ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کندانسور سردخانه

صفحه اصلی > کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

کندانسور سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر
توضیحات
نقد و بررسی

استعلام آخرین لیست قیمت کندانسور سردخانه

علم تبرید یکی از مهمترین اختراعات بشر در طول قرون اخیر بوده است. نگهداری و حفظ مواد غذایی همیشه دغدغه بسیاری از افراد بوده است. در زمان های قدیم کار نگهداری از مواد غذایی، گیاهی، دارویی، کشاورزی و… و هر گونه موادی که قابلیت فاسد شدن دارند با قرار دادن آن ها در سردابه ها و یا دفن کردن آن ها انجام می شد. با پیشرفت علوم فناوری دیگر شاهد چنین مشکلاتی نبودند و سردخانه جایگزین روش ها قدیمی تر شد. اهمیت وجود این تأسیسات به گونه ای شد که میزان رشد فن‌آوری یک کشور به وجود سیستم های انجماد و سردخانه ها بستگی داشت و بر اساس آن تعیین می شد. در این مقاله علاوه بر معرفی برند های مختلف کندانسور سردخانه به پارامتر های مهم در قیمت کندانسور سردخانه نیز اشاره شده است.

در سردخانه ها تجهیزات بسیاری برای تولید هوای خنک و رساندن آن به دمای پایین و مناسب مورد استفاده قرار گرفته اند که وظیفه آن ها حفظ کیفیت مواد غذایی و رساندن آن ها به دمای مطلوب و ثابت برای طول عمر بیشتر مواد غذایی است. از مهمترین تجهیزات سردخانه  می‌توان به کندانسور سردخانه، کمپرسور، اواپراتور ، و… اشاره کرد. در این مقاله اختصاصا به معرفی کندانسور سردخانه می پردازیم.

کندانسور سردخانه چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟‌

کندانسور سردخانه یکی دیگر از اجزای مهم سردخانه ها است که دقیقا در بعد از کمپرسور و قبل از شیر انبساط نصب می شود. به صورت کلی در کمپرسور هوا متراکم شده و دمای آن بالا می رود. در نتیجه گازی که از کمپرسور خارج می شود حاوی دمایی بسیار بالا است که باید در کندانسور سردخانه از دما کاسته و به عبارتی تقطیر شود. پس از عملیات تقطیر توسط کندانسور، این گاز به اواپراتور سردخانه راه پیدا می کند. به صورت کلی وظیفه اصلی کندانسور سردخانه این است که به کمک المان های مختلف مانند هوا و یا آب، به عنوان یک مبدل حرارتی عمل کرده و گاز را مبرد را از حالت گازی به حالت مایع در می آورد.

به عبارتی دیگر کندانسور سردخانه وظیفه دارد تا حرارت مبرد را تا حد زیادی دفع کند.

انواع کندانسورهای سردخانه

حال که بحث اواپراتور شد بد نیست نیم نگاهی به وظیفه اواپراتور سردخانه داشته باشیم. اواپراتور سردخانه برای سرد کردن مایع و هوا استفاده می شود. اواپراتور سردخانه یکی از قسمت های سیکل سیستم برودتی است که وظیفه جذب حرارت را بر عهده دارد و دمای سیال را تا حد زیادی کاهش می دهد. از اوپرتورها برای عملیات سرد کردن و خنک کردن هوا و مایع استفاده می شود.

چیلر سردخانه چیست؟‌

چیلر سردخانه به اصطلاح همان یونیت خارج از سردخانه است . که شامل قطعاتی مانند کندانسور سردخانه، کمپرسور، شیر انبساط، مبرد و قطعات جانبی دیگری مانند سایت گلاس، خشک کن، قطع کننده جریان و… است. در نتیجه کندانسور سردخانه تنها یک قسمتی از چیلر سردخانه است.

محل نصب کندانسور سردخانه

همانطور که اشاره شد، محل نصب کندانسور سردخانه دقیقا بعد از کمپرسور و قبل از شیر انبساط است. به جز اواپراتور سردخانه که وظیفه سرد کردن محیط سردخانه را بر عهده دارد، سایر قطعات مانند کندانسور و بقیه قطعات در قسمت بیرون از سردخانه و بر روی یک شاسی سوار شده اند.

انواع کندانسورهای سردخانه

کندانسورهای سردخانه ها معمولا به سه دسته هوا خنک یا هوایی، آب خنک یا آبی و تبخیر تقسیم می شوند. که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم. که با توجه به تناسب قیمت کندانسور سردخانه میتوان آن را به سهولت تهیه نمود.

کندانسور هوا خنک

همانطور که از نام کندانسور هوایی یا هوا خنک پیدا است . حرارت موجود در مبرد به محیط بیرون منتقل می شود. حال این جریان هوای عبوری از کویل ها می تواند به دو صورت اجباری یا طبیعی باشد. اگر این هوا به صورت طبیعی باشد به آن جریان طبیعی گفته می شود. که نصب آن نیز به صورت عمودی بوده و اگر مانند فن به صورت اجباری باشد به آن جریان اجباری گفته می شود. که برای افزایش جریان هوا مجبور به استفاده یک یا چند فن هستند. لازم است بدانید که کندانسورهای جریان طبیعی سردخانه در اکثر مواقع برای سردخانه هایی با ظرفیت های کم به کار می رود.

کندانسورهای سردخانه

جریان هوا معمولا در این نوع از کندانسور سردخانه از بالا به پایین است. کندانسورهای هوا خنک معمولا توانایی پوشش ظرفیت‌های چند کیلو وات تا چندصد کیلووات را دارا هستند.

کندانسور آب خنک

همانطور که از نام این کندانسور پیداست. این قطعه وظیفه انتقال حرارت به آب را دارد و طراحی آن در ساده ترین حالت به صورت دو لوله هم مرکز می باشد. حرکت جریان آب و مبرد در این نوع از کندانسور سردخانه خلاف جهت یکدیگر است. اگر قرار به استفاده از ظرفیت های بالاتر باشد . می توان روی کندانسور آب خنک پوسته و لوله استفاده کرد که آب درون لوله جریان داشته و مبرد نیز درون پوسته جریان دارد. معمولا برای خنک کاری آب در کندانسور از برج های خنک کننده استفاده می شود . ولی در برخی موارد ، آبی که برای خنک کردن کندانسور مورد نیاز است، از طریق چاه ها یا آب رودخانه ها تأمین می شود.

کندانسور تبخیری

کندانسور تبخیری سردخانه همان نوع هوایی آن است اما تفاوتی که با نوع هوایی دارد این است . که در روی لوله های آن آب پاشیده می شود. مبردها درون لوله ها به حرکت در می آیند . و هوای محیط از روی لوله ها عبور داده می شود. همچنین یک مخزن در پایین کندانسور سردخانه قرار گرفته است . که از طریق آن یک پمپ آب بر روی لوله ها پاشیده می شود. و آب و حرارت بالاتری از سیال به صورت همزمان گرفته می شود.

در سیستم هایی که بیشتر از مبرد آمونیاک استفاده می کنند، از کندانسور تبخیری استفاده می شود.

در کندانسور سردخانه از چه فنی استفاده می شود؟

در سردخانه های زیر صفر درجه و یا بالای صفر درجه و تونل های انجماد معمولا از فن آکسیال برای کندانسور استفاده می شود . که یکی از مهمترین ویژگی های آن این است. که پرتاب باد به شکل مستقیم بوده و جا به جایی هوا نیز در ان بالا است. در این فن ها باید حواستان به اختلاف فشار باشد . چرا که میزان بالایی از اختلاف فشار در پشت و جلو فن، ممکن است هوادهی آن را کاهش داده و آن را دچار آسیب کند.

خصوصیات کندانسور سردخانه

خصوصیات کندانسور سردخانه

  • کندانسورهای سردخانه  ارائه شده در شرکت روتوپارس دارای عملکرد بسیار بالایی هستند.
  • مصرف انرژی در این کندانسور بهینه است.
  • جنس کویل ها مسی، یا فین آلومینیومی بوده .و در چند ردیف ساخته می شوند و شکل آن ها به صورت سینوسی می باشد
  • جنس ستون بندی این تجهیزات، از نوع ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد.
  • ضخامت ستون بندی آن بالا است.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد وظیفه اصلی کندانسور  تبدیل  مبرد از حالت گازی به حالت مایع است . و با انجام این کار حرارت به صورت کامل از سیال گرفته و دفع می شود. در بازار انواع مختلفی از برندهای متفاوت این کندانسور یافت می شود . که برای انتخاب آن باید دقت زیادی به خرج داد. شما می توانید برای انتخاب کندانسور مورد نظر سردخانه خود، متناسب با ابعاد سردخانه و فاکتورهای دیگر، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس گرفته . و با آن ها در جهت انتخاب و خرید بهترین کندانسور سردخانه مشورت کنید.

قیمت کندانسور سردخانه

برای اطلاع از قیمت کندانسور سردخانه با کارشناسان فنی مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “کندانسور سردخانه