ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

لرزه گیر سردخانه

روتوپارس > لرزه گیر سردخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

مشخصات فنی لرزه گیر سردخانه یا لرزه گیر کمپرسور سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت لرزه گیر سردخانه در برند های چینی و اروپایی

در این مقاله قصد داریم به معرفی لرزه گیر سردخانه پرداخته قیمت لرزه گیر سردخانه و نکات مهم آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

سردخانه ها تأسیسات و مکان هایی هستند که برای نگهداری از مواد مختلف فاسد شدنی مانند مواد غذایی، دارویی، گیاهی، کشاورزی و… مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهم ترین وظایف سردخانه ها پایین آوردن و رساندن دما تا میزان معین و ثابت در جهت نگهداری از مواد در مدت زمان بیشتر از حد استاندارد است. حفظ کیفیت هریک از این مواد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این وظیفه بر عهده سردخانه ها است. قطعات و تجهیزات مختلفی در ساخت سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین آن ها کمپرسور، کندانسور، اوپراتور، شیرآلات و… هستند. در این مقاله قصد داریم اختصاصا به معرفی لرزه گیر سردخانه بپردازیم.

لرزه گیر سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟‌

همانطور که اشاره شد، در سردخانه ها برای ایجاد هوای خنک از سیکل تیبریدی بهره گرفته می شود. با توجه به آن که در بسیاری از تجهیزات سردخانه ممکن است به دلیل حرکات سریع و یا افزایش ناگهانی شدت فشار و دمای سیال، نوسانات و لرزش هایی اتفاق بیفتد، استفاده از لرزه گیر سردخانه لازم است.

در کمپرسور سردخانه نیز ممکن است حرکات طولی و عرضی و تغییرات مختلف دمایی و فشاری اتفاق بیفتد که در صورت رسیدگی نکردن به این قضیه، مشکلات و آسیب های جدی به سیستم وارد خواهد شد.  در نتیجه از لرزه گیر برای کاهش این نوسانات استفاده می شود.

معمولا در کمپرسورهای پیستونی از لرزه گیر سردخانه استفاده می شود. کمپرسورهای اسکرال و اسکرو با توجه به یکنواختی سیکل خود و انجام همزمان فرایند مکش و تراکم و تخلیه، ارتعاشات و لرزش های کمتری را دچار می شوند اما کمپرسورهای پیستونی باید برای کاهش این ارتعاشات از لرزه گیر سردخانه استفاده کنند.

انواع لرزه گیر

محل نصب لرزه گیرهای سردخانه

محل نصب لرزه گیر سردخانه نیز در قبل و بعد از کمپرسور می باشد. این لرزه گیر دارای یک لوله فنری است که دو تکه ثابت آن را به هم متصل می کند. این قطعه نقش مهمی در خنثی کردن و حذف ارتعاشات سیستم داشته و باید از موادی که دارای الاستیسیته بالا هستند ساخته شود. دلیل استفاده از این مواد و موادی که دارای خاصیت جذب کنندگی هستند، تحمل بالای ارتعاشات و ضربات احتمالی است.

از لرزه گیر در بسیاری از صنایع و سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های تیبریدی و تجاری و… استفاده می شود.

مزایای استفاده از لرزه گیرهای سردخانه

  • همانطور که اشاره شد، لرزه گیر سردخانه نقش مهمی در کاهش ارتعاشات و نوسانات سیالات داشته و از بروز خطرات بیشتر جلوگیری می کند.
  • لرزه گیر سردخانه اجازه ادامه ارتعاشات و انتقال آن به قسمت های دیگر سیستم تیبرید را نخواهد داد.
  • همچنین این قطعه از افزایش نشتی های ریز به وجود آمده و یا احتمالی جلوگیری می کند.
  • لرزه گیر سردخانه به وسیله مادگی به سیستم لوله کشی سیکل تیبرید متصل می شود.

در هنگام نصب لرزه گیر سردخانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای آن‌که لرزه گیر بتواند تمامی نوسانات و ارتعاشات ایجاد شده در کمپرسور را دمپ کند، باید در خط دهش و مکش ورودی و خروجی کمپرسور نصب شود.

فراموش نکنید که نصب این قطعه نیز باید بدون هیچگونه خمودگی و به صورت مستقیم باشد.

محل نصب لرزه گیر باید نزدیک کمپرسور بوده و بر محور اصلی ارتعاش عمود باشد. همچنین نصب مستقیم آن حائز اهمیت است.

هنگام جوشکاری باید مراقب باشید تا شعله ها هیچگونه تماسی با بدنه لرزه گیر نداشته باشند.

تمیز کردن لرزه گیر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برای نگهداری بیشتر آن باید به این موضوع اهمیت داد.

استفاده از محلول کلراید در لرزه گیر استنلس استیل، باعث خوردگی و کاهش عمر این قطعه خواهد شد.

لرزه گیر سردخانه

انواع لرزه گیر

لرزه گیرها دارای انواع متفاوتی هستند که در ادامه به سه نوع مهم آن اشاره می کنیم:

لرزه گیر لاستیکی

این قطعه از بدنه، پوشش، فلنج و میل مهار تشکیل شده است و کاهش ارتعاشات، سر و صدا از وظایف آن می باشد.

آکاردئونی

یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده لرزه گیر آکاردئونی، بلوز است که عواملی مانند جنس، ضخامت، انعطاف، شکل و… در کارایی آن تأثیر فراوانی دارد. این ضد ارتعاش، در سیستم های فرایندی استفاده می شود . و با توجه به نوع طراحی که دارند باعث کاهش سر و صدا و ارتعاشات زاویه ای و… در خط لوله خواهند شد.

خرطومی-فلزی

خطوط لوله خرطومی به دلیل منعطف بودن، طرفداران بسیاری دارد. در نتیجه استفاده از خطوط لوله خرطومی فلزی باعث کاهش ارتعاشات سیستم، کاهش فضای نصب خط لوله خواهد شد . و با استفاده از این خطوط دیگر نیازی به پشتیبانی و تقویت کننده نخواهد بود.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد، استفاده از لرزه گیر باعث کاهش ارتعاشات و سر و صدای سیستم شده . و از بروز آسیب های احتمالی به سیستم جلوگیری خواهد کرد. می توانید برای مشاوره در انتخاب بهترین لرزه گیر و همچنین قطعات دیگر سردخانه، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

قیمت لرزه گیر سردخانه

برای اطلاع از قیمت لرزه گیر سردخانه با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.