ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

تعمیر و نگهداری سردخانه

صفحه اصلی > تعمیر و نگهداری سردخانه

تعمیر و نگهداری سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

سرویس و تعمیر و نگهداری سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

 

تعمیر سردخانه و روش نگهداری از تجهیزات سردخانه ای

تعمیر و نگهداری سردخانه جزو آن دسته از اقداماتی است که باید به صورت دوره ای انجام شود در غیر این صورت ممکن است هزینه های بسیاری را روی دست صاحبان سردخانه ها بگذارد. نکته مهم اینجاست که در فرایند نصب و راه اندازی سردخانه ها اگر اصول نصب تجهیزات و سیستم ها به درستی انجام نشود، مشکلات بسیاری را برای افراد به وجود خواهد آورد. سرویس دوره ای سردخانه یکی از راه های پیشگیری از بروز مشکلات بیشتر است. در نتیجه بهتر است قبل از نیاز به تعمیر سردخانه، با چک کردن و سرویس آن به صورت دوره‌ای از بروز خسارات سنگین جلوگیری کنید.

بهتر است سرویس های دوره‌ای قبل از از کار افتادن تجهیزات انجام شود. برای مثال بررسی روزانه روغن کمپرسور، بررسی تمامی قطعات و تجهیزات، بررسی عایق ها و آب‌بندی‌ ها، تمیزکاری سطح کندانسور و اوپراتور، اقدامات آچارکشی و روانکاوی، چک کردن میزان مبرد و … از اقداماتی است که باید در جهت سرویس دوره ای سردخانه ها، به صورت بررسی های روزانه، هفتگی و ماهانه انجام شود.

تعمیر و نگهداری سردخانه ها به چه صورت است؟

به صورت کلی تنها ۸ درصد از کشورهای جهان به صورت استاندارد به انجام سرویس دوره ای و تعمیر و نگهداری سردخانه می پردازند. عوامل بسیاری باعث نیاز به تعمیر سردخانه است که در مرحله اول متخصصان با دانش و تجربه خود اقدام به عیب یابی کرده و متوجه دلایل اختلال در عملکرد سیستم ها خواهند شد. جالب است بدانید که اکثر سردخانه ها، تونل های انجماد، چیلرها و… از سیستم تراکم تیبریدی بهره گرفته اند در نتیجه اکثر مشکلات و اختلالات آن ها با یکدیگر مشابهت دارد.

در ادامه نیز به معرفی چند نمونه از اختلالات سیستم ها و دلایل آن می پردازیم:

عدم عملکرد درست کمپرسور

دلایل بسیاری ممکن است باعث از کار افتادن کمپرسور سردخانه شود که می توان به قطع شدن جریان برق، خرابی خود دستگاه کمپرسور و عدم تنظیم درست ترموستات و … اشاره کرد.

گاهی متوجه می شوید که کمپرسور روشن می شود اما پس از مدت زمان کوتاهی خاموش می شود. این اختلال ممکن است به دلیل سوخت فیوز، گریپاژ پیستون، افت ولتاژ شدید و مشکلات خازن، قطع عملکرد Overload و یا High pressure، و… باشد.

همچنین ممکن است شاهد کارکردن یکسره و بدون توقف کمپرسور باشید که علت آن می تواند یخ زدن کویل اوپراتور، اختلال در عملکرد کمپرسور و یا مشکلات ترموستات باشد.

فشار مکش بالا است

زمانی که با بالا بودن این فشار رو به رو هستید بدانید که ممکن است مشکل از نشتی در شیر مکش پمپ باد، بار سرمایی زیاد و یا باز بودن شیر انبساط باشد.

فشار پایین است

یکی از دلایل فشار پایین دستگاه، میزان کم گاز مبرد و یا نشتی در مدار می باشد . یکی دیگر از علت های احتمالی این مشکل نیز می تواند قرار گرفتن سیستم در فضا و یا محیط سرد باشد.

در زمان دیفراست، دما پایین است

گاهی متوجه می شوید که در زمان دیفراست، دما هنوز پایین است. ممکن است ایراد از خراب بودن دیفراست، یا تنظیم اشتباه شیربرقی و باز ماندن آن باشد.

نتیجه گیری

مشخص کردن عیوب و تعمیر و نگهداری سردخانه ها کاری است که باید از طریق افراد با تجربه و متخصص و دارای دانش فنی کافی صورت گیرد. شرکت روتوپارس در تلاش است تا با متخصصان حرفه ای مجموعه خود در جهت تعمیر سردخانه ها، تونل های انجماد، سیستم های برودتی و… به رفع مشکلات ناشی از سردخانه ها بپردازد. می توانید برای تعمیر و سرویس دوره ای سردخانه مورد نظر خود، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

خدمات روتوپارس در تعمیر ونگهداری سردخانه

تعمیر و نگهداری سردخانه زیر صفر 

تعمیر و نگهداری سردخانه بالای صفر

تعمیر و نگهداری آیس بانک

تعمیر و نگهداری تونل انجماد IQF

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.