ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

روتوپارس > کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 2.3 / 5. تعداد: 3

قیمت کمپرسور باد 500 لیتری ایتالیایی ، ایرانی و چینی
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت کمپرسور باد 500 لیتری ، کمپرسور باد 500 لیتری دست دوم ، کمپرسور مفیدی 500 لیتری ، قیمت پمپ باد 500 لیتری

در این مقاله قصد داریم به معرفی کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری پرداخته و ویژگی‌های و قیمت کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری یا قیمت پمپ باد 500 لیتری آن را مورد بررسی قرار دهیم.

امروزه در صنایع مختلف از دستگاهی به نام کمپرسور برای ایجاد فشار بالایی از هوا در حجم کم استفاده می شود. بهتر است بگوییم که از کمپرسورها نه تنها در موارد صنعتی بلکه در موارد غیر صنعتی نیز استفاده از این دستگاه مورد نیاز بسیاری از افراد می باشد. کمپرسورها با توجه به موارد مصرف و ساختار خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در این مقاله به معرفی کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری 500 liter compressor که جزو دسته کمپرسور باد پیستونی است می پردازیم .

ساختار کمپرسور باد 500 لیتری

اساس کار پمپ باد ۵۰۰ لیتری چیست؟

کمپرسورها به وسیله ورودی خود اقدام به مکیدن هوای مورد نیاز کرده و آن را به داخل مخزنی میفرستند. این هوا داخل مخزن فشرده شده و متراکم می شود. زمانی که هوای ورودی به کندانسور فرستاده می شود، در اثر کاهش دما گاز به مایع تبدیل می شود. در واقع زمانی که فشار هوا به میزان مورد کفایت برسد، به صورت خودکار موتور و سیلندر خاموش می شوند. زمانی که از این نیرو و هوای ذخیره شده استفاده شود دوباره فشار داخل مخزن کاهش یافته و باز هم به صورت خودکار کمپرسور باد  ۵۰۰ لیتری شروع به مکیدن هوا خواهد کرد.

کمپرسورها انواع مختلفی دارند و هرکدام در مشاغل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.کمپرسورهای دینامیکی، جا به جایی مثبت، کمکی، اسکرال و… تنها چند نوع از انواع این تجهیزات هستند.

قیمت انواع کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

از کمپرسور باد  ۵۰۰ لیتری در چه مکان هایی استفاده می شود؟

همانطور که اشاره شد در هر مشاغلی که نیاز به نیرو و فشار زیاد هوا باشد . می توان روی کمپرسورها حساب کرد. کمپرسور باد  ۵۰۰ لیتری نیز از این قاعده مستثنی نیست و دومین انرژی هوای متراکم و فشرده است. که در اکثر کارخانه‌ها از آن برای توزیع متوازن در سطح کلی کارخانه و تبدیل آن به انرژی های دیگر استفاده می شود. در تجهیزات و جک‌های پنوماتیک و بادی، دستگاه های مختلف پزشکی و دندانپزشکی، کارخانه‌های صنعتی و صنایع رنگ ماشین آلات صنعتی، سنگ‌ها و دستگاه‌های مختلف بادی و نساجی و… نیاز به کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری به شدت وجود دارد.

همانطور که اشاره شد میزان استفاده دستگاه‌های مختلف شما است. که باید بر اساس آن اقدام به انتخاب کمپرسور مورد نظر خود کنید. اگر تجهیزات شما نیاز به هوای فشرده پایین‌تری دارند . پس می‌توانید به جای استفاده از کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری از کمپرسوری با حجم کمتر استفاده کنید. به صورت کلی پمپ باد ۵۰۰ لیتری دارای یک مخزن ۵۰۰ لیتری است که متناسب با آن حدود ۵۰۰ لیتر تولید باد دارد.

ظرفیت مخزن ها در کمپرسورها از ۴۰ تا ۳۰۰۰ متفاوت است و باید متناسب با حجم هوای فشرده مورد نیاز خود اقدام به انتخاب آن کنید.

کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری آبک ایتالیا ABAC

ساختار کمپرسور باد  ۵۰۰ لیتری

مخزن

کمپرسور ۵۰۰ لیتری از یک مخزن به حجم ۵۰۰ لیتر تشکیل شده است . که توانایی تولید باد تا ۵۰۰ لیتر را دارد. این کمپرسور نیز دارای دو هواساز دوسیلندر بوده که توانایی تولید فشار ۶ تا ۸ بار را دارا می باشد. مخزن کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری به دو صورت عمودی یا همان ایستاده، و افقی یا همان خوابیده وجود دارد که انتخاب آن بستگی به اندازه فضای محیط شما دارد.

قیمت پمپ باد 500 لیتری

هواساز

در واقع بر روی مخزن دو عدد هواساز نصب شده است. که شامل دو پیستون بوده و در مجموع می‌توان گفت که کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری از ۴ سیلندر تشکیل شده است.

کیفیت هواسازها در این کمپرسور بالا است و به همین دلیل امکان ایجاد سر و صدا نیز بسیار کمتر است. در واقع یکی از مهمترین عواملی که باعث کاهش سر و صدای کمپرسور می‌شود . کیفیت ساخت هواساز است در نتیجه هنگام ساخت آن باید قطعات داخلی با دقت بالایی ساخته شوند تا هنگام کار به مشکل برنخورند.

اساس کار پمپ باد ۵۰۰ لیتری چیست؟

همانطور که می‌دانید، کار هواساز مکش هوا و منتقل کردن آن به درون مخزن است. همچنین یکی از مهمترین عواملی که باعث انتقال حرارت به داخل سوپاپ دستگاه می شود. سرسیلندر آلومینیومی است که طول عمر اجزای کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری مانند واشرها را افزایش می دهد.

نکته مثبت درباره‌ی کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری کیفیت هواسازها و تعداد آن است. به طوریکه اگر یکی از آن‌ها دچار مشکل شود، کار لنگ نخواهد ماند و می‌توان به راحتی با همان یک هواساز کار را تا زمانی که اقدام به تعمیر هواساز دیگری شود، پیش برد.

همچنین کمپرسور را می‌توان به صورت ایستاده و خوابیده و سه فاز تهیه کرد. به صورت کلی کمپرسورها معمولا با برق تک فاز و یا سه فاز کار می کنند.

قیمت کمپرسور باد 500 لیتری

الکتروموتور

همانطور که می دانید، یکی از اصلی‌ترین تجهیزات کمپرسورها دینام یا الکتروموتور آن است. که وظیفه تامین انرژی برای شروع کار کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری را بر عهده دارد و اگر نباشد یا دچار نقص باشد. دستگاه هیچ ارزشی نخواهد داشت. در نتیجه کیفیت ساخت آن نیز بسیار مهم می باشد. توصیه می شود که تمامی سیم‌ها و سیم پیچی‌های موجود در دینام همگی از جنس مس می‌باشند. تا علاوه بر استاندارد بودن آن‌ها، کیفیت و طول عمر دستگاه و دینام نیز افزایش پیدا کند. کمپرسورهای۵۰۰ لیتری که تمامی سیم پیچی آن‌ها از جنس مس است . از قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر بازار که از سیم های ترکیبی مس و آلومینیوم تشکیل شده اند، برخوردار هستند. اما در عوض استاندارد بوده و طول عمر بالاتری نیز دارند.

خبر خوش این است که اگر در کار خود نیاز به فشاری بالاتر از ۸ بار دارید. می توانید از کمپرسورهایی با دو پیستون استفاده کنید. پمپ باد۵۰۰ لیتری نیز شامل دو پیستون با اندازه های مختلف است که توانایی تولید فشار تا بیشتر از ۸ بار را نیز دارا می باشد.

کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری با هواساز ایتالیایی

نکات مهم نگهداری از کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

  • سطح روغن کمپرسور را روزانه چک کنید . و برای راه اندازی کمپرسور حتما باید به اندازه ی نصف روغن‌نما، این میزان از روغن وجود داشته باشد.
  • اگر کمپرسور ۵۰۰ لیتری شما از نوع سه فاز است . جهت حرکت تسمه حتما باید در جهت فلش روی الکتروموتور باشد.
  • اگر کمپرسور  شما به دور از پریز برق است. سعی کنید به جای آن‌که طول سیم برق را افزایش دهید. به افزایش شیلنگ باد بپردازید چرا که افزایش طول سیم برق نتیجه‌ای جز سوختن الکتروموتور و کاهش فشار نخواهد داشت.
  • در قسمت زیرین دستگاه یک شیر تخلیه وجود دارد. که هر ازگاهی برای جلوگیری از پوسیدگی، باید تخلیه شود.
  • اگر میزان گرد و غبار موجود در محیط بسیار است. باید هر چند وقت یکبار اقدام به تعویض روغن کمپرسور  خود کنید. حتی اگر میزان آلاینده ها و غبار موجود در محیط بسیار کم باشد. نیاز به تعویض روغن کمپرسور به صورت دوره‌ای وجود دارد. اگر هم هنگام کار نشتی روغن از دهنه ورودی آن را احساس کردید. آگاه باشید که بیشتر از اندازه مورد نیاز در دستگاه روغن ریخته‌اید.
  • به همان میزان که به روغن کمپرسور اهمیت داده‌اید. میزان فیلتر آن را نیز هر هفته چند بار تمیز کرده تا از ورود غبار و ذرات ریز به داخل آن جلوگیری شود.
  • جهت جلوگیری از پوسیدگی مخزن آب کمپرسور را هر روز تعویض کنید.

نکته مهم کمپرسور باد 500 لیتری

جمع بندی

انتخاب این کمپرسور باد بستگی به میزان کنتور برق شما دارد . اگر کنتور برق مکان مورد نظر شما سه فاز است. بهتر از کمپرسور سه فاز استفاده کنید چرا که نسبت به تک فاز از مصرف انرژی برق کمتری برخوردار خواهد بود. همچنین برای انتخاب کمپرسور مورد نظر خود متناسب با محیط کارتان، می‌توانید از متخصصان مجموعه ما کمک گرفته و کالایی اصل و با ضمانت تهیه کنید.

قیمت کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری

جهت اطلاع از قیمت کمپرسور باد ۵۰۰ لیتری یا قیمت پمپ باد 500 لیتری میتوانید با واحد فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.