ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

نصب و راه ‌اندازی سردخانه

صفحه اصلی > تجارت > نصب و راه ‌اندازی سردخانه

نصب و راه ‌اندازی سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

آموزش نصب و راه اندازی سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

نصب و راه اندازی سردخانه بالای صفر درجه و سردخانه زیر صفر درجه

سردخانه ها جزو آن دسته از سیستم ها و اختراعات بشر هستند که در پیشرفت جوامع نقش بسیار موثری داشته اند.  نصب و راه ‌اندازی سردخانه بالای صفر و سردخانه زیر صفر کاری بسیار دشوار و نیازمند دقت و تمرکز بالایی می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از مواد غذایی، دارویی، کشاورزی، گیاهی و… هستند که قابلیت فاسد شدن دارند و برای نگهداری از این مواد غذایی در طولانی مدت، باید آن ها را در مکان هایی دارای هوای خنک و دمای ثابت نگهداری کرد.

در زمان های گذشته این مواد را در خاک دفن می کردند و یا در سردابه ها نگهداری می کردند اما الان با پیشرفت علم و تکنولوژی و با بهره گیری از سیکل تراکم تیبریدی، سردخانه ها یکی از بهترین مکان های نگهداری از مواد دارای قابلیت فاسد شدن هستند.

برای نصب و راه ‌اندازی سردخانه ها چه مواردی باید رعایت شود؟

همانطور که اشاره شد، سردخانه ها تأسیسات و سیستم هایی هستند که با بهره گیری از تجهیزات مختلف برای افزایش طول عمر مواد غذایی کمک کرده و مهمترین وظیفه‌ی آن ها نیز حفظ کیفیت آن ها است.

برای نصب و راه اندازی سردخانه ها باید عوامل مختلفی مد نظر قرار گیرد.

متراژ

در مرحله ی اول لازم است بدانید که کدام محل را برای نصب و راه ‌اندازی سردخانه مورد نظر خود انتخاب کرده اید. در واقع در مرحله اول متراژ و ابعاد سردخانه خود را باید در نظر بگیرید و با توجه به این ابعاد و تجهیزات مورد نیاز، هزینه مورد نظر را برآورد کنید.

معین کردن نوع سردخانه قبل از فرآیند نصب و راه اندازی سردخانه

همانطور که می دانید، هریک از مواد فاسد شدنی مانند میوه جات، مواد غذایی و… هرکدام نیازمند دمای خاصی برای نگهداری هستند. برخی از آن‌ ها در دمای بالای صفر و برخی دیگر نیز به دمای پایین صفر درجه سانتی گراد نیاز دارند. در نتیجه باید نوع سردخانه مورد نظر خود را با توجه به دمای مورد نظر مشخص کنید. یعنی قصد نصب و راه اندازی سردخانه بالای صفر درجه را دارید یا پایین صفر درجه.

برق

توجه کنید که اجرای سردخانه ها با برق تک فاز و سه فاز امکان پذیر است اما برق تک فاز بسیار هزینه بر تر از برق سه فاز می باشد. به علاوه برای ساخت سردخانه های بزرگ امکان استفاده از برق تک فاز وجود ندارد و به صورت کلی نصب و اجرای سردخانه با برق تک فاز کار اشتباهی است.

تجهیزات

سردخانه ها دارای تجهیزات مختلفی برای کار خود هستند که هرکدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. تجهیزات اصلی آن ها شامل موتور، اوپراتور، کندانسور و کمپرسور است که در انتخاب هر کدام نیز باید دقت بسیاری شود.

قطعات دیگر سردخانه ها شامل شیرآلات، تابلو برق، ساندویچ پنل و… هستند که در انتخاب آن ها باید دقت لازم به خرج داده شود.

به صورت کلی توصیه می شود لیست قطعات مورد نیاز خود را مشخص کرده و بر اساس آن به دنبال بهترین برندهای متناسب با هزینه مد نظر خود بپردازید و از چند فروشنده استعلام قیمت کنید.

موتور

می توانید از برندهای مختلف در تجهیزات سردخانه مورد نظر خود استفاده کنید. برندهایی همچون بیتزر و یا dwm کوپلند برندهای قابل قبولی هستند.

کندانسور

کندانسور وظیفه اصلی خنک کردن مبرد و تغییر حالت آن از گاز به حالت مایع را در جهت تداوم سیکل تیبرید تراکمی بر عهده دارد. در نتیجه می توان گفت که کندانسور و کمپرسور سردخانه برای عملکرد بهینه، به یکدیگر نیاز دارند. زیرا گازهایی که توسط کمپرسور فشرده می شود، با افزایش دما مواجه هستند که باید برای کاهش دما از دستگاهی به نام کندانسور استفاده شود.

توصیه می کنیم برای انتخاب نوع موتور و کندانسور مورد نظر خود از مشاورین مجموعه روتوپارس مشورت بگیرید.

بارگیری تجهیزات

پس از انتخاب تجهیزات و سیستم های مورد نیاز برای نصب و راه اندازی سردخانه، تمامی قطعات خریداری شده باید به محل احداث سردخانه ارسال شوند. انتخاب تمامی قطعات باید با توجه به ابعاد سردخانه باشد و بر اساس همین ابعاد، شرایط حمل و نقل بار نیز متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که قبل از حمل بار، از شرایط استاندارد حمل و نقل مطمئن باشید تا کوچکترین آسیبی به قطعات وارد نشود.

نصب کابین

اولین مرحله نصب و راه اندازی سردخانه، نصب کابین آن است که ممکن است تا چند ماه طول بکشد. برای جا به جایی پنل ها در سردخانه های بزرگ نیز از تجهیزاتی مانند جرثقیل و لیفتراک استفاده می شود.

دیواره ها و سقف

برای نصب دیوارها باید از لیزر جهت اطمینان از عمود نصب شدن پنل ها استفاده کرد چرا که نصب عمود آن بسیار حائز اهمیت است . همچنین نصب پنل های سقف نیز یکی از سخت ترین کارهای نصب کابین است که باید با دقت بالایی انجام شود. در شرایطی که ارتفاع کابین ها کم باشد مشکل خاصی در نصب آن نیست اما اگر این ارتفاع زیاد باشد می بایست از تجهیزاتی مانند لیفتراک کمک گرفته شود.

کف سردخانه

کف سردخانه نیز یکی دیگر از مراحل نصب و راه اندازی سردخانه است که از ساندویچ پنل برای نصب آن استفاده می شود. اگر کف سردخانه  عایق کاری و ایزوله باشد، شرایط بسیار استانداردتری ایجاد می شود اما این کار بسیار هزینه بر است. کاشی کاری و سنگ کاری نیز باعث افزایش استحکام و زیبایی کف سردخانه خواهد شد.

درب

در مراحل نصب و راه اندازی سردخانه ها، نصب درب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درب باید کاملا تراز نصب شود در غیر این صورت ممکن است به صورت کامل بسته نشود و نیروی زیادی برای بستن آن به کار رود.

بدنه درب باید محکم باشد و عایق کاری تمامی درز و نوارهای درب باید با دقت بالایی انجام شود.

اوپراتور

در نصب اوپراتورها باید برای قرار گرفتن پیج آن ها در سقف، سوراخ هایی تعبیه شود.  معمولا برای نصب اوپراتورهای بزرگ از جرثقیل استفاده می شود.

چراغ ها، کلیدها، تابلو برق، چسب کاری و… از دیگر عوامل لازم برای نصب و راه اندازی سردخانه ها می باشد.

جمع بندی نصب و راه اندازی سردخانه

نصب و راه اندازی سردخانه ها باید با دقت بالایی انجام شود و از تجهیزات مناسبی برای انجام این کار بهره گرفته شود. می توانید برای انتخاب بهترین قطعات و تجهیزات و همچنین نصب و اجرای سردخانه مورد نظر خود،  از متخصصان مجموعه روتوپارس کمک بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.