ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن

روتوپارس > کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن
اشتراک گذاری:

می توانید برای اطلاع از قیمت کمپرسور دندانپزشکی و مشاوره در انتخاب بهترین نوع کمپرسورهای هوا، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.
62999567 - 021


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

قیمت کمپرسور دندانپزشکی بی صدا
توضیحات
نقد و بررسی

کمپرسور دندانپزشکی

در این مقاله قصد داریم به کمپرسور دندانپزشکی چیست dental air compressor پرداخته و ویژگی ها، ساختار و قیمت کمپرسور دندانپزشکی و عملکرد آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

قیمت کمپرسور دندانپزشکی

سیستم ها و تجهیزات مخلفی در بسیاری از کارخانه ها  سایر مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند که هرکدام وظایف خاصی را بر عهده دارند. هریک از این سیستم ها می توانند نقش بسیار مهمی در تولید و مصرف بهینه انرژی ایفا کنند. کاهش هزینه ها، نیروی انسانی و صرفه جویی در زمان نیز یکی دیگر از تجهیزات جدیدی است . که با پیشرفت علم و فناوری وارد دنیای بزرگ مشاغل صنعتی و غیر صنعتی شده اند.

انواع کمپرسور دندانپزشکی

در بسیاری از مشاغل صنعتی و غیر صنعتی از تجهیزاتی استفاده می شود. که شاید در چندین سال اخیر حتی نام آن ها به گوش کسی نخورده بود اما الان نقش بسیار موثری در اجرای عملیات این مشاغل ایفا می کنند. برای مثال کمپرسورهای باد از این دسته تجهیزات هستند. کمپرسور باد، دستگاهی است که برای تولید هوایی متراکم و فشرده مورد استفاده مشاغل قرار می گیرد . چرا که نیاز به هوای با فشار بالا و مشخص، در بسیاری از مشاغل عملیاتی احساس می شود. از کمپرسورهای باد در بسیاری از صنایع مختلف دندانپزشکی، پزشکی، پالایشگاهی، کشاورزی، پتروشیمی و… استفاده می شود.

شاید تصور کنید که کمپرسورهای باد دندانپزشکی چه فایده ای می تواند داشته باشد؟‌دقیقا یکی از مهمترین کاربردهای کمپرسورهای باد در شغل دندانپزشکی است. تمیزکردن و ضدعفونی کردن دهان و دندان ها، تعمیر آنها و هرگونه کار زیبایی که روی دندان ها انجام شود به وسیله کمپرسور  دندانپزشکی ممکن است.

قیمت کمپرسور دندانپزشکی

کمپرسور دندانپزشکی چیست؟

برای پاسخ به این سوال که کمپرسور دندانپزشکی چیست ؟ باید گفت: همانطور که اشاره شد، از کمپرسور دندانپزشکی در مطب های بسیاری از پزشکان و دندانپزشکان استفاده می شود . و جزء اصلی کار آن ها است. این نوع پمپ بادها که از دسته کمپسور باد پیستونی هستند معمولا بدون روغن هستند و نقش مهمی در جلوگیری از ورود هرگونه میکروب و باکتری به داخل دهان دارند. به عبارتی دیگر نبود کمپرسورهای باد مخصوص پزشکی و دندانپزشکی ممکن است باعث بروز بیماری های عفونی مختلفی در افراد شود.

خصوصیات کمپرسور دندانپزشکی

خصوصیات کمپرسور دندانپزشکی چیست

یک کمپرسور دندانپزشکی باید به گونه ای ساخته و طراحی شود که بتوان از آن به مدت طولانی استفاده کرد. در واقع اکثر پمپ بادهای با کیفیتی که دندانپزشکان از آن ها استفاده می کنند، دارای طول عمر و کارایی بالایی هستند. همچنین با توجه به اینکه محیط کلینیک ها و بیمارستان ها باید ساکت و عاری از هرگونه سر و صدای زیاد باشد، انتظار می رود که کمپرسورهای دندانپزشکی نیز اینگونه باشند تا از بروز هرگونه سر و صدای زیاد که باعث آزار و اذیت دیگران می شود، جلوگیری کنند. که با توجه به تناسب قیمت کمپرسور دندانپزشکی میتوان به سهولت آن را تهیه نمود.


بیشتر بدانید:کمپرسور باد چیست

همچنین یک کمپرسور باد با کیفیت دندانپزشکی باید بتواند بدون هیچ گونه آلودگی و باکتری و روغنی، هوای فشرده با خلوص بالا را تولید کند. چراکه این هوا به صورت مستقیم با سلامت بیماران در ارتباط است به همین دلیل است که توصیه می شود پزشکان و دندانپزشکان از پمپ بادهایی استفاده کنند که دارای گواهینامه استاندارد بین المللی مجوزهای لازم کلاس صفر باشد در غیر این صورت ممکن است برای بیماران مشکلاتی از جمله عفونت های دهان و دندان، تنگی نفس و… به وجود بیاید.

کمپرسور دندانپزشکی چیست-کارکرد کمپرسور دندان پزشکی- هزینه کمپرسور دندانپزشکی

معرفی انواع کمپرسور دندانپزشکی

همانطور که اشاره شد، کمپرسورهای مختلفی با انواع و برندهای مختلف در بازار وجود دارد. پمپ بادها معمولا در دو نوع اویل فری (Oil Free) یا بدون روغن و پمپ بادهای با روغن یا روغنی هستند. اکثر دندانپزشکان به دنبال کمپرسورهای بادی هستند که بدون روغن باشند . در کمپرسور دندانپزشکی بدون روغن، هیچگونه روغنی استفاده نشده است و به همین دلیل هیچ روغنی به مخزن دستگاه وارد نمی شود. در نتیجه هوای فشرده و متراکمی که از این کمپرسور به بیرون منتقل می شود نیز بدون روغن است و از نظر بهداشتی نیز کاملا استاندارد می باشد. همچنین خود روغن نیز بو و طعم ناخوشایندی دارد و در صورتی که از کمپرسور باد روغنی برای بیمار استفاده شود ممکن است بیمار متوجه بوی بد روغن شود و مطمئنا در روند کار نیز این موضوع بسیار تاثیرگذار است.

عملکرد کمپرسور دندانپزشکی

بررسی عملکرد کمپرسور  دندانپزشکی

عملکرد کمپرسور دندانپزشکی نیز مانند سایر پمپ بادها برای تولید هوای فشرده به گونه ای است که هوای محیط به وسیله هواساز به داخل مخزن فرستاده می شود. دما و فشار درون مخزن افزایش یافته و در نهایت با عبور هوا از فیلترهای مشخص، هوای با فشار مشخصی به بیرون منتقل می شود. حجم مخزن کمپرسور دندانپزشکی متفاوت است و این میزان از حجم مخزن نیز با توجه به نیاز دندانپزشکان به هوای فشرده مشخص می شود. پمپ بادهایی با حجم مخزن های کوچک، متوسط و بزرگ در بازار موجود هستند.

قیمت کمپرسور دندانپزشکی

امکانات کمپرسور دندانپزشکی چیست؟

همچنین روی کمپرسور دندانپزشکی یک قطعه ای به نام فیلتر درایر نصب است . که اجازه وجود هیچ گونه رطوبتی در هوای فشرده نمی دهد و تمامی ذرات ریز و غبار و رطوبت موجود در هوای محیط توسط این میکروفیلتر جذب می شود. نبود رطوبت درون مخزن و هوای خارج شده از کمپرسور باد به این دلیل مهم است. که این رطوبت فضای مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها ایجاد می کند که باعث بروز بیماری های مختلف در بیماران خواهد شد. در نتیجه وجود این فیلتر نقش مهمی در تمیزی هوای فشرده دارد.

قیمت کمپرسور دندانپزشکی

نکته ی دیگری که اکثر کمپرسورهای برندهای معتبر دارند، قابل حمل بودن پمپ بادها است. در واقع کمپرسورهای باد دندانپزشکی بسیار سبک هستند و دندانپزشک به راحتی میتواند آن را حمل کرده . و از جایی به جای دیگر منتقل کند. همچنین امکان استفاده دو دندانپزشک از کمپرسور باد نیز وجود دارد.

کمپرسورهای باد قابل حمل معمولا دارای لوله هایی هستند . که با استفاده از آن ها دو پزشک می توانند به راحتی در دو اتاق مجزا از آن استفاده کنند. یکی از مهمترین نکاتی که درباره این لوله ها وجود دارد، کوتاهی لوله ها است. لوله ها به این دلیل کوتاه هستند که از تجمع میکروب ها و رطوبت درآن ها جلوگیری شود.

کمپرسور دندانپزشکی چیست؟

چه انتظاراتی باید از کمپرسور دندانپزشکی داشت؟

همانطور که اشاره شد، برندها و مارک های مختلفی از کمپرسورهای باد دندانپزشکی وجود دارد که هرکدام از آنها از ویژگی ها و قابلیت های به خصوصی برخوردار هستند.

یکی از مهمترین ویژگی هایی که قبل از خرید کمپرسور دندانپزشکی باید داشته باشد. میزان کیفیت هوای فشرده خارج شده از دستگاه است. این هوا باید کاملا تمیز، فشرده، عاری از هرگونه آلودگی و ذرات ریز و غبار باشد. در نتیجه باید به این موضوع توجه کرد که هوای خارج شده از این کمپرسور باد مستقیما با جان و سلامت بیمار در ارتباط است. هوای محیط کلینیک به صورت معمولا ممکن است دارای باکتری ها و عفونت هایی باشد. حال اگر پمپ باد از کیفیت بالایی برخوردار نباشد. این هوا مستقیما وارد مخزن شده و در نهایت به صورت کاملا فشرده به دهان بیمار می رود. در نتیجه ممکن است مشکلات بسیاری برای بیمار ایجاد کند و این حس امنیت از بیمار سلب خواهد شد.

کمپرسور دندانپزشکی چیست-پمپ باد دندانپزشکی

یکی دیگر از انتظاراتی که باید از یک کمپرسور دندانپزشکی با کیفیت داشت، میزان قدرت هوای خروجی آن است. همچنین کمپرسور باد باید بتواند به صورت طولانی مدت و پیوسته نیز کار کند. در نتیجه نیاز به کمپرسوری است که حداقل بین 5 الی 10  اسب بخار قدرت داشته باشد.

نکته مهم دیگری که باید در رابطه با کمپرسور باد در نظر گرفت. میزان فشار باد آن است. با توجه به آنکه دستگاه ها و سیستم های مختلفی به کمپرسور باد وصل می شوند. باید فشار لازم برای کار همه آن ها مهیا شود. در نتیجه اگر خود پمپ باد نتواند این میزان از فشار را ایجاد کند. ممکن است برای دستگاه های متصل به کمپرسور مشکل به وجود بیاید و به قطعات آن آسیب وارد شود. به همین دلیل لازم است که خود کمپرسور دندانپزشکی از فشار باد استانداردی برخوردار باشد.

دلیل کوتاهی لوله های کمپرسور دندانپزشکی

هنگام نصب پمپ باد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • یکی از مهمترین نکاتی که باید هنگام نصب این پمپ بادها به آن توجه کرد، خرید از برندهای معتبر است. سعی کنید از مراکز معتبر و حرفه ای اقدام به تهیه پمپ باد کنید.
  • نصب درست و اصولی دستگاه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا در صورت نصب غیر اصولی دستگاه ممکن است به موتور و سایر قطعات آن آسیب وارد شود. در نتیجه باید از افرادی حرفه ای در جهت راه اندازی دستگاه کمک بگیرید.
  • تهویه محیط نیز یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر گرفت. با توجه به آنکه کار کمپرسور باد دقیقا با هوای محیط در ارتباط است. باید هوای محیط کاملا تمیز بوده و از تهویه بسیار مناسبی برخوردار باشد. تا هم باعث تجمع باکتری ها به دستگاه نشود و هم به بیمار آسیبی نرسد.

کمپرسور دندانپزشکی چیست

مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر انتخاب کمپرسور دندان پزشکی

باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید کمپرسور برای دندان پزشکی نکاتی وجود دارد که بررسی آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که در ادامه مطلب به بررسی این موارد به طور کامل پرداخته ایم:

کمپرسور دندان پزشکی بدون روغن یا کمپرسور روغن دار ؟

کمپرسور بدون روغن اهمیتی زیادی در صنعت و علم دندان پزشکی دارد .

زیرا ریسک ورود روغن رابه دهان بیمار  ندارد و ایمنی و سلامتی بیشتری دارد و قیمت کمپرسور دندان پزشکی  بدون روغن از نوع دارای روغن آن بیشتر است و نیازمند سرویس و نگهداری بیشتری است .

قیمت کمپرسور دندان پزشکی

قیمت کمپرسور دندانپزشکی چقدر است؟

می توانید برای اطلاع از قیمت کمپرسور دندانپزشکی و مشاوره در انتخاب بهترین نوع کمپرسورهای هوا، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

جمع بندی

با توجه به آنکه قیمت کمپرسور دندانپزشکی نسبت به سایر کمپرسورهای معمولی بالاتر است . پس قطعات آن نیز از کیفیت بالاتر و قیمت بالاتری برخوردار هستند. در نتیجه برای جلوگیری از آسیب بیشتر به قطعات، کمپرسور باد باید به صورت دوره ای توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار گیرد. تا در صورت نیاز به سرویس و تعمیرات، به موقع تشخیص داده و تعمیر شوند.

سوالات متداول کمپرسور دندان پزشکی

آیا توان کمپرسور دندانپزشکی حائز اهمیت است؟
بله، یکی از عوامل مهم و قابل اهمیت در هنگام خرید کمپرسور دندان پزشکی همین امر است.

کمپرسور دندان پزشکی چه ویژگی‌هایی دارد؟
به طور کلی از ویژگی‌های کمپرسور دندان پزشکی می‌توان به انتشار ندادن رطوبت در هوای فشره، جذب غبارهای رطوبت در هوا توسط میکروفیترها و … اشاره کرد.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.