتاد.

انواع پمپ باد 150 لیتری روتوپارس

ازکمپرسور باد ۱۵۰ لیتری در چه مشاغلی استفاده می شود ؟

همانطور که اشاره شد همه‌ی مشاغلی که در کار خود به هوای متراکم و فشرده نیاز دارند می‌توانند از پمپ باد ۱۵۰ لیتری استفاده کنند چرا که دومین نیرویی که می‌تواند به صورت های دیگر انرژي در بیاید همین هوای فشرده کمپرسورهای باد هستند که در اکثر صنایع مانند صنایع چوب بری، رنگ‌رزی، کارخانه ها و حتی مشاغل غیر صنعتی و عمومی، باد کردن تایرهای بادی، دستگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی، تجهیزات نساجی و… به کار خواهند آمد. اما به صورت معمول از کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری می توان در تعمیرگاه ها، کارگاه های چوب بری و نجاری و… استفاده کرد.

برند های کمپرسور 150 لیتری

آبک ایتالیا ( کمپرسور 150 لیتری آبک ایتالیا)

فینی ایتالیا ( کمپرسور 150 لیتری فینی )

مشخصات و ساختار فنی کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری

مخزن

همانطور که از نام کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری پیداست، مخزن این پمپ باد توانایی پر کردن هوا به حجم ۱۵۰ لیتر را داشته و می‌تواند به همین میزان نیز هوای فشرده را به بیرون انتشار دهد. ورقه‌ی مخزن دارای ضخامت ۳ میلی متری برای جلوگیری از پوسیدگی و آسیب های احتمالی می باشد.

وزن پمپ باد ۱۵۰ لیتری حدود ۱۰۰ کیلوگرم است و به وسیله چرخ‌های تعبیه شده در زیر آن می‌توان بدون مشکل خاصی اقدام به جا به جایی آن نمود.

حجم مخزن و وزن کمپرسور و ضخامت تعبیه شده در آن با استانداردهای CE مطابقت دارد.

در قسمت زیرین مخزن شاهد یک پیچ تخلیه هستیم که به صورت دوره ای باید آن را چک کرده و باید برای جلوگیری از پوسیدگی دستگاه اقدام به تخلیه رطوبت جمع شده در زیر مخزن کنید. برای انجام این کار پیچ تخلیه را باز کرده و رطوبت جمع شده را تخلیه کنید.

همانطور که اشاره شد زمانی که فشار درون مخزن کاهش پیدا کند موتور و سیلندرها به کار افتاده و مخزن کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری را پر خواهند کرد و پس از پر شدن به صورت اتوماتیک از کار خواهند افتاد.

پمپ باد 150 لیتر

موتور

موتور یک کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری وظیفه‌ی تأمین انرژی دستگاه را بر عهده داشته و به عبارتی نقش محرک این پمپ باد را بر عهده دارد. این موتور می تواند با قدرت ۲ اسب بخار و ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت، هوایی با فشار ۱۰ بار را ایجاد کند. سرعت موتور نیز حدود ۳۰۰۰ دور در دقیقه میباشد.

آیا می‌توان از هر پمپ بادی برای هر شغلی استفاده کرد؟

خیر

باید متناسب با میزان کار و همچنین محیط مورد نظر خود اقدام به تهیه کمپرسور باد کنید چرا که اگر دستگاه شما در محیط بیش از ۴۰ دقیقه در حال کار کردن بود آگاه باشید که کمپرسور باد انتخابی شما مناسب محیط عملیاتی نیست و باید کمپرسوری با موتور قوی‌تر و حجم مخزن بیشتر تهیه کنید. اگر نتوانید مطابق با استانداردها، کمپرسور باد مورد نظر خود را درست انتخاب کنید پس از مدت کوتاهی شاهد آسیب رسیدن به موتور دستگاه و… خواهید بود.

کمپرسور 150 لیتری آبک ایتالیا

مزایای استفاده از پمپ باد ۱۵۰ لیتری

 • حجم و وزن دستگاه مناسب بوده و به وسیله چرخ‌های قوی تعبیه شده در زیر دستگاه امکان جا به جایی آن وجود دارد .
 • مصرف پایین انرژي
 • می‌توان از کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری در مکان‌هایی که بالای ۴۵ درجه سانتیگراد هستند، استفاده کرد.
 • طول عمر دستگاه بالا است و به صورت متداول می‌توان از دستگاه استفاده کرد.
 • طراحی دستگاه بسیار ساده بوده و کاربران از هر قشری می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
 • زمان پر شدت مخزن کاملا استاندارد است و در کمترین زمان پر خواهد شد.
 • صدای کم دستگاه نیز رضایت بسیاری از کاربران را جلب کرده است .

نکات مهم درباره نگهداری و راه اندازی دستگاه

 • سعی کنید کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری را در مکان هایی که حاوی گرد و غبار فراوان است قرار ندهید اما اگر مجبور به انجام این کار شدید، به صورت دوره‌ای و در مدت زمان های کوتاه فیلتر پمپ باد را تمیز کنید.
 • میزان روغن دستگاه را به روزانه چک کنید و این میزان نباید از خط نصف مشخص شده، کمتر و یا بیشتر باشد . اگر شاهد نشتی روغن در این پمپ باد بودید، آگاه باشید که دستگاه را زیادی روغن کاری کرده اید!
 • اگر از کمپرسور باد تکفاز و یا سه فاز استفاده می‌کنید حتما برق را به صورت جداگانه از کنتور بگیرید و به هیچ عنوان مخصوصا در نوع تکفاز، دو شاخه را مستقیما به پریز وصل نکنید چرا که در نهایت نتیجه ای جز سوختن دینام نخواهد داشت.
 • اگر پمپ باد دارای کلید برق است حتما برای روشن و خاموش شدن دستگاه از آن استفاده کنید و اگر دارای تابلو برق است حتما از آن برای خاموش و روشن کردن دستگاه استفاده کنید.
 • در صورت دور بودن دستگاه از پریز برق به هیچ عنوان اقدام به طولانی کردن سیم نکنید چرا که با انجام این کار به موتور دستگاه آسیب خواهد رسید . در عوض می توانید طول شلنگ را افزایش دهید.
 • اگر در هنگام کار با کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری صدای غیر عادی شنیدید حتما علت آن را جویا شوید چرا که ممکن است برخی از پیچ ها شل شده باشند.

مزایای کمپرسور 150لیتری

قیمت پمپ باد ۱۵۰لیتری

برای اطلاع از قیمت پمپ باد ۱۵۰لیتری با کارشناسان فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

نتیجه گیری

کمپرسور باد ۱۵۰ لیتری یکی از پمپ بادهای بسیار پرکاربرد برای مشاغل تعمیرگاهی، نجاری و نقاشی است که با حجم مخزن ۱۵۰ لیتر توانایی تولید هوایی با فشار ۱۰ بار و حجم ۱۵۰ لیتر را دارا می باشد .  این پمپ باد نیز در سه حالت تکفاز، خوابید و ایستاده در بازار موجود است و برای انتخاب بهترین کمپرسور باد، متناسب با اندازه محیط و نیازتان می توانید با متخصصان مجموعه ما تماس گرفته و اقدام به انتخاب بهترین کمپرسور باد مورد نظر خود کرده و کالایی اصل و با گارانتی دریافت کنید.

2 دیدگاه

 • سلام مرسی از مطلب خوبتون . میخواستم بدونم کمپرسور 150 لیتری ایتالیایی هم وجو د داره یا فقط این مدل چینی تولید میشه ؟؟

  • باسلام و احترام
   در پمپ باد 150 لیتری عموما از هواساز چینی استفاده می شود . در صورت سفارش مشتری بر روی مخزن 150 لیتری از هواساز 250 لیتری ایتالیایی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button