ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

کندانسینگ یونیت سردخانه

روتوپارس > کندانسینگ یونیت سردخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

کندانسینگ یونیت سردخانه چیست ؟
توضیحات
نقد و بررسی

کاربرد های کندانسینگ یونیت سردخانه ای

در این مقاله قصدداریم به معرفی کندانسینگ یونیت سردخانه پرداخته و به قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه و ساختار و اجزای تشکیل دهنده آن را مورد بررسی قرار دهیم.

یکی ازمهم ترین عواملی که پیشرفت فناوری را نشان می‌دهد، سیستم انجماد آن کشور است. امروزه برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن را دارند از سردخانه ها استفاده می‌شود. اما شرایط نگهداری هریک از مواد غذایی و سایر موادی که برای نگهداری آن ها به دمای پایین و هوای خنک نیاز است، با یکدیگر متفاوت می باشد. وظیفه اصلی سردخانه ها نگهداری از مواد غذایی، گیاهی، دارویی، کشاورزی و هرگونه مواد فاسدشدنی است. علاوه بر افزایش طول عمر محصولات، سردخانه ها وظیفه حفظ کیفیت اصلی مواد غذایی را بر عهده دارند.

تجهیزات و سیستم های مختلفی برای رساندن دمای هوا به میزان مطلوب در جهت نگهداری از مواد غذایی وجود در سردخانه ها به کار گرفته می شوند. مهمترین این تجهیزات می توان به اوپراتور، کندانسور، کمپرسور، شیرآلات اشاره کرد.

کندانسینگ یونیت سردخانه چیست

کندانسینگ یونیت سردخانه چیست؟

کندانسینگ یونیت سردخانه مجموعه ای از کندانسور، کمپرسور، شیرآلات سردخانه است که به صورت یک جا در جمع آوری شده و در سردخانه تعبیه می شوند. می توان گفت تمامی پمپ های حرارتی، چیلرها و سیستم های تهویه مطبوع و تمامی تجهیزاتی که به کنترل دما می پردازند، شامل کندانسینگ یونیت سردخانه می شوند.کندانسینگ یونیت سردخانه با توجه به ابعاد سردخانه و محصولاتی که قرار است در آن نگهداری شود، طبقه بندی شده و در سایزهای متفاوتی ساخته می شوند.

ساختار

تمامی قطعات کندانسینگ یونیت سردخانه روی شاسی قرار می گیرند. این مجموعه شامل کندانسور، کمپرسور و تمامی قطعاتی است که به خط دهش مربوط می شوند. همانطور که اشاره شده بسته به نوع و ابعاد سردخانه این مجموعه در سایزهای متفاوتی طراحی و ساخته می شود. شرکت های بسیاری مانند دانفوس این مجموعه را به صورت یکجا به فروش می رسانند اما امکان سفارش هریک از قطعات کندانسینگ یونیت به صورت جداگانه وجود دارد. این قطعات به صورت جداگانه ساخته و روی یک شاسی قرار می گیرند.

مزایای استفاده از کندانسیگ یونیت سردخانه

استفاده از این مجموعه کار بسیاری از کاربران را راحت کرده است. طراحی ساده و کم حجم آن یکی از دلایلی است که بسیاری از مشتریان به آن توجه می کنند.

نصب کندانسینگ یونیت سردخانه بسیار آسان بوده و این مجموعه علاوه بر سردخانه ها قابل استفاده در سیستم های تهویه مطبوع نیز می باشد و در این سیستم کاربردهای بسیاری نیز دارد.

یکی از کاربردهای دیگر کندانسینگ، استفاده از آن به مانند واحدهای هواساز است. اما برای مشاغلی که نیاز به ظرفیت بالای هوا است مناسب نیست و در آن مواقع فقط چیلرهای هوا خنک کارساز هستند.

مزایای استفاده از کندانسینگ یونیت سردخانه

کندانسینگ یونیت از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اگر بخواهیم اجزای کندانسینگ یونیت را به صورت دقیقتر بررسی کنیم، علاوه بر کمپرسور و کندانسور، باید به اجزای دیگری مانند قطع کننده جریان، فن های سانتریفیوژ دارای صدای پایین، لوله هایی که قطعات را به یکدیگر متصل می کنند، سایت گلس، فیلتر درایر و مدار کنترل الکتریکی اشاره کرد.

انواع کندانسینگ یونیت

کندانسینگ یونیت دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به دو نوع مهم آن اشاره می کنیم:‌

کندانسینگ یونیت آب خنک

کندانسینگ یونیت هوا خنک

اجزا تشکیل دهنده کندانسینگ یونیت

در نوع اول زمانی که مبرد داغ از کمپرسور خارج شود، به پوسته کندانسور راه پیدا کرده و به وسیله آب که داراری دمای مناسبی است به لوله ها وارد شده و از آن جا عبور داده می شود. به عبارت دیگر در این نوع از کندانسینگ یونیت، کندانسور به وسیله تبادل انرژی با آب خنک می شود.

در نوع دوم نیز کندانسور به وسیله تبادل انرژی با هوا خنک می شود. زمانی که مبرد داغ از کمپرسور خارج می شود، به قسمت لوله های فین دار کندانسور وارد شده و هوای محیط از طریق فن ها از روی لوله ها عبور می کند.

جمع بندی

به صورت کلی عواملی مانند نوع مبدل، سیستم های به کار رفته در یونیت و برند سازنده و… در تعیین قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه تأثیرگذار هستند. می‌توانید برای مشاوره در انتخاب این یونیت، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه

برای اطلاع از قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه میتوانید با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.