ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

شیر تخلیه اتوماتیک مخزن

صفحه اصلی > شیر تخلیه اتوماتیک مخزن

شیر تخلیه اتوماتیک مخزن

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3.5 / 5. تعداد: 2

قیمت شیر تخلیه اتوماتیک مخزن و اتودرین از نوع تخم مرغی و برقی
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت اتودرین

در این مقاله قصد داریم به معرفی شیر تخلیه اتوماتیک مخزن پرداخته و ویژگی های آن و  همچنین قیمت اتودرین  را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

در بسیاری از مشاغل صنعتی و غیر صنعتی برای تولید هوای فشرده و متراکم از دستگاهی به نام کمپرسور باد استفاده می شود که این دستگاه می تواند طی فرایندی و به وسیله هواساز، هوای محیط را به داخل مخزن وارد کرده و با افزایش فشار هوا، در مواقع نیاز به هوای فشرده، آن را به بیرون انتشار دهد.

یک کمپرسور باد از قطعات و دستگاه های جانبی مختلفی برای انجام کار خود به صورت بهینه برخوردار است.

اگر از اتودرین استفاده نشود چه مشکلاتی به وجود خواهد آمد؟-قیمت اتودرین

اجزای اصلی یک کمپرسور باد شامل موتور و سیلندرها، مخزن، هواساز هستند که هرکدام وظایف خاصی برای تولید هوای فشرده را بر عهده دارند.

یکی از اجزای مهم دیگری که باید در یک کمپرسور باد وجود داشته باشد شیر تخلیه است که هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک می توان آن را روی دستگاه نصب کرد. توضیحات زیر شما را در مورد نوع و  قیمت اتودرین مدنظر یاری می کند.

زمانی که هوای محیط وارد دستگاه می شود مقداری از رطوبت آن توسط  تله آبگیر گرفته خواهد شد و طی فرایند تولید هوای فشرده در مخزن و توسط درایر، رطوبت باقی مانده هوا نیز توسط دستگاه از هوا گرفته می شود.

همچنین به دلیل پایین آمدن دما درون مخزن نیز مقداری رطوبت در قسمت زیرین دستگاه قرار می گیرد که توسط شیر تخلیه کمپرسور باد باید تخلیه شود و به این عمل اصطلاحا درین گفته می شود.

نحوه عملکرد اتودرین یا شیر تخلیه زیر مخزن هوای فشرده-قیمت اتودرین

شیر تخلیه مخزن کمپرسور باد، چه کاری انجام می دهد؟

طبیعتا آبی که در قسمت زیرین مخزن کمپرسور باد جمع شده است باید تخلیه شود و اگر عمل تخلیه انجام نشود در کیفیت هوای خروجی از دستگاه و همچنین طول آن تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. در نتیجه یک شیر مخزن تخلیه در زیر کمپرسور باد قرار گرفته است که باید به صورت روزانه اقدام به تخلیه و یا درین دستگاه کنید تا از پوسیدگی قطعات و کاهش طول عمر پمپ باد جلوگیری شود.

 قیمت اتودرین-قیمت شیر تخلیه اتوماتیک مخزن

برای تخلیه آب موجود در کمپرسور باد باید دستگاه را خاموش کرده و برای اطمینان بیشتر پمپ باد را از برق بکشید تا هر گونه فشاری به صفر برسد.

در مرحله بعد روی سوپاپ اطمینان یک حلقه ای وجود دارد که باید آن را فشار دهید تا فشار کاهش پیدا کند و تا زمانی که مخزن به صورت کامل خالی شود این حرکت را ادامه دهید. حال باید شیر تخلیه را در قسمت زیرین مخزن پیدا کنید تا آب جمع شده در زیر مخزن به صورت کامل تخلیه شود. برای انجام بهتر این کار تنها کافی است کمی پمپ باد را بخوابانید تا عمل تخلیه سریع تر انجام شود و در نهایت پس از تخلیه آب شیر تخلیه مخزن کمپرسور باد را بچرخانید تا بسته شود.

حال می توانید اقدام به روشن کردن کمپرسور باد کنید.

 

 

فروش شیر تخلیه اتوماتیک مخزن-شیر برقی تخلیه اتوماتیک-قیمت اتودرین

درین دستی یا اتوماتیک

بهتر است بدانید که درین دستی کمپرسور باد کار دشواری است چرا که شیر تخلیه مخزن در جایی قرار گرفته است که برای تخلیه رطوبت جمع شده، لازم است حتما کمپرسور باد را بخوابانید. همچنین برای آن‌که به مخزن و خود دستگاه کمپرسور باد هوای شرده آسیبی وارد نشود، کار تخلیه مخزن باید به صورت روزانه و پیوسته انجام شود. حال اگر در مشاغل و کارخانه های صنعتی بزرگ که از این وسیله برای تولید هوای فشرده استفاده می کنند، و در طول روز چندین گالن آب ایجاد می کنند، اقدام به تخلیه مخزن کمپرسور باد هوای فشرده نشود، مشکلات بسیار بزرگ تری به وجود خواهد آمد.

در واقع میزان تولید آب در مخزن بستگی به میزان کار کمپرسور و زمان استفاده از آن خواهد داشت.  از طرفی باز کردن شیر تخلیه مخزن کمپرسور باد و عمل درین دستگاه به صورت دستی در این گونه مشاغل بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است. پس راه حل چیست و چگونه باید عمل درین انجام شود؟

شیر تخلیه اتوماتیک مخزن-قیمت اتودرینشیر تخلیه اتوماتیک مخزن یا اتودرین تخلیه

همانطور که اشاره شد، درین دستی دستگاه کاری بسیار وقت گیر خواهد بود. بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از شیر تخلیه اتوماتیک مخزن برای اتودرین است. می توان گفت که یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که باید در کمپرسور باید از آن استفاده شود شیر تخلیه اتوماتیک مخزن یا اتودرین تخلیه است. شما می توانید با مناسب ترین قیمت اتودرین مورد نظر خود را از ما تهیه کنید. توضیحات زیر بیشتر به شما در این زمینه کمک می کند پس با ما همراه باشید تا در مورد کیفیت و قیمت اتودرین خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

 

شیر تخلیه اتوماتیک مخزن به صورت زمان بندی شده وظیفه تخلیه اتوماتیک آب جمع شده در مخزن و رطوبت موجود در فیلترها و لوله های انتقال هوای متراکم و فشرده را بر عهده دارد.

اتودرین تخلیه به تایمر متصل می شود و می توانید در طول روز بسته به میزان استفاده ای که از کمپرسور باد دارید زمان و طول مدت تخلیه آب را تنظیم کنید. در بیشتر شیرهای تخلیه اتوماتیک مخزن بازار، این وسیله با برق و کلید به منبع برق متصل می شوند تا بتوانند میزان توان ۱۲۰ واتی لازم را برای انجام درین، را تأمین کنند.

همچنین اگر کاربر اتودرین را به سیستم کنترل وصل کند، امکان نظارت عملی تخلیه اتوماتیک مخزن نیز برای او به وجود خواهد آمد.

 

نمونه محصول و قیمت اتودرین

چگونه شیر تخلیه اتوماتیک مخزن را وصل کنیم؟

نصب اتودرین تخلیه کار بسیار راحتی است و تنها کافی است از خالی بودن مخزن اطمینان داشته باشید و شیر تخلیه دستی را باز کرده و شیر تخلیه اتوماتیک مخزن را به جای آن قرار دهید. مرحله بعد نیز لازم است تا تایمر را اتودرین کالیبره کرده و زمان‌بندی تخلیه دستگاه را بر اساس روز و ساعت فعالیت، تنظیم کنید.

مدت زمان فعالیت تخلیه را نیز می توانید به راحتی تنظیم کنید.

اما ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که بهتر است روزی چند بار دستگاه تخلیه شود یا اسن موضوع بر قیمت اتودرین تاثیر گذار باشد؟

این موضوع بستگی به میزان فعالیت کمپرسور باد هوای فشرده در طول روز دارد. اگر پمپ باد شما به صورت مداوم در طول روز در حال کار است بهتر است روزی دوبار عمل تخلیه اتوماتیک دستگاه انجام شود.

شیر اتوماتیک مخزن باد-قیمت اتودرین

قیمت اتودرین

قیمت اتودرین با توجه به نوسانات باز امروز متغییر می باشد شما می توانید جهت اطلاع از قیمت اتودرین با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید.

اگر از اتودرین استفاده نشود چه مشکلاتی به وجود خواهد آمد؟

اگر تخلیه آب جمع شده در مخزن در مدت زمان طولانی انجام نشود ممکن است مخزن از داخل دچار زنگ خوردگی شود و دیواره های آن ضعیف و سوراخ شوند و این موضوع خطر بزرگی برای دستگاه به وجود خواهد آورد و ممکن است به کل ساختار پمپ باد آسیب وارد شده و نشتی پیدا کند. در نتیجه اگر در بیشتر ساعات روز از کمپرسور باد استفاده می کنید و زمان کافی برای درین دستی دستگاه را ندارید، بهتر است از شیر تخلیه اتوماتیک مخزن استفاده کرده تا دستگاه در زمان های مشخصی که توسط شما تنظیم شده است، و در مدت زمان مشخص، اقدام به تخلیه اتوماتیک مخزن کند.

 قیمت اتودرین

برای تهیه شیر تخلیه اتوماتیک مخزن کمپرسور باد هوای فشرده و دریافت اطلاعات لازم می توانید با مشاورین ما در مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “شیر تخلیه اتوماتیک مخزن

 • اسد گفت:

  سلام
  من یه سوال داشتم
  واجبه که حتما شیر تخلیه اتوماتیک مخزن و تهیه کنیم برای مخزن مون؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   با توجه به مشکلاتی که در جمع شدن آب در مخزن و تخلیه آب جمع شده در مخزن وجود دارد برای افزایش راندمان کاری وطول عمر مخزن تهیه شیر تخلیه اتوماتیک پیشنهاد می شود.