ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کانکس سردخانه

صفحه اصلی > کانکس سردخانه

کانکس سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت کانکس سردخانه ای
توضیحات
نقد و بررسی

روش نصب کانکس سردخانه در موقعیت های مختلف

در این مقاله قصد داریم به معرفی کانکس سردخانه پرداخته و ساختار و ویژگی های آن رامورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

یکی از مهمترین اختراعات بشر در طول تاریخ اختراع سیستم های برودتی در جهت نگهداری از مواد دارای قابلیت فاسد شدن بود. بسیاری از مواد غذایی، کشاورزی، دارویی، گیاهی و… هستند که برای جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها نیاز به مکانی سرد برای نگهداری از آن ها احساس می شود. این احساس نیاز از زمان های قدیم وجود داشته و به همین دلیل افراد این مواد را در سردابه ها و یا مکان هایی که از هوای خنک برخوردار بودند نگهداری می‌‌کردند. کم کم و با پیشرفت علم و تکنولوژی این روش‌های قدیم برای نگهداری از مواد غذایی کنار گذاشته شد و سیستم‌های جدیدی با تولید سرما با آمونیاک ایجاد شدند که عمل تبرید را به روش صنعتی ابداع کردند.

در تولید سردخانه ها از قطعات و تجهیزات بسیاری برای تولید سرما و رساندن هوا به دمای مطلوب استفاده می شود که می توان به کمپرسور، اوپراتور، کندانسور اشاره کرد.

سردخانه ها انواع مختلفی دارند و به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند.

در این مقاله اختصاصا به معرفی کانکس سردخانه می پردازیم.

کانکس سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

کانکس سردخانه همان سردخانه کانکسی است که سازه آن از قبل توسط متخصصان ساخته شده است. در این سردخانه بسیاری از مواد گیاهی، دارویی، لبنیات، و مواد پروتئینی استفاده می شود که هر کدام شرایط خاصی برای نگهداری دارند.

سردخانه  از دو قسمت اصلی کانکس سردخانه و تجهیزات سرمایشی تشکیل شده است.

به صورت کلی سازه کانکس ها هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک در بازار یافت می شوند. کانکس سردخانه از اجزای تشکیل دهنده سردخانه کانکسی است که نوع متحرک آن طرفداران بسیاری دارد.

در چه مواردی از کانکس سردخانه استفاده می شود؟

بسیاری از کالاهای سردخانه ای بالای صفر درجه و زیر صفر درجه در کانکس سردخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از آن که این محصولات وارد فضای کانکس سردخانه شوند، لازم است تا توسط تجهیزات پیش سرد کن، به دمای مورد نظر رسیده و در آن دما نگهداری شوند. پس از رسیدن به دمای مطلوب و ثابت برای نگهداری، می توانند وارد کانکس شوند.

به صورت کلی انتخاب نوع و اندازه کانکس با توجه به نیاز مشتری و ابعاد و حجم محصولات در نظر گرفته می شود. در ساختار آن ها نیز باید از عایق های حرارتی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و شاسی کش های مقاوم جهت افزایش استحکام استفاده کرد.

در واقع ساندویچ پانل در کف کانکس قرار داده شده و دارای پوشش آلومینیومی می باشد.

در دیواره و سقف کانکس ، از ساندویچ پانل های 10 سانتی متری با عایق فوم پلی اورتان تعبیه شده است که برای هر شرایط آب و هوایی می توان روی آن حساب کرد.

کانکس سردخانه در چه فضاهایی استفاده می شود؟

بنا به خواست مشتری، امکان نصب کانکس ، در فضای باز و بسته وجود دارد.

همچنین در این مکان، یک قسمتی برای قرارگیری کمپرسور و کندانسور تعبیه شده است که برای انجام امور سرویس های دوره ای تجهیزات سیستم تبرید، در دسترس باشند. کندانسور نیز در عرض کانکس نصب می شود و دارای حفاظ فولادی است.

مزیت ها:

همانطور که اشاره شد، طراحی کانکس سردخانه بسیار آسان بوده و می توان بنا به خواست مشتری در اندازه و ساخت آن انعطاف به خرج داد.

جا به جایی کانکس  بسیار راحت است لذا از تلف شدن انرژی و زمان نیز جلوگیری خواهد شد.

با توجه به تجهیزات به کار رفته در کانکس ها، قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی و در برابر آفتاب سوزان و باران تند هستند.

قیمت آن ها با توجه به متریال به کار رفته در آن مناسب و ساخت آن نیز سریع بوده و به سرعت به دست مشتری خواهد رسید.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین کانکس سردخانه متناسب با نیاز و محصولات مورد نظر خود، از مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس گرفته و مشورت بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.