ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

برج کربن اکتیو

صفحه اصلی > برج کربن اکتیو

برج کربن اکتیو

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

برج کربن اکتیو ، گزینه مناسب برای حذف ذرات روغن از هوای فشرده
توضیحات
نقد و بررسی

مدل های مختلف برج کربن اکتیو و کاربرد های مختلف آن - معرفی لیست قیمت برج کربن اکتیو

در این مقاله قصد داریم به معرفی برج کربن اکتیو پرداخته و ویژگی های آن  و قیمت برج کربن اکتیو را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

در بسیاری از مشاغل صنعتی و غیر صنعتی، دستگاه هایی وجود دارند که هر یک برای افزایش عملکرد و بهبود کارایی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین با توجه به مصرف بسیار زیاد انرژی، متخصصان همواره در تلاشند تا اقدام به تولید و یا اختراع محصولاتی کنند که نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی داشته باشند. همچنین اکثر دستگاه های مورد استفاده در کارخانه جات مختلف صنعتی و غیر صنعتی برای تولید بیشتر در زمان کمتر، به دنبال کاهش نیروی انسانی و استفاده از دستگاه های مختلف هستند.

یکی از این دستگاه ها که باعث کاهش نیروی انسانی شده و بسیاری از مشاغل به آن نیاز دارند، کمپرسورهای باد هستند. کمپرسورهای باد برای تولید هوای متراکم و فشرده به کار گرفته می شوند و این هوا را با فشاری خاص به بیرون منتقل می کنند.

هوای فشرده در بسیاری از مشاغل مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از مهمترین اجزای تشکیل دهنده‌ی یک کمپرسور باد، الکتروموتور یا سیلندرها، مخزن، هواساز و فیلترهای جدا کننده هستند که هر کدام در جهت تولید این هوا نقش بسزایی دارند.

همچنین هوای فشرده ای که از کمپرسورهای باد اسکرو خارج می شود دارای بوهای نامطبوع و ذرات و بخارات بسیار ریز روغن است که فیلترهای مختلف سپراتور و اولیه و ثانویه، تا حدود بسیار زیادی آلودگی ها و ذرات روغن را از آن جدا خواهند کرد. اما لازم است که همان میزان بسیار کم بخارات روغن باقی مانده نیز از هوا گرفته شود. در نتیجه بهترین دستگاه برای جذب بخارات روغن از کمپرسورهای باد اسکرو تا اندازه 0.003ppm، برج کربن اکتیو می باشد.

قیمت برج کربن اکتیو

برج کربن اکتیو چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

در بسیاری از مشاغلی که نیاز به هوای فشرده کاملا با خلوص بالا و بدون هیچ گونه ذرات روغن دارند، باید از برج کربن اکتیو activated carbon tower در جهت جذب بخارات روغن استفاده شود. در واقع زمانی که هواساز اقدام به مکش هوای محیط می کند، این هوا از فیلتر سپراتور رد شده و میزان بسیار زیادی از ذرات روغن آن گرفته خواهد شد.

اما باز هم هوایی که از هواساز کمپرسور باد خارج می شود، هنوز دارای مقادیری بخارات روغن و بوهای نامطبوع است که باید توسط برج کربن اکتیو یا فعال گرفته شود. محل نصب برج کربن اکتیو بعد از کمپرسور است و کاربر می تواند به وسیله نشانگر روغن تعبیه شده در دستگاه، میزان کیفیت هوای خارج شده از پمپ باد را مشخص سازد.

نکته  طلایی در مورد برج کربن اکتیو

فراموش نکنید که در مشاغلی مانند بیمارستان ها، صنایع مواد غذایی، صنایع دارویی، پزشکی، پتروشیمی، الکترونیکی و… هوای فشرده با خلوص و کیفیت بالا بسیار حائز اهمیت است و در صورت وجود بوهای نامطبوع و بخارات روغن در هوا، ممکن است مشکلاتی در سلامتی افراد به وجود بیاید و جان انسان ها را به خطر بیندازد. در نتیجه حتما در تولید هوای فشرده با کیفیت بالا باید از برج کربن اکتیو استفاده شود.

برج کربن فعال از مواد کربن خاصی تشکیل شده است و زمانی که هوای فشرده از قسمت بالای برج به سمت پایین آن حرکت می کند، بوهای نامطبوع و ذرات ریز روغن آن توسط این مواد جذب خواهند شد.

همچنین این برج دارای مدل های متنوعی است که میزان کربن فعال هر کدام متناسب با ابعاد و هوای عبوری و… متفاوت است. از معروفترین این برج ها، برج های فعال اکتیو میکروپور است که ماکزیمم فشار کاری آنها 10 بار و ماکزیمم دمای پیشنهادی اپراتور نیز 25 درجه سانتی گراد می باشد.

 

قیمت برج کربن اکتیو

قیمت برج کربن اکتیو

جهت اطلاع از قیمت برج کربن اکتیو می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

جمع بندی

زمانی که هوای فشرده از برج کربن اکتیو Activated carbon tower عبور می‌کند، گرد و غبارهایی تولید می شوند که توسط میکروفیلتری که بعد از برج، تعبیه شده است جذب خواهند شد. در صورت برخورداری از یک کمپرسور باد و روغن مرغوب و باکیفیت، و تعویض به موقع میکروفیلترها، می توان انتظار داشت تا دستگاه به مدت 5  سال کارایی بالا و عملکرد مطلوبی داشته باشد. جهت درخواست مشاوره و خرید برج اکتیو فعال، می توانید با متخصصین مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.