ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

گلاب ولو سردخانه

روتوپارس > گلاب ولو سردخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت گلاب ولو سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

شیر گلوب یا گلاب ولو سردخانه چیست ؟ گلوب ولو سردخانهمقدمه گلاب ولو سردخانه

سردخانه ها تأسیسات و مکان هایی هستند که از آن ها برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی، دارویی، معدنی، گیاهی، کشاورزی و هر ماده ای که نیاز به فضای خنک و دمای ثابت برای نگهداری دارد، استفاده می شود.که پبا توجه به تناسب قیمت گلاب ولو سردخانه میتوان به سهولت آن را تهیه نمود.

همچنین سردخانه ها علاوه بر نگهداری مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن دارند، در حفظ کیفیت آن ها نیز بسیار تاثیر گذار هستند. اکثر سردخانه ها از سیستم تیبریدی برای افزایش کارایی و عملکرد خود بهره می گیرند.

به صورت کلی اجزا و تجهیزات متفاوتی برای ساخت سردخانه ها به کار گرفته می شود و مهم ترین اجزای یک سیستم تیبریدی می توان به اوپراتور، کندانسور، کمپرسور، فیلترها و انواع شیرها ( گلاب یا گلاب ولو سردخانه) اشاره کرد.

در این مقاله اختصاصا به معرفی گلاب ولو سردخانه می پردازیم.

 گلوب ولو یا گلاب ولو سردخانه  چیست؟

در سیستم های سردخانه‌ای،  کنترل دما و فشار سیالات از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا نیاز به قطعه ای است که بتواند به صورت خودکار و اتوماتیک به کنترل میزان فشار و دمای سیالات موجود در لوله بپردازد. گلاب  ولو سردخانه این وظیفه را بر عهده دارد و طراحی آن کروی شکل بوده و به گونه ای است که می تواند به صورت خودکار عمل کنترل این المان ها را انجام دهد.

همچنین شیر گلاب ولو ، در بازار دارای انواع متفاوتی است اما برخی از برندها محدود بوده و ممکن است به سختی پیدا شوند. یکی از بهترین گلاب ولوهای سردخانه ای، برند کستل آن است که از یک دیسک متحرک تشکیل شده و این دیسک داخل حفره هایی قرار می گیرند که سیت نام دارند و با قرارگیری درون این حفره ها، باعث تغییر جهت سیالات خواهد شد.

به صورت کلی گلاب ولوها وظیفه کنترل جریان سیال، انتقال و قطع و وصل کردن آن را بر عهده دارند.

اجزای تشکیل دهنده گلاب ولو سردخانه

ساختار گلاب ولو سردخانه

همانطور که اشاره شده، یک گلاب ولو سردخانه به شکل کروی بوده و از یک قسمت متحرک به نام دیسک و یک قسمت ایستاده تشکیل شده است. گلاب ولوهای خودکار، برای ولو از یک میله روان بهره گرفته می شود و قسمت متحرک باعث باز و بسته شدن آن خواهد شد.

جالب است بدانید که با توجه به اینکه اکثر گلاب ولو های سردخانه شکل کروی دارند، جدیدا نوع غیر کروی آن نیز وارد بازار شده است.

همچنین یک گلاب ولو سردخانه از دو پورت خروجی و ورودی تشکیل شده است و بدنه آن به صورت کامل در برخورد با گاز و سیالات، تحت کنترل شیر است. نقش پورت های ورودی و خروجی نیز ورود و خروج جریان از طریق آن ها است.

در خط های تخلیه نیز از ولوهایی استفاده می شود که ورودی با خروجی یک زاویه 90 درجه بسازند.

کلاهک

کلاهک نیز یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده گلاب ولو است که میله ولو به کمک حرفه ای به این قطعه یعنی کلاهک وصل می شود. طراحی گلاب ولو متفاوت است و ممکن است به شکل مهره‌ای و یا دسته پیچی طراحی شوند.

دوام و مقاومت نوع دسته پیچی نیز در برابر انواع فشارهای مختلف، نسبت به انواع دیگر بیشتر است.

نوع مهره ای نیز بیشتر به درد کاربردهای تعمیراتی میخورد.

همچنین می توان شاهد یک لایه پوششی محکم بین دنباله ولو و کلاهک بود.

گلاب ولو سردخانه ای

دیسک

دیسک، قطعه ای است که با میله ولو در تماس بوده و به آن وصل می شود. ساخت دیسک ها می تواند به صورت متقارن و یا نامتقارن باشد.

بیشتر برای ساخت ولوهای برای فشار کمتر و اندازه کوچکتر از دیسک های نامتقارن استفاده می شود. و بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

اما نوع متقارن آن ها نیز از حفره هایی بزرگ بر روی پلاگ تشکیل شده است . و با این وجود دیگر نیازی به نیروی استاتیک نیست. قطع جریان نیز در دیسک های متقارن بسیار راحت اتفاق خواهد افتاد.

میله

میله نیز به عنوان یک اتصال دهنده از محرک داخل ولو و نیرو به کار می رود. و فشار بالایی را هنگام بسته شدن شیر متحمل می شود.

همچنین برای جلوگیری از نشتی، یک پوشش محافظ روی میله قرار میگیرد.

سیت

سیت ها در اکثر اوقات ممکن است گشتاوری و یا به صورت پیچی باشند . و باعث ایجاد یک رویه یکنواخت و پایدار خواهند شد.

محل نصب گلاب ولو سردخانه

گلاب ولو سردخانه در کجا نصب می شود؟

با توجه به آن که وظیفه گلاب ولو سردخانه، کنترل جریان است. محل قرار گیری آن نیز در خط مایع سیکل تیبرید می باشد.

برای انتخاب یک گلاب ولو سردخانه مناسب می توانید با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

قیمت گلاب ولو سردخانه

برای اطلاع از قیمت گلاب ولو سردخانه با کارشناسان فنی مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.