ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

صفحه اصلی > فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

انواع فیلتر سپراتور کمپرسور باد
توضیحات
نقد و بررسی

بنر فیلتر سپراتور

در این مقاله قصد داریم به این نکته که فیلتر سپراتور چیست و معرفی فیلتر سپراتور کمپرسور باد air filter separator  پرداخته و نکات مهم آن و همچنین قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

بیشتر بدانید:کمپرسور باد چیست

نیاز به هوای فشرده و متراکم در بسیاری از مشاغل صنعتی و غیر صنعتی به وفور دیده می شود و دستگاه هایی مانند کمپرسورهای باد که وظیفه تولید هوای فشرده را بر عهده دارند مورد استفاده قرار می گیرند. کمپرسورهای باد هوای محیط را دریافت کرده و آن را طی چند مرحله عملیات با فشار مشخصی به بیرون منتقل خواهند کرد.

 

فیلتر سپراتور چیست؟

از مهمترین اجزای یک کمپرسور باد می توان به هواساز، مخزن، الکتروموتورها و سیلندر ها و فیلترهای تصفیه اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم اختصاصا درباره فیلتر سپراتور کمپرسور باد صحبت کنیم.

فیلتر سپراتور چیست

فیلتر سپراتور کمپرسور باد چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

فیلتر سپراتور چیست ؟ به صورت کلی هوای وارد شده توسط هواساز پمپ باد، دارای میزان بالایی رطوبت، ذرات و آلودگی ها و غبارهای مختلف است که باید توسط فیلترهای اولیه و ثانویه گرفته شود. فیلترهای اولیه و کمپرسور کار جدا کردن ذرات و غبارهای بالاتر از 2 میکرون را بر عهده دارند و فیلتر ثانویه نیز تمامی ذرات ریزتر را از هوای فشرده خارج خواهد کرد. عمل جذب رطوبت موجود در هوا و ایجاد هوای خشک نیز توسط درایر تعبیه شده در دستگاه اتفاق خواهد افتاد.

اما زمانی که هوای فشرده وارد مخزن کمپرسور باد اسکرو می شود، با روغن ترکیب شده و اگر به همین شکل از کمپرسور باد خارج شود ممکن است در تولید محصولات نهایی صنایع مشکلاتی به وجود بیاورد و یا حتی سلامتی انسان ها را به خطر بیندازد. در نتیجه نیاز به فیلتر سپراتور کمپرسور باد است که بتواند روغن را از هوا جدا کند.

فیلتر سپراتور چیست؟

در نتیجه فیلتر سپراتور کمپرسور باد با فیلترهای دیگر که وظیفه جداسازی ذرات را بر عهده دارند متفاوت است و در این فیلتر دو ماده مختلف از یکدیگر جدا می شوند. برای مثال فیلتر سپراتور کمپرسور باد وظیفه جدا سازی روغن از هوا و یا روغن از آب را بر عهده دارد و همانطور که از نامش پیداست Separotor به معنای جدا کننده می باشد.

اما فرایند جداسازی روغن از هوا باید طی دو مرحله اصلی و یک مرحله تکمیلی انجام شود.

فیلتر سپرتور کمپرسور باد چیست

مرحله اول

زمانی که هوای فشرده با روغن کمپرسور باد ترکیب شد، با یک حرکت چرخشی وارد محفظه و یا مخزن فیلتر سپراتور کمپرسور باد می شود. در این مرحله یک نیروی گریز از مرکز به وجود می آید که وظیفه جداسازی تمامی ذرات درشت روغن از هوای فشرده بر عهده دارد.

فیلتر سپراتور چیست؟-قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو-

مرحله دوم

حال که ذرات روغن از هوای فشرده درون مخزن فیلتر سپراتور کمپرسور باد جدا شد، این هوا وارد فیلتر شده و در این مرحله تمامی ذرات ریز تر روغن نیز از هوا جدا خواهد شد. جالب است بدانید که فیلتر سپراتور دارای دو ورقه توری از جنس فلز است که بین این دو، الیافی از جنس فایبرگلاس تعبیه شده است. این لایه ها اجازه خروج روغن از فیلتر را نمی دهند و در نهایت این هوای فشرده تقریبا خالص است که از آن جدا خواهد شد.

هرچند هنوز هم بخارات روغن در هوای فشرده وجود دارند که این میزان نیز قابل اغماض است.

مرحله تکمیلی در فیلتر سپراتور کمپرسور

مرحله تکمیلی در فیلتر سپراتور کمپرسور

زمانی که دمای هوای فشرده پایین بیاید، تمامی بخارهای روغنی از حالت گاز به مایع تبدیل می شوند و در این مرحله فیلتر کربن اکتیو می تواند بخارات روغن را جذب خود کند. در نتیجه هوای فشرده نهایی عاری از هرگونه ذرات ریز و بخارات روغن می باشد.

وظیفه سپراتور کمپرسور باد

قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو

کارشناسان روتوپارس جهت اعلام قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو نیاز که داشتن اطلاعات دقیق تر دارند .شما می توانید جهت اطلاع از قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو می با کارشناسان مجموعه  روتوپارس تماس حاصل نمایید.

قیمت فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو

جمع بندی پایانی در خصوص فسلتر سوپراتور کمپرسور

فیلترهای سپراتور کمپرسور باد دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند که با توجه به همین ابعاد به انواع مختلفی مانند فیلتر سپراتور فلنچ دار و بدون فلنج، کاسه بیرونی و کاسه داخلی، و پیچ دار تقسیم بندی می شوند. برای انتخاب بهترین فیلتر سپراتور مناسب باپمپ باد خود می تواند از متخصصین مجموعه روتوپارس مشاوره گرفته و اقدام به خرید کالایی اصل و با کیفیت کنید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.