ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

پوسته کر درایر

صفحه اصلی > پوسته کر درایر

پوسته کر درایر

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

پوسته کر درایر چیست؟ محفظه درایر فلنچ دار
توضیحات
نقد و بررسی

 

از پوسته کر درایر چه میدانید ؟ نکات مهم در هنگام خرید پوسته کر درایر

در ان مقاله قصد داریم به معرفی پوسته کر درایر پرداخته و ویژگی های آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

سردخانه ها مکان ها و تأسیساتی هستند که برای حفظ کیفیت و نگهداری از مواد غذایی، کشاورزی، گیاهی، دارویی و هرگونه موادی که قابلیت فاسد شدن دارند از آنها استفاده می شود. برای انجام اینکار، تجهیزات و سیستم ها در کنار یکدیگر با ایجاد یک هم افزایی به کاهش دما و تولید هوایی خنک و رساندن دما به میزان ثابت مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در سردخانه ها می توان به کمپرسور، کندانسور، اوپراتور و فیلترهای مختلف و پوسته کر درایر و… اشاره کرد. در این مقاله اختصاصا به معرفی پوسته کر درایر می پردازیم.

پوسته کر درایر چیست و چه کاربردی دارد؟‌

نام دیگر پوسته کر درایر، فیلتر درایر است. این قطعه وظیفه مراقبت  محافظت از قطعات سیستم برودتی مانند قطعات کمپرسور را بر عهده دارد.پوسته کر درایر به عنوان هسته اصلی در ساختمان کلی فیلتر درایر به کار گرفته می شود.

یکی از وظایف اصلی فیلتر داریر، جداسازی ذرات و جذب رطوبت است و با این قابلیت، توانایی پاک‌ سازی کامل سیال را قبل از بازگشت به کمپرسور بر عهده دارد.

وظایف پوسته کر داریر

وجود رطوبت در سیستم های رطوبتی ممکن است باعث ایجاد آسیب هایی به تجهیزاتی مانند کمپرسور شود. همچنین در یک سیستم برودتی، سیال های سرد برای ایجاد سرما دارای رطوبت بالایی هستند و برای آنکه از رطوبت از آن ها گرفته و جذب شود نیاز به پوسته کر درایر احساس می شود . این پوسته علاوه بر وظیفه جذب رطوبت از سیال، وظیفه جذب گرد و غبارها را نیز بر عهده دارد.

فیلتر درایر از یک صفحه داخلی و یک بلوک تشکیل شده که در بین آن یک رینگ بزرگ قرار گرفته شده است که وظیفه گرفتن مواد جامد را بر عهده دارد. عملکرد پوسته کر درایر اینگونه است که مایع وارد رینگ شده و از آن عبور می کند. در حین عبور مایع سردکننده، رینگ تمامی مواد خارجی جامد را جذب می کند. حال نوبت عبور سیال از تورهای شبکه ای بلوک است. پس از این مرحله کلاهک پلاستیکی اجازه وارد شدن ذرات و ناخالصی ها به لوله خروجی را نمی دهد. این کلاهک در قسمت خروجی فیلتر قرار گرفته است.

ساختار  و پوسته کر درایر

این پوسته در مسیر بازگشت سیال و نصب می شود و نصب آن نیز به صورت عمودی می باشد. اما سوال اینجاست که چرا پوسته به صورت عمودی نصب می شود؟ دلیل آن این است که مایع سردکننده در مسیر برگشت دارای فشار و سرعت پایینی است و برای آنکه مایع دارای جریان باشد، نیاز به نصب عمودی فیلتر درایر وجود دارد.

این فیلتر وظیفه دارد تا قبل از بازگشت مایع سیال به کمپرسور، رطوبت اضافی آن را جذب کند و علاوه بر آن تمامی ذرات جامد و ناخالصی ها را از بین ببرد.

از بین بردن اسید چگونه توسط فیلتر کر داریر انجام می شود؟

کر درایر برای جذب رطوبت و از بین بردن اسید، از سه طریق این کار را انجام می دهد:

جذب فیزیکی

یکی از ساده ترین راه های جذب، جذب فیزیکی است که در آن با یک نیروی چسبندگی، باعث چسبیدن رطوبت به سطح آن چسبیده و اجازه ورود به کمپرسور را نخواهد داشت.

جذب شیمیایی

جذب رطوبت در این روش از طریق واکنش های شیمیایی اتفاق می افتد. کر درایر اسید سیال را گرفته و با انجام واکنش های مختلف شیمیایی، اسید سیال را می گیرد. سیلیکا ژل یکی از گزینه های مناسب برای انجام این کار است که به عنوان یک جاذب شیمیایی این وظیفه را انجام می دهد.

جذب ترکیب

زمانی که هم از جذب فیزیکی و هم از جذب شیمیایی برای گرفتن و حذف ناخالصی های سیالات استفاده شود، جذب ترکیبی اتفاق می افتد.

خصوصیات پوسته کر درایر

پوسته کر درایر دارای بدنه ای از جنس فولاد بوده و اتصالات جوشی آن از نوع فولاد و مس است.

این پوسته در برابر ضربات و لرزش ها دارای مقاومت بالایی می باشد.

در جذب ناخالصی ها و ذرات اسیدی و رطوبت قابلیت های مناسبی دارد.

کاربردها

همانطور که اشاره شد، پوسته کر درایر به حذف ناخاالصی ها، وظیفه محافظت از سیستم های برودتی را بر عهده دارد و از بروز آسیب های جدی تر به تجهیزات سیستم جلوگیری خواهد کرد. در بسیاری از سردخانه ها، سردخانه های سیار و سیستم های تهویه مطبوع از این پوسته استفاده می شود.

می توانید جهت خرید پوسته کر درایر با سایت روتوپارس تماس برقرار کنید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.