تونل انجماد یا IQF

نحوه محاسبه تونل انجماد iqf

در این مقاله قصد داریم به معرفی تونل انجماد سریع یا IQF پرداخته و قیمت IQF  و نکات مهم آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

امروزه برای نگهداری و حفظ مواد غذایی و سایر موادی که قابلیت فاسد شدن دارند. از چه تجهیزاتی استفاده می شود؟ ‌آیا استفاده از این تجهیزات و سیستم ها می تواند در حفظ کیفیت مواد غذایی موثر باشد؟ در گذشته برای نگهداری از مواد غذایی از چه روش هایی استفاده می شد؟

نگهداری و افزایش طول عمر بسیاری از مواد غذایی، گیاهی، دارویی، کشاورزی و سایر موادی که قابلیت فاسد شدن دارند همیشه مسئله بسیاری از کشورها بوده است . در زمان‌های گذشته اغلب این مواد در سردابه ها و سایر مکان های خنک قرار می دادند. تا کمی طول عمر بیشتری داشته باشند .حتی برخی به دفن مواد غذایی خود می پرداختند. اما امروزه با وجود تجهیزات مختلف و اختراع سردخانه ها و تونل های انجماد freezing tunnel  و… با بهره‌گیری از سیکل تیبرید تراکمی، نگهداری و حفظ مواد فاسدشدنی بسیار راحت تر از قبل شد. همچنین این سیستم ها کمک می‌کنند تا علاوه بر افزایش طول عمر مواد، کیفیت آن ها نیز مانند روز اول حفظ شود. در این مقاله اختصاصا به معرفی تونل انجماد یا IQF خواهیم پرداخت.

چند نوع تونل انجماد سریع وجود دارد؟

تونل انجماد یا IQF چیست؟

همانطور که اشاره شد بسیاری از مواد غذایی نیاز دارند .که در دمای پایین منجمد شده و نگهداری شوند. به همین منظور تونل انجماد برای رسیدن به این هدف به وجود آمد . این تونل به صورت یک سالن است. که قابلیت ایجاد سرما تا دمای -30 تا -60 درجه را دارد. زمانی که دمای محصولات غذایی کاهش پیدا کند و از مرحله کریستالیزاسیون عبور کنند، منجمد شده و در تونل، تا زمان استفاده نگهداری می شوند.

در نتیجه بسیاری از مواد غذایی مانند میوه، سبزیجات، گوشت، مرغ و… برای آن که مدت زمان بیشتری قابلیت استفاده را داشته باشند. و کیفیت آن ها نیز مانند روز اول باشد . باید در مکان هایی مانند تونل انجماد که دمای 18- درجه دارند نگهداری شوند. همچنین برای فریز کردن بسیاری از مواد غذایی دیگر مانند مواد غذایی پخته شده و یا نان ها و… نیز می توان روی تونل انجماد یا IQF حساب کرد.

این تونل  وظیفه دارد تا بدون آنکه کوچکترین تغییرات و چسبیدگی بین بافت های مواد غذایی به وجود بیاید مواد غذایی را فریز کرده .و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشد.

جالب است بدانید که تونل انجماد سریع دارای استانداردهای جهانی همچون FDA، UL، CSA، OSHA و… بوده و طراحی آن ها نیز بر اساس همین استانداردها صورت گرفته است . به صورت کلی دو نوع خطی و مارپیچی تونل انجماد سریع طراحی شده اند. که هریک با روش های خاص خود توانسته اند، توجه بسیاری از متخصصان را به خود جلب کنند.

چند نوع تونل انجماد سریع وجود دارد؟

همانطور که اشاره شد تونل های انجماد بر اساس استانداردهای جهانی طراحی، تولید و به بازار عرضه شده اند. که در ادامه به معرفی انواع آن ها خواهیم پرداخت.

تونل انجماد یا IQF مارپیچی

در تونل انجماد مارپیچی می توان برای انجماد بسیاری از مواد غذایی که نیاز به انجماد سریع دارند استفاده کرد. برای مثال تکه‌های مرغ، مرغ سوخاری، فیله مرغ، گوشت و سایر محصولات خامی که باید سریعا منجمد شوند می توانند در این تونل قرار بگیرند. تونل انجماد مارپیچی توانایی نگهداری 100 تا 3000 کیلوگرم از محصولات را داشته . و در عین انجماد سریع مواد جلوی از دست رفتن کیفیت آن‌ها را نیز خواهد گرفت.

تونل انجماد خطی

تونل انجماد خطی قابلیت نگهداری مواد غذایی از 200 تا 12000 کیلوگرم را داشته و برای انجماد سریع میوه ‌ها و سبزیجات ، گوجه فرنگی، کلم بروکلی، ذرت، قارچ، هویج و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چه تفاوتی میان سردخانه و تونل انجماد وجود دارد؟

به صورت کلی هر دو این تجهیزات نقش کاهش دما و تولید سرما و رسیدن به دمای مطلوب به منظور حفظ کیفیت و نگهداری از مواد غذایی را بر عهده دارند اما تفاوت آن‌ها در نوع اوپراتور می باشد. این اوپراتور در تونل انجماد سریع یا  IQF ایستاده بوده در تونل انجماد محصول طی مدت زمان کمتری به درجه انجماد خواهد رسید . در صورتیکه در سردخانه‌ها این زمان طولانی‌تر و سرعت انجماد مواد غذایی پایین‌تر است.

جنس درب تونل انجماد نیز آلومینیوم، پلی استر و یا پی وی سی بوده و به همین دلیل نسبت به سایر تجهیزات بازار از طراحی خاص‌تری برخوردار می‌باشد.

ساخت تونل انجماد

چه عواملی در افزایش عمر و حفظ کیفیت مواد غذایی موثر است؟

حال که با IQF آشنا شدید، بهتر است بدانید که در طراحی این تونل‌ها عوامل مختلفی مانند طبع محصولات، روشی که برای انجماد به کار گرفته می‌شود، سرعت و نحوه‌ی انجماد مواد غذایی، عملیات قبل از انجماد و شرایط موجود در داخل سالن بسیار حائز اهمیت است.

روش انجماد نیز یکی از موثرترین عوامل برای افزایش عمر و حفظ کیفیت مواد غذایی است که معمولا در تونل های انجماد به دو روش آرام و سریع صورت می‌گیرد که نوع سریع آن بسیار بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روش خود از سه راه باعث منجمد کردن سریع مواد غذایی می شود:

  1. فرایند ایجاد انجماد به گردش هوای سرد
  2. فرایند ایجاد انجماد با تماس غیر مستفیم
  3. فرایند ایجاد انجماد با غوطه‌وری محصولات در دمای منفی صفر درجه سانتی‌ گراد

در روش اول با ایجاد وزش هوای سرد شده در اوپراتور هوایی، محصولات سرد شده و این عملیات سردسازی با توجه به نوع محصولات در زمان مشخصی انجام می شود.

روش دوم نیز از فریزهایی استفاده می شود که دارای اوپراتور صفحه‌ای باشند. این روش، مناسب محصولات با حجم کم بوده و از طریق صفحاتی است که مبرد از درون آن ها عبور کرده و فرایند انجماد شکل میگیرد.

روش سوم نیز روش غوطه وری در سیال سرد است. مایع آن معمولا شکر، آب نمک و سدیم کلرید بوده که در این روش محصولات، به صورت مجزا بسته شده و از انباشته شدن آن ها جلوگیری خواهد شد.

قیمت IQF

برای اطلاع از قیمت IQF میتوانید با واحد فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

جمع بندی

در تونل انجماد سریع یا IQF، فرایند منجمد شدن مواد، سریعا رخ داده که این فرایند از 3  راه‌های ذکر شده صورت می‌گیرد. برای سفارش  IQF و اطلاع از قیمت IQF  می‌توانید با مشاورین و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button