ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

هواکش سانتریفیوژ فشار بالا

صفحه اصلی > هواکش سانتریفیوژ فشار بالا

هواکش سانتریفیوژ فشار بالا

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 1 / 5. تعداد: 1

دمنده فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار بالا ، قیمت ، طراحی ، فن فشار مثبت ، فن دم ، فروش
توضیحات
نقد و بررسی

فن فشار قوی

در این مقاله قصد داریم به معرفی هواکش سانتریفیوژ فشار بالا پرداخته و نکات مهم فن فشار قوی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم .

تهویه هوا یکی از اساسی ترین نیازهای بشر است که نبود آن و یا عدم توجه کافی به آن، می‌تواند مشکلات تنفسی برای افراد بوجود بیاورد. اما مهم تر از آن انتخاب یک هواکش درست و متناسب با محیط مورد نظر شما می‌تواند. یکی از اصول اساسی در انتخاب هواکش باشد. اما سوال اینجاست که آیا همه‌ی هواکش‌ها فقط وظیفه تهویه هوا را بر عهده دارند؟‌

قیمت هواکش سانتریفیوژ فشار بالا

قاعدتا اینگونه نیست و امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و وجود تجهیزات مختلف و پیشرفته استفاده های بیشتری از هواکش‌ها خواهد شد. هواکش‌ها امروزه می‌توانند در محیط‌های آلوده نیز نقش مهمی ایفا کنند. و باعث خروج گرد و غبار از آن محیط شوند و یا در جهت کاهش رطوبت موجود در فضا تاثیرگذار باشند. تا از رشد میکروب‌ها جلوگیری شود. همچنین هواکش‌ها علاوه بر تهویه هوا قابلیت خنک کردن و یا ایجاد هوای سرد و یا حتی گرم و خشک کردن محیط را نیز می توانند داشته باشند.

به صورت کلی دو نوع هواکش آکسیال و سانتریفیوژ وجود دارد که هر کدام دارای انواع و سایزهای متفاوتی هستند. ساختار فن های سانتریفیوژ بسیار ساده تر از فن‌های محوری است . و بیشتر کاربردهای صنعتی دارند.

فن فشار قوی چیست؟

دمنده فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار بالا ، قیمت ، طراحی ، فن فشار مثبت ، فن دم ، فروش

هواکش سانتریفیوژ فشار بالا یکی از هواکش‌های سانتریفیوژ و یا گریز از مرکزی است که می‌تواند نقش خنک کننده و خروج ذرات به صورت ۹۰ درجه و به صورت عمود با محور دستگاه را بر عهده داشته باشند . و همانطور که از نامش پیداست هواکش سانتریفیوژ فشار بالا قادر است فشار بالایی را در دبی پایین ایجاد کند. در واقع هواکش فشار قوی نسبت به هواکش های سانتریفیوژ دیگر می‌تواند دبی کمتر و فشار بالاتری را ایجاد کند.

بیشتر اوقات از هواکش سانتریفیوژ فشار بالایا فن فشار قوی تحت عنوان دمنده یاد می‌کنند. در واقع می‌توان گفت که هواکش ها وظیفه تهویه هوا را بر عهده داشته و دمنده ها علاوه بر تهویه هوا می‌توانند.  با تأمین فشار بالا باعث جا به جایی ذرات جامد نیز شوند. در واقعه یک دمنده قادر است باعث حرکت هوا شده و در عین حال نیز فشار بالایی در دبی کمتر را ایجاد کند.

اما در این مورد خاص یعنی در هواکش سانتریفیوژ فشار بالا، کمتر از آن به عنوان وسیله ای جهت تهویه استفاده می‌کنند. زیرا به دلیل فشار بالایی که توسط حرکت چرخ‌های پروانه ایجاد می شود، تنفس برای انسان ها کمی سخت خواهد شد. و بیشتر جهت جا به جایی ذرات و ایجاد فشار بالا در محیط های خاص از این دستگاه استفاده می شود .

نقش فن فشار قوی

از هواکش سانتریفیوژ فشار بالا در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

در بیشتر مکان هایی که نیاز به جا به جایی هوا و حذف ذرات الوده باشد از این هواکش می توان استفاده کرد. از هواکش سانتریفیوژ فشار بالا بیشتر در خشک کن های صنعتی برای ایجاد و دمیدن فشار قوی استفاده می شود. همچنین از این دستگاه در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، خشک کن های صنعتی برای ایجاد فشار، کوره‌های مختلف صنعتی ، کنترل دود و… استفاده می شود.

اما می توان از هواکش سانتریفیوژ فشار بالا در محیط‌هایی که دارای خورندگی بالا هستند . و یا محیط‌های با حرارت زیاد و آلوده و حتی محیط های انفجاری با اعمال تجهیزات فنی خاص نیز استفاده کرد. اگر قرار به استفاده از هواکش سانتریفیوژ فشار قوی در محیط‌های انفجاری و با حرارت بالا باشد . از الکتروموتورهای ضد جرقه و انفجار بر روی فن استفاده خواهد شد ضمن آن‌که برای عملکرد مناسب دستگاه در این گونه محیط ها نیاز به استفاده از متریال بسیار باکیفیت و مناسب در قسمت اتصال کانال ها به ورودی و خروجی می باشد.

مشخصات و ساختار فن سانتریفیوژ فشار قوی

دمنده فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار بالا ، قیمت ، طراحی ، فن فشار مثبت ، فن دم ، فروش

با توجه به اینکه از این دستگاه می توان در محیط های بزرگ نیز جهت جا به جایی و تهویه هوا استفاده کرد. پروانه های آن در سایزهای بزرگ نیز در بازار موجود هستند و شیارهایی بر روی ورودی پروانه ها و درقسمت بالایی چرخ ها تعبیه شده است.

الکتروموتورهای هواکش سانتریفیوژ فشار بالا که وظیفه به حرکت درآوردن پروانه را دارند. از کلاس حرارتی و حفاظتی F  و IP 54 است که قابلیت نصب مارک های اروپایی نیز وجود خواهد داشت.

پروانه های هواکش سانتریفیوژ فشار بالا که وظیفه به حرکت درآوردن هوا را بر عهده دارند. از دو نوع فوروارد و بکوارد و در سایزهای مختلف ۲۵۰ الی ۹۰۰ میلی متر در بازار موجود می باشند.

مزایای استفاده از فن فشار قوی

ظرفیت هوای فن سانتریفیوژ فشار بالا از ۱۰۰ الی ۲۰۰۰۰ متر مکعب بر ساعت بوده و فشار آن نیز از ۱۰۰ الی ۱۶۰۰۰ پاسکال می باشد.

در هواکش سانتریفیوژ فشار قوی از یک دریچه برشی استفاده شده است که اجازه بازگشت و ورود هوای تخلیه شده به داخل فن را نمی دهد.

در هواکش فشارقوی، سیستم انتقال قدرت به سه حالت مستقیم، تسمه پولی و اتصال کوپلینگ می باشد.

مزایای استفاده از فن فشار قوی

 • تمامی قطعات به کار رفته در هواکش سانتریفیوژ فشار بالا دارای لرزش و سر و صدای کم هستند.
 • اگر مدیریت و کنترل این فن به درستی انجام شود، به راحتی می‌توان از این دستگاه جهت تهویه و فشار بالای هوا در محیط های بزرگ استفاده کرد.
 • همه‌ی قسمت‌های این دستگاه به جز پروانه‌های آن ثابت هستند.
 • هزینه نصب و نگهداری و همچنین تعمیر فن سانتریفیوژ فشار قوی پایین است.
 • در این دستگاه از آلیاژ آلومینیوم با پوشش آهن و آلومینیوم جهت استحکام بیشتر آن استفاده شده است.

دمنده فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار قوی ، هواکش سانتریفیوژ فشار بالا ، قیمت ، طراحی ، فن فشار مثبت ، فن دم ، فروش

نتیجه گیری

فن سانتریفیوژ فشار بالا برای مواقعی که نیاز به تست فشار و یا هوادهی جامد است می‌تواند عملکرد قابل قبولی از خود نشان دهد. مدیریت و کنترل این دستگاه در مواقعی که به عنوان دستگاه تهویه در محیط های بزرگ استفاده می‌شود بسیار حائز اهمیت است. و می بایست عواملی مانند فشار و اندازه پارامترها توسط متخصصان به دقت بررسی شود. همچنین در محیط های بزرگی که نیاز است هواکش در فاصله بیشتری از محیط مورد نظر جهت تهویه هوا قرار گیرد. می توان روی این دستگاه حساب کرد. برای نصب هواکش سانتریفیوژ فشار بالا از افراد متخصص کمک گرفته و موارد ایمنی را نیز رعایت کنید.

قیمت هواکش فشار قوی

فن فشار قوی بسته به کاربرد مجموعه ها در مدل ها و ابعاد مختلف ساخته می شود. از  مواردی که  در رابطه با قیمت هواکش فشار قوی می توان به سایز پروانه و سایز الکترومتور اشاره نمود. برای استعلام آخرین قیمت هواکش فشار قوی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “هواکش سانتریفیوژ فشار بالا

 • علی کاظم زاده گفت:

  سلام در خشک کن های صنعتی برای ایجاد فشار از کدوم فن استفاده کنم بهتره؟برای خرید محصول لطفا راهنمایی کنید

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   با سلام و احترام
   برای این مصرف بهتر است که از فن فشار قوی استفاده بشه چون دبی کمتر و فشار بالاتری رو نسبت به سایر هواکش های سانتریفیوژ ایجاد میکنه.برای خرید فن فشار قوی هم میتوانید با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

 • محسن گفت:

  سلام.ما از شما فن سانتریفیوژ فشار قوی خریدیم.میخواستم بپرسم که شما کار راه اندازی شو انجام میدید؟؟

  • مدیر فنی 1 گفت:

   سلام بله کار راه اندازی محصولات خریداری شده توسط همکاران بخش فنی انجام میشه و میتونید با برقراری ارتباط با این بخش درخواست خودتون رو ثبت بفرمائید.