ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کمپرسور باد 250 لیتری

صفحه اصلی > کمپرسور باد 250 لیتری

کمپرسور باد 250 لیتری

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3.3 / 5. تعداد: 12

کمپرسور باد 250 لیتری تکفاز ، پمپ باد 250 لیتری ایستاده ، خوابیده ، هوا ، پیستونی ، ایتالیای ، چینی ، اروپایی ، قیمت ، کاتالوگ
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت کمپرسور باد 250 لیتری

همانطور که می دانید در صنایع کوچک و بزرگ استفاده از هوای فشرده به عنوان یک ابزار بسیار کارآمد مسئله ای مهم و حیاتی شده است. شاید بتوان متداول ترین روش تولید هوای فشرده را استفاده از کمپرسور ( قیمت کمپرسور اسکرو ، قیمت کمپرسور پیستونی ) نام برد. در این متن سعی شده به نکاتی در مورد فروش کمپرسور 250 لیتری و همچنین انتخاب پمپ باد 250 لیتری اشاره شود . و در انتها علاوه بر معرفی اجزای این دستگاه به صورت مختصرا به قیمت کمپرسور باد 250 لیتری ایتالیایی پرداخته شده است.

کمپرسور باد 250 لیتری ایستاده

کمپرسور باد پیستونی یا پمپ باد پیستونی به وسیله ای گفته می شود. که هوای محیط را به وسیله حرکت خطی پیستون ها در داخل سیلندر مکش نموده. و سپس تحت فشار قرار داده و در مخزن ذخیره هوای فشرده ذخیره سازی می کند. کمپرسور باد 250 لیتری از دسته کمپرسور های جابجایی مثبت و از نوع کمپسور های پیستونی است . که عموما در صنایع کوچک و یا تعمیرگاه ها برای تامین هوای  فشرده مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تولید هوا در پمپ باد

روش تولید هوا در پمپ باد 250 لیتری

روش تولید هوای فشرده در پمپ باد 250 لیتری به صورت کاهش مستقیم حجم انجام می شود . و بنابراین کیفیت ساخت هواساز این نوع کمپرسور در سطح صدا و کیفیت هوای تولید شده نسبت کاملا مستقیم دارد. از این رو در این متن سعی شده که به معرفی مدل های مختلف کمپرسور هوا 250 لیتری و همچنین توصیه های مهم قبل از خرید این دستگاه اشاره شود.

کمپرسور باد 250 لیتری ایستاده

کمپرسور باد 250 لیتری چه مشخصات فنی دارد؟

در صورتی که از ابتدای متن با ما همراه بوده باشید با کارکرد کمپرسور پیستونی به طور کلی آشنا شده اید. هوای تولید شده در کمپرسور هوا 250 لیتری بعد از خروج از قسمت هواساز به مخزن ذخیره وارد می شود. فشار کاری در این سایز عموما بین 6 تا 8 بار است و برای نگهداری این فشار هوا در حجم 250 لیتر، ضخامت مناسب مخزن باید ما بین 3 تا 4 میل باشد. برای شناخت بیشتر در زیر دسته بندی مشخصات فنی این مدل به صورت کامل عنوان شده است.

قیمت پمپ باد 250 لیتری

تقسیم بندی پمپ هوا 250 لیتری از نظر نوع مخزن ( ایستاده ، خوابیده ، بدون مخزن)

کمپرسور هوای فشرده پیستونی عموما به صورت پیکج کامل بر روی مخزن به مشتری ارائه می شود . برای سهولت نصب در موقعیت ها و کاربرد های مختلف در دو مدل متداول کمپرسور باد 250 لیتری خوابیده و کمپرسور باد 250 لیتری ایستاده ساخته می شوند. در موارد خاص نیز می توان واحد هواساز و الکتروموتور را به صورت مجزا بر روی شاستی نصب و سپس از طریق لوله یا شلنگ هوا را به مخزن انتقال داد.

انواع کمپرسور باد 250 لیتری و پمپ باد 250 لیتری

برق مصرفی کمپرسور

کمپرسور هوای فشرده 250 لیتری جزو کمپرسور های نسبتا کوچک محسوب می شود. از این رو عموما در فضاهایی استفاده می شود که فاقد برق سه فاز هستند. بنابراین الکتروموتور های استفاده شده بر روی این کمپرسور ها از نوع تکفاز دو خازن می باشد.  و در موارد خاص بنا به درخواست مشتری امکان نصب الکتروموتور سه فاز نیز وجود دارد.

انتخاب سایز مخزن پمپ باد 250 لیتری

استفاده از مخزن ذخیره هوای فشرده در تمامی کمپرسور های پیستونی متداول بوده . مهم ترین علت وجود مخازن ذخیره سازی، کم کردن تعداد دفعات روشن و خاموش شدن الکتروموتور است. ساختار الکتروموتور های تک فاز و سه فاز استفاد شده در کمپرسور باد به گونه ای است . که نباید بیش از حد مجاز، تعدد روشن و خاموش شدن داشته باشند . در هنگام انتخاب این تجهیز حتما باید این مورد مد نظر قرار گیرد.

موارد مصرف پمپ باد 250 لیتری

روش انتخاب کمپرسور باد

انتخاب کمپرسور پیستونی به پارامتر های زیادی بستگی دارد . اولین نکته ای که حتما باید به آن توجه نمود این است که تمامی کمپرسور های پیستونی توانایی کار در کاربرد های دائم کار را ندارند و به همین علت به تایم استراحت بین کار نیازمند هستند. برای نمونه در صورتی که مصرف هوای فشرده در مجموعه شما 500 لیتر در دقیقه باشد. استفاده یک کمپرسور با همین سایز موجب دائم کاری کمپرسور و در نتیجه استهلاک سریع دستگاه می شود.

انتخاب بهترین سایز کمپرسور مورد نیاز برای مجموعه های صنعتی در اصول نیازمند محاسبات مختلفی است  و در حتما باید به وسیله متخصصین این حوزه انجام شود. در اینجا ما برای ساده سازی از یک رابطه تجربی استفاده می کنیم. و در صورتی که کاربرد از نوع عمومی باشد تا حد زیادی می توان از آن استفاده نمود.

در این روش ابتدا حاصل مجموع دستگاه های مصرف کننده هوای فشرده را بدست آورده. و عدد نهایی را بر عدد 0.6 تقسیم می کنیم و در نتیجه سایز کمپرسور مورد نیاز به صورت سر انگشتی بدست می آید.

در صورتی که بخواهیم مثال بزنیم ، در مجموعه ای که مجموع مصرف هوا 500 لیتر باشد . بهتر است از یک کمپرسور با ظرفیت حدود 850 لیتر در دقیقه استفاده کنید.

برند های متداول پمپ باد 250 لیتری

موارد مصرف

کارگاه های نجاری

تعمیرگاه های خودرو

کارگاه های کوچک و متوسط

سیستم های رنگ پاشی کوچک

دستگاه های سی ان سی تراش و برش

استفاده جهت راه اندازی سیستم های پنوماتیکی

پمپ باد 250 لیتری دو هواساز ایتالیایی

انواع کمپرسور باد 250 لیتری

کمپرسور های با مخازن 250 لیتری ساخته شده در بازار در چند مدل متداول قابل خرید است . ما در این قسمت جهت راهنمایی هرچه بیشتر مشتریان محترم قبل از خرید کمپرسور باد 250 لیتری مدل های مختلف این تجهیز را مورد بررسی قرار می دهیم.

کمپرسور 250 لیتری چینی

اولین مدل و متداول ترین مدل پمپ باد 250 لیتری موجود در بازار به اسم کمپرسور باد چینی شناخته می شود و به نسبت سایر مدل های کمپرسور قیمت پایین تری دارد. از مشخصات عمومی و قابل ذکر این مدل پمپ باد می توان به وجود مخزن 200 لیتری و هواسازها عموما 3 سیلندر با سطح صدای نسبتا بالا و کیفیت ساخت پایین اشاره کرد.

کمپرسور 250 لیتری چینی

کمپرسور باد 250 لیتری ایتالیایی

در صنعت هوای فشرده به خصوص کمپرسور های پیستونی کمپانی های ایتالیایی جزو پیشرو ترین صنایع به حساب می آیند . از این رو کلیه واحد های هواساز ساخته شده در این کمپانی ها به نسبت سایر رقبا به خصوص برند های چینی کیفیت بسیار بالاتری دارند. کیفیت ساخت بالا و استفاده از متریال با کیفیت در ساخت کمپرسور باد 250 لیتری ایتالیای موجب عمر بالا ، سطح صدای پایین و همچنین مصرف انرژی بسیار پایین در این دستگاه شده . و به همین دلیل استفاده از این مدل پمپ باد در طولانی مدت به خصوص برای صنایع کوچک صرفه اقتصادی بیشتری را به همراه دارد.که با توجه به تناسب قیمت کمپرسور باد 250 لیتری ایتالیایی میتوان آن را به سهولت تهیه نمود.

اجزای کمپرسور 250 لیتری

کمپرسور 250 لیتری ایرانی

با توجه به نیاز بازار در زمینه تامین تجهیزات هوای فشرده برخی تولید کنندگان داخلی به روش مهندسی معکوس و با الگو گیری از کمپرسور دوسیلندر ایتالیایی اقدام به تولید برخی از سایز های هواساز پمپ باد کرده اند. پمپ باد 250 لیتری ایرانی عموما به وسیله الکتروموتور و مخزن ساخت داخل و تجهیزات اروپایی منتاژ شده و در بازار ارائه می شود.

برند های متداول دیگر پمپ باد 250 لیتری

فینی fini

فیاک

آبک abac

شینوک

اینگرسولرند

اطلس کوپکو

اجزای کمپرسور 250 لیتری

کاربردها

پمپ باد با سایز مخزن 250 لیتر  و هواسازی 250 تا 350 لیتر در دقیقه جزو دسته کمپرسورهای نسبتا سبک به حساب می آید و به دلیل وجود چرخ در مدل های متداول این کمپرسور در صورت نیاز قابلیت هم را نیز با خود به همراه دارد. این کمپرسور در کاربرد های سبک تا متوسط به شرح زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای صنعتی کوچک

تعمیرگاه های خودرو و تعویض روغنی

سیستم های رنگ پاشی (درحد یک عدد پیسوله)

دستگاه های پنوماتیکی با تعداد اجزای کم و کوچک

استفاده از ابزارهای بادی در کارگاه های ساختمانی کوچک

مصارف آزمایشگاهی (در صورت حساس بودن کاربرد به روغن لازم است از کمپرسور بدون روغن استفاده شود)

اجزای کمپرسور باد 250 لیتری

اجزای کمپرسور 250 لیتری

الکتروموتور

الکتروموتور نصب شده بر روی کمپرسور باد  250 لیتری شرکت روتوپارس در توان 1.5 kw یا 2 hp است. و از نظر برق مصرفی در دو مدل تک فاز و سه فاز ارائه می شود. همچنین دورالکتروموتور های استفاده شده بر روی کمپرسور پیستونی از نوع 3000 دور بر دقیقه است.

هواساز

هواساز پمپ هوا 250 لیتری

مخزن

پرشر سوئیچ

روش تولید هوا در پمپ باد 250 لیتری

گیچ یا مانومتر فشار

جهت نمایش فشار ذخیره شده در مخزن بر روی بدنه مخزن از یک عدد گیج مکانیکی عقربه ای استفاده می شود.

تسمه

انتقال قدرت در شرایط عادی در تمامی کمپرسو های پیستونی از نوع تسمه ای و با استفاده از پولی تسمه انجام می گیرد.

شیرآلات کمپرسور

یکی از تجهیزات حیاتی در کمپرسور هوای فشرده شیرآلات به حساب می آید. در کمپرسور با مخزن 250 لیتری از یک عدد شیر جهت خروج هوا و یک عدد شیر در زیر مخزن جهت تخلیه آب استفاده می شود . لازم به ذکر است که جهت بالا بردن کیفیت هوای خروجی، نیاز است که شیر خروجی زیر مخزن را چندین بار در طول روز باز و بسته کنید . و در کابردهای با حساسیت بالا و جهت سهولت در این کار از شیر برقی تایمر دار در خروجی استفاده می شود.

مزیت های استفاده از کمپرسور باد 250 لیتری

مزیت های استفاده از کمپرسور باد 250 لیتری ساخته شده در روتوپارس

توانایی کارکرد در شرایط سنگین کاری و دائمی

قابلیت استفاده در دماهای پایین و بالای 45 درجه

شامل 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

در حداکثر دبی و فشار قبل از تحویل به مشتری تست شده

طبق استاندارد و متناسب با شرایط بازار ایران طراحی شده

شیرآلات کمپرسور

قیمت کمپرسور باد 250 لیتری ایتالیایی

در بالا به نکات مهمی برای انتخاب کمپرسور با مخزن 200 و 250 لیتری اشاره کردیم. حال قبل از خرید این تجهیز به نکات در مورد تعیین قیمت کمپرسور باد 250 لیتری می پردازیم.

به علت محدوده وسیع استفاده از این سایز کمپرسور و افزایش کارگاه های کوچک ،استفاده از این تجهیز بسیار متداول می باشد. از این رو افراد سودجو برای پایین آوردن هزینه های تولید و فروش کمپرسور ارزان قیمت در بازار اقدام به کاهش کیفیت کمپرسور  می نمایند. برای مثال در کمپرسور های ارزان قیمت تولید شده. از سوی این کارگاه ها که اکثرا برند خاصی ندارند. از الکتروموتور با سیم پیچ مس استفاده می شود.

قیمت کمپرسور باد 250 لیتری ایتالیایی

حتما قبل از خرید کمپرسور برای کارگاهتان از کیفیت قطعاتبه کار برده در آن اطلاع حاصل فرمایید.

میتوانید جهت دریافت مشاوره در خصوص قیمت پمپ باد 250 لیتری ایتالیایی با واحد فروش مجموعه روتو پارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


6 نظر درباره “کمپرسور باد 250 لیتری

 • حمید رودکی گفت:

  دورود لطف کنید بفرمایید که در پمپ باد 250 لیتری تولیدی توسط روتوپارس از چه قطعاتی استفاده می شود و در خصوص آخرین قیمت کمپرسور 250 لیتری به ایمیل بنده آخرین لیست قیمت رو ارسال کنید.

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   در کمپرسورهای باد تولیدی ما عموما از واحد هواساز ایتالیایی و الکتروموتور ساخت داخل استفاده می شود و در صورت سفارش مشتری محدودیتی در استفاده از سایر برند ها وجود ندارد. سایر قطعات استفاده شده در پمپ باد 250 لیتری روتوپارس از برندهای معتبر داخلی و اروپایی با بهترین کیفیت بازار می باشد.

 • محمد کمال فیاضی گفت:

  سلام روز بخیر
  لطف بفرمایید پیش فاکتور کمپرسور باد با ظرفیت 250 لیتر ،با برند داخلی را به ایمیل بنده ارسال فرمایید.

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   درخواست شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه از طریق ایمیل ارسال گردید.

 • ادهم گفت:

  سلام لیست قیمت کمپرسور باد ۲۵۰ لیتری و میشه ایمیل کنید

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا جهت اطلاع از قیمت کمپرسور باد پیستونی با واحد فروش روتوپارس تماس حاصل نمایید.