ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

ایرواشر

صفحه اصلی > ایرواشر

ایرواشر

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

قیمت ایرواشر
توضیحات
نقد و بررسی

ایرواشر چیست - قیمت ایرواشر صنعتی

در این مقاله ما قصد داریم به بررسی اینکه ایرواشر چیست بپردازیم و نیز قیمت ایرواشر صنعتی را مورد بررسی قرار دهیم.

دستگاه ایرواشر چیست؟

ایرواشر چیست ؟ ایرواشر یک دستگاه چهار فصل سرمایش و گرمایش می باشد، ضمن اینکه هوا را درون خود فیلتر کرده، رطوبت آن را برای تهویه هرچه مناسبتر انواع سوله ها و ساختمان های اداری افزایش می دهد.

حتما بخوانید :فن صنعتی دور بالا

تجهیزات بکار رفته در ایرواشر چیست؟

پایین بودن قیمت تجهیزات در ایرواشر سبب شده است تا جهت بهره مندی از سرمایش نیازمند ادواتی مانند، چیلر و یا کمپرسور و کندانسور به این منظور نباشیم. بنابراین قیمت نهایی و میزان برق مصرفی ایرواشر در مقایسه با سایر سیستم های سرمایشی بسیار مقرون به صرفه تر و البته این خبر خوبی برای خریداران ایرواشر است.  برای دانستن پاسخ به سوال دستگاه ایرواشر چیست لطفا در ادامه ی مقاله با ما همراه شوید.

قیمت ایرواشر صنعتی - ایرواشر چیست

تفاوت پیوریفایر و ایرواشر چیست

همه با عملکرد دستگاه های تصفیه هوا و مرطوب کننده ها آشنا هستند، اما ظرفیت ترکیبی یک شوینده هوا ممکن است برخی را کمی مبهم کند و این سوال را برانگیزد که واقعا یک ایرواشر چیست و چگونه کار می کند.. چگونه یک دستگاه می تواند هوا را مرطوب کند و در عین حال آلاینده ها را نیز از بین ببرد؟ این یک سوال جالب است، با پاسخ جالب تر. ما تحقیق را انجام داده ایم و آن پاسخ را برای شما داریم.

یک ایرواشر با مکش هوای آلوده، تصفیه آن و سپس آزاد کردن هوای سالم مرطوب شده، کار می کند. در داخل ایرواشر، تمام ذرات از هوا پاک می شوند در حالی که آب داخل آن رطوبت ایجاد می کند. برای اطلاع از قیمت ایرواشر صنعتی در ادامه با ما همراه باشید.

ایرواشر خانگی - قیمت ایرواشر خانگی

طریقه کارکرد ایرواشر صنعتی در حالت گرمایشی

در پاسخ به سوال ایرواشر چیست باید به کاربردهای متفاوت آن اشاره کرد، دستگاه ایرواشر صنعتی مجهز به کویل های آب گرم و بخار می باشد. همچنین این قابلیت را دارا است که بوسیله لوله به قسمت موتورخانه یا بویلر وصل شود. در بعضی از مدل های کوچکتر نیز ایرواشر به پکیج های دیواری متصل می شود. به این شکل که آب گرم شده درون کویل ها به جریان افتاده و سپس فن هوا را از روی کویل ها عبور می دهد که همین امر سبب می شود هوا قبل از ورود به ساختمان داغ شود.

با نصب این دستگاه در ساختمان ها و سوله های وسیع از نصب سیستم های گرمایشی جانبی کاملا بی نیاز می شوید. زیرا ایرواشر قدرت خنک کنندگی و نیز گرمایشی بسیار بالایی دارد.

همچنین در طول گرمایش با فیلتر نمودن هوا هم هوای سالم تری را وارد محیط کرده و ضمن اینکه شما قادر خواهید بود با نصب تجهیزات مه پاش در ایجاد رطوبت نسبی به منظور جلوگیری از خشکی هوا و تنفس بهتر اقدام کنید.

طریقه کارکرد ایرواشر صنعتی در حالت سرمایشی

عمل سرمایش در ایرواشر کاملا با نحوه گرمایش در آن فرق دارد. به صورت که تولید سرما در آن به شکل تبخیری صورت می گیرد. ابتدا آب توسط نازل هایی با فشار زیاد به شکل پودری در آمده و در نتیجه هوای در حال عبور را مرطوب می نماید. که همین امر باعث می شود ذرات آب برای تبخیر شدن گرمای محیط را جذب نموده و سبب سرد شدن هوا می گردند.

این هوا نیز مانند حالت گرمایشی درایرواشر airwasher فلیلتر گشته و بعد وارد محیط می شود. ایرواشر در حالت سرمایشی مناسب برای مکان های قرار گرفته در مناطق مرطوب نمیباشد، زیرا هوای خروجی آن دارای رطوبت است و نمی توان این رطوبت را جدا نمود. البته خبر خوب اینست که ایرواشر برای اکثر مناطق ایران به دلیل دارا بودن هوایی خشک و نیمه خشک بسیار مناسب است.

به شکل کلی طبق آنچه گفته شد، دستگاه ایرواشر به منظور گرمایش تنها نیازمند یک بویلر و یا دستگاه مکمل دیگری است و به منظور سرمایش باید در مناطقی که فاقد رطوبت هستند و دارای هوای خشک و نیمه خشک می باشند مورد استفاده قرار گیرد، زیرا قادر به گرفتن رطوبت هوا نمی باشد.

توان سرمایش ایر واشر - ایرواشر چیست - قیمت ایرواشر صنعتی

توان سرمایشی دستگاه ایرواشر

توان سرمایش ایرواشر کاملا بسته به منطقه یا شهر مورد نصب می باشد. یک قاعده کلی در مورد دستگاه های خنک کننده از نوع تبخیری این است که تنها تا میزان 3 درجه سانتیگراد بیشتر از دمای تر یا مرطوب آن شهر را می توانند خنک نمایند.

برای اینکه مطلب قابلیت فهم بیشتری داشته باشد، با ذکر مثال برای شما توضیح می دهیم.

شهری مثل ساری را در نظر بگیرید که دارای دمای تر 27 درجه می باشد و اگر ما بخواهیم با یک دستگاه ایرواشر دما را پایین بیاوریم، تنها به میزان 30 درجه سانتیگراد قادر است تا دما را تنظیم کند که این به هیچ وجه توجیه پذیر نیست. اما، در مقابل شهری مانند اصفهان که دمای ترآن 17 درجه سانتیگراد است، یک دستگاه ایرواشر دما را به میزان 20 درجه تنظیم میکند که بسیار توجیه پذیر و منطقی است. اهمیت همین مسائل قیمت ایرواشر صنعنتی و دلیل میزان محبوبیت و رغبت خریداران برای پرداخت قیمت ایرواشر صنعتی را کاملا توجیه می کند.

طبقه بندی ایرواشر بر اساس کلاس رطوبت زنی

به شکل عمده دستگاه ایرواشر را به سه نوع کلاس مختلف طبقه بندی می کنند که عبارتند از:

4، 6 و 8

هر اندازه کلاس رطوبت زنی در ایرواشر بیشتر باشد، مقدار ایجاد رطوبت و همچنین عمل کاهش دما نیز بیشتر است. پس منطقی است که برای دستگاهی با کلاس 8 یک پمپ بزرگتر و نازل های با تعداد بالاتری را انتخاب کرد. برای محاسبه میزان دبی پمپ در ایرواشر طبق کلاس دستگاه به صورت تقریبی می توان از فرمول زیر استفاده کرد:

کلاس 4- در ازای 1000cfm هوای عبوری 1.5 مترمکعب بر ساعت

کلاس 6- در ازای هر 1000cfm هوای عبوری 1.8 مترمکعب بر ساعت

کلاس 8- در ازای هر 1000cfm هوای عبوری 2.3 متر مکعب بر ساعت

موارد ذکر شده در بالا در قیمت ایرواشر صنعتی موثر است لذا برای آگاهی از جزییات این عوامل و نحو ه ی اطلاع بیشتر از این موضوع که ایرواشر چیست و انتخاب دستگاه متناسب مکان چگونه است و نیز نحوه اطلاع از مناسب ترین قیمت ایرواشر صنعتی با ما همراه باشید.

انواع مزیت ایرواشر - قیمت ایرواشر صنعتی - ایرواشر چیست

انواع مزیت ایرواشر چیست

 • بسیار ارزان تر از دستگاه های مشابه مانند پکیج و چیلر و هواسازها
 • سبک وزن بودن و عدم نیاز به زیر سازی سنگین به منظور جایگذاری
 • برآوردن هوای تازه وطبیعی و همچنین تامین فشار مثبت
 • مکانیزم ایجاد رطوبت به شکل ساده تر در دستگاه های هوارسان

 

ایرواشر چیست - قیمت ایرواشر صنعتی

 

انواع معایب ایرواشر چیست

 • توان کمتر در ایجاد کاهش دما نسبت به دستگاه های مشابه مانند پکیج یا ترکیب چیلر با هواساز
 • غیر قابل استفاده در آب و هوای مرطوب
 • به هیچ وجه در مکان هایی مثل سالن های ورزشی و تالارهای پذیرایی به علت وجود فعالیت و تعداد افراد زیاد و ایجاد گرمای نهان بالا نمیتوان از ایرواشر استفاده نمود.
 • کنترل دمای هوای خروجی را نمیتوان مثل دستگاه های هواساز کنترل نمود.
 • مصرف آب بالا

 

 

قیمت ایرواشر صنعتی - ایرواشر چیست - قیمت ایرواشر صنعتی

ایرواشر پشت بامی

ایرواشر پشت بامی که برای مکان های صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند عملکرد شان به این صورت است که درجه هوای که از دستگاه خارج می شود  ۱۰ تا ۱۲ درجه از دمای هوای داخل ایرواشر کمتر است

این دستگاه دارای فیلتر های قوی و تجهیزات رطوبت زن هستند که با اسپری کردن رطوبت مورد نیاز را به هوا وارد می کنند.

در این میان انتقال حرارت بین آب و هوا انجام شده و نتیجه آن این است که هوای خنک و رطوبت کافی را دریافت کرده و از دستگاه خارج می شود.

قیمت ایرواشر صنعتی

به دلیل اینکه در انواع سوله های صنعتی منابع آب به قدر کافی وجود داشته و وجود رطوبت هیچگونه مزاحمتی برای تولید نخواهد داشت، همچنین پایین بودن قیمت دستگاه ایرواشر صنعتی سبب شده است تا جایگزین مناسبی برای دستگاه های مشابهی مثل، چیلرها و انواع بویلرهای گرمایشی باشد.

نکات مهم برای مراقبت از دستگاه ایرواشر

به نکات زیر به جهت افزایش بازدهی دستگاه ایرواشر توجه نمائید:

پاکسازی دستگاه:عملکرد مناسب ایرواشر در طول زمان نیازمند مصرف حجم زیادی آب می باشد و در صورت کوتاهی در انجام آن عملکرد ایرواشر به مرور زمان کاهش می یابد.
توجه به میزان استاندارد رطوبت،گرمایش و سرمایش دستگاه مانع از بروز اختلالات در روند کار این دستگاه شده، و در نتیجه از صرف هزینه هایی جهت تعمییر این دستگاه جلوگیری می کند.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


3 نظر درباره “ایرواشر

 • زهرا گفت:

  سلام روز بخیر.لطفا اطلاعاتی درباره ی ابعاد و مشخصات فنی ایرواشر های پشت بامی صنعتی داخل سایت قرار بدهید.

 • عباس گفت:

  سلام. قصد خرید ایرواشر کلاس ۶ رو دارم.
  لطفا قیمت رو بفرمائید.

  • مدیر فنی 1 گفت:

   سلام. لطفا با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران بخش فروش ایرواشر راهنمایی های لازم رو خدمت تون انجام بدهند.