ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری

صفحه اصلی > کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری

کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

لیست قیمت کمپرسور باد 750 لیتری ، کمپرسور باد 750 لیتری دست دوم ، پمپ باد 750 لیتری
توضیحات
نقد و بررسی

لیست قیمت کمپرسور باد 750 لیتری ، کمپرسور باد 750 لیتری دست دوم ، پمپ باد 750 لیتری

در این مقاله قصد داریم به معرفی کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری پرداخته و مشخصات و قیمت پمپ باد ۷۵۰ لیتری و ویژگی‌های آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

برخی دستگاه‌ها در بسیاری از مشاغل صنعتی و غیرصنعتی مهم و پرکاربرد هستند . و نبود آن ها می تواند مشکلات و اختلالات بسیاری در کارها به وجود آورد. یکی از تجهیزاتی که در بسیاری از کارخانه ها از آن استفاده می شود . کمپرسورهای باد هستند. وظیفه اصلی یک کمپرسور مکش هوا و انتقال آن به مخزن کمپرسور و تولید فشار بر اساس نیاز محیط است. حال زمانی که این هوا وارد مخزن کمپرسور می‌شود . به وسیله نیروی ایجاد شده در آن می‌تواند هوایی با فشار بالا به بیرون بفرستند. همین نیرو باعث تولید و تبدیل انرژی های مختلف شده.  و در موارد بسیاری که نیاز به هوای فشرده است از آن استفاده می شود.

قیمت پمپ باد 750 لیتری

کمپرسورها انواع و اقسام متفاوتی دارند که تفاوت آن ها در میزان هوادهی و فشار آزاد شده هوا و همچنین حجم مخزن و جنس ورقه آن است. یکی از انواع مختلف کمپرسورهای بازار، کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری بوده که در ادامه درباره‌ی آن صحبت خواهیم کرد.

کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که اشاره شد کمپرسور  باد۷۵۰ لیتری دارای یک مخزن به حجم ۵۰۰ لیتر و میزان باد تولیدی آن نیز ۷۵۰ لیتر می باشد. زمانی که هواساز، اقدام به مکش هوای محیط و وارد کردن آن به مخزن می کند. فشار درون مخزن افزایش پیدا خواهد کرد. با افزایش فشار، الکتروموتور و سیلندر از کار می افتند و تا زمانی که از این هوا استفاده شود . و دستگاه نیاز به هوای جدید پیدا کند، کمپرسور دوباره به کار افتاده و شروع به مکش هوا می کند.

با توجه به اینکه کمپرسورها از جمله پمپ باد ۷۵۰ لیتری وظیفه توزیع متوازن انرژي را بر عهده دارند، و می توانند میزان هوای فشرده را به صورت کاملا یکسان در قسمت های مختلف کارخانه پخش کنند. و این انرژي را به صورت‌های دیگر تبدیل کنند. در بسیاری از صنایع و کارخانه‌ها از جمله کارخانه‌های سنگ بری و دستگاه های پزشکی و دندانپزشکی و جک های پنوماتیک می توان از این دستگاه استفاده کرد.

انواع کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری

ساختار کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری چگونه است؟

هواساز

کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری از دو هواساز دو سیلندر تشکیل شده است. و در مجموع از ۴ سیلندر تشکیل شده است و هرکدام از هواسازها دو پیستون دارند. درواقع می توان گفت که این ویژگی خود جزو مزیت‌های این دستگاه به شمار می رود.

جالب است بدانید که این کمپرسور توانایی کار کردن با یکی از هواسازهای خود را نیز دارد . این بدین معناست که اگر یکی از هواسازها دچار مشکل شود. دستگاه با دیگر هواساز تا زمانی که به تعمیر هواساز دوم بپردازید، کار خود را انجام میدهد.

همانطور که می‌دانید، یکی از مهمترین عواملی که باعث کاهش سر و صدای کمپرسور خواهد شد. کیفیت هواساز آن است و پمپ باد ۷۵۰ لیتری اروپایی نسبت به مدل چینی آن از سر و صدای بسیار کمتری برخوردار می باشند.

اما با توجه به آن که کمپرسورهای چینی کاملا شبیه به نوع ایتالیایی ساخته می شوند . باید بتوانید به درستی آن را تشخیص دهید. بهترین روش تشخیص، محل قرار گیری روغن ریز هواساز است که در نوع چینی آن این قسمت بر روی درپوش بلبرینگ میل لنگ قرار دارد.

همچنین اگر در کار خود نیازمند فشار ۶ تا ۸ بار هستید. استفاده از کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری می تواند نیاز شما را کاملا رفع نماید.

نکاتی برای راه اندازی و نگهداری کمپروسور باد ۷۵۰ لیتری

مخزن

همانطور که از نام کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری پیداست. مخزن این این دستگاه ۵۰۰ لیتر بوده و تولید باد آن نیز ۷۵۰ لیتر میباشد . که  به دو حالت ایستاده یا همان عمودی، و خوابید یا همان افقی در بازار موجود است. انتخاب نوع ایستاده و یا عمودی کاملا بستگی به فضای مورد استفاده و محل قرار گیری کمپرسور دارد.

الکتروموتور

الکتروموتور دستگاه نیز وظیفه تامین انرژی لازم برای کار پمپ باد ۷۵۰ لیتری را دارد. و در واقع می توان گفت که کیفیت دینام یا همان الکتروموتور در کیفیت کلی کار کمپرسور  باد ۷۵۰ لیتری تاثیر بسزایی خواهد داشت. و جنس سیم‌های به کار رفته در آن نیز میزان کیفیت کار کمپرسور را مشخص خواهد کرد.

توصیه می شود که تمامی سیم‌ها و سیم پیچی‌های موجود در دینام همگی از جنس مس باشند. تا علاوه بر استاندارد بودن آن‌ها، کیفیت و طول عمر دستگاه و دینام نیز افزایش پیدا کند.  پمپ باد ۷۵۰ لیتری که تمامی سیم پیچی آن‌ها از جنس مس است. از قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر بازار که از سیم های ترکیبی مس و آلومینیوم تشکیل شده اند. برخوردار هستند. اما در عوض استاندارد بوده و طول عمر بالاتری نیز دارند.

ساختار کمپرسور های باد 750 لیتری

بهترین مدل‌های پمپ باد ۷۵۰ لیتری

برای خرید کمپرسور ۷۵۰ لیتری باید به کیفیت و کارخانه تولید این دستگاه توجه کنید. می توان از بهترین مدل های این دستگاه، کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری ABAC و FIAC ایتالیا اشاره کرد . که نوع فیاک آن می تواند تا ۱۰ بار فشار را تولید کند. اما کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری چینی با وجود آن‌که دارای هواساز سه سیلندر است. نسبت به نوع ایتالیایی از کیفیت بسیار پایین‌تری برخوردار بوده و سر و صدای بیشتری به هنگام کار نیز تولید می کند.

اما بهترین نوع کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری همان ABAC ایتالیا است که برای افرادی که نیازمند فشار باد معمولی هستند . به دلیل وجود تراکم دو مرحله ای هریک از هواسازها، بسیار مناسب می باشد.

منبع تغذیه

همچنین بد نیست که به منبع تغذیه نیز اشاره کنیم . این کمپرسور در دو حالت افقی و عمودی به صورت سه فاز و تک فاز در بازار موجود می باشد.  اگر در کارگاه  برق سه فاز وجود دارد بهترین انتخاب شما می‌تواند انتخاب کمپرسور ۷۵۰ لیتری سه فاز باشد. اما اگر فاقد برق سه فاز در کارگاهتان هستید، استفاده از نوع تک نیز هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد.

اما اگر تصور می کنید که استفاده از دو دینام تکفاز می تواند در کیفیت کار کمپرسور تاثیرگذار باشد. سخت در اشتباهید چرا که توان دستگاه کاملا به هواساز آن بستگی دارد نه به الکتروموتور! و در واقع الکتروموتور تنها وظیفه تامین انرژی دستگاه را بر عهده داشته است .

پمپ باد ۷۵۰ لیتری روی شاسی و روی مخزن

 

نکاتی برای راه اندازی و نگهداری کمپروسور باد ۷۵۰ لیتری

  • اگر کمپرسور باد پیستونی  شما از نوع سه فاز است . جهت حرکت تسمه حتما باید در جهت فلش روی الکتروموتور باشد.
  • فراموش نکنید که اگر پریز برق از کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری دور است. به هیچ عنوان اقدام به افزایش طول سیم برق نکنید. چرا که با انجام این کار پس از مدتی فشار افت پیدا خواهد کرد. و امکان آسیب به الکتروموتور نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
  • کمپرسوری را تهیه کنید که دارای شیر تخلیه در قسمت زیرین مخزن باشد . تا بتوانید هر روز میزان آب جمع شده را بیرون بکشید تا از پوسیدگی و آب گرفتگی مخزن جلوگیری شود.
  • هر چند وقت یکبار روغن سیلندر را چک کرده. و برای شارژ روغن حتما از روغن‌های مخصوص کمپرسور استفاده کنید.
  • میزان فیلتر آن را نیز هر هفته چند بار تمیز کرده. تا از ورود غبار و ذرات ریز به داخل آن جلوگیری شود .

وظیفه کمپرسور ها

جمع بندی

برای انتخاب کمپرسور باد مورد نظر خود با توجه به ظرفیت و فشار مورد نیاز و مشورت با متخصصان مجموعه ما، می‌توانید اقدام به خرید بهترین پمپ باد مورد نیاز خود کرده . و کالایی اصل به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش تهیه نمایید.

قیمت کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری

برای اطلاع از قیمت کمپرسور باد ۷۵۰ لیتری میتوانید با واحد فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.