ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

هواکش خانگی

صفحه اصلی > هواکش خانگی

هواکش خانگی

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

توضیحات
نقد و بررسی

مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده. که چندین ساعت در یک محیط بسته ای که در آن خبری از هیچ گونه تهویه و هواکش مناسبی نباشد قرار بگیرید ؟ احساس خفگی و حالت تهوع تنها چند اثر نبود یک هواکش مناسب برای مکان های مختلفی است که در طول روز باید در آن جا باشید . در این مقاله قصد داریم در مورد هواکش خانگی یا هواکش سرویس بهداشتی (هواکش دستشویی) و مزیت ها و قیمت هواکش دستشویی و نکات مهم و کلیدی انتخاب آن صحبت کنیم .

خرید هواکش دستشویی - مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

هواکش خانگی چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد ؟

به صورت کلی هواکش ها وظیفه بیرون کردن هوای مرطوب و آلوده به بیرون و وارد کردن هوای تازه به داخل محیط را بر عهده دارند . علاوه بر آن هواکش خانگی  یا هواکش سرویس بهداشتی ( هواکش دستشویی) باعث جلوگیری از ورود آلودگی ها به داخل شده و از محیط داخل منزل  در برابرگرد و غبار و … محافظت می کنند .

اجزای فن چیست - مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

وجود این وسیله ارزشمند باعث افزایش سلامت و بهداشت محیط شده و می توان گفت وجود یک هواکش مناسب مانند نگهبان سلامتی شما است که در منزل و محل کارشما باید حضور داشته باشد تا شما  بتوانید هوای تازه و بدون میکروبی را وارد بدن خود کنید.  اگر دقت کنید هم اکنون در منزل و یا محل کار شما چندین هواکش در قسمت های مختلف محیط وجود دارد که این وظیفه مهم را بر عهده دارند . هواکش خانگی هم در محل های اداری و مسکونی و مغازه ها و… می تواند پاسخگوی نیاز افراد حاضر در محیط باشد . همچنین هواکش های خانگی نسبت به هواکش های صنعتی کوچکتر بوده و ساختار ساده تری نیز دارند . با توجه به تناسب قیمت هواکش دستشویی مبتوانید این محصول را از مجموعه ما تهیه کنید.

خرید هواکش دستشویی - مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

در زمان های قدیم که هواکش های مکانیکی و مجهز وجود نداشت مردم با ایجاد یک محفظه سعی داشتند هوای بین محیط داخل و بیرون را جا به جا کرده تا بتوانند بدون وجود مشکل زندگی کنند . اما امروزه هواکش های مختلف با ویژگی ها و اشکال متفاوتی به بازار آمده اند که می توانند این کار را به بهترین نحو انجام دهند .

معرفی انواع هواکش خانگی - مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

 

انواع هواکش سرویس بهداشتی و  درکل هواکش خانگی

هواکش ها به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می شوند .

هواکش خانگی وظیفه جا به جایی هوا از داخل به بیرون و بالعکس را بر عهده داشته و تعداد پره های آن نیز دو عدد به بالا است .

اما بد نیست بدانید که هواکش های خانگی به سه دسته پروانه ای ، لوله محور و پره محور تقسیم می شوند .

در اکثر خانه ها از هواکش خانگی پروانه ای استفاده می شود که ساده ترین نوع هواکش بوده و جنس پره های آن نیز پلاستیکی و یا فلزی است و متناسب با محل قرار گیری هواکش می توانید جنس آن را تعیین کنید .هواکش خانگی پروانه ایی میزبان ۳ تا ۶ عدد پره می باشد .

اما اگر در یک محیط مانند کارگاه و محیط صنعتی کوچکی مشغول به کار هستید هواکش های لوله محور می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند . در این نوع هواکش از پره ها و الکتروموتورهایی استفاده شده است که این اجزاء در داخل یک محفظه استوانه ای قرار گرفته اند .

هواکش مورد استفاده در خانه - قیمت هواکش دستشویی - مدل های مختلف هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

ساختار یک هواکش با کیفیت

ساختار هواکش خانگی پره محور نیز مانند هواکش لوله محور است .البته با این تفاوت که تعداد پره های این هواکش از بقیه بیشتر است .

همچنین مهم ترین وسیله در ساختار یک هواکش خانگی فن هواکش است که می تواند هوا را جا جا کند . فن های این نوع هواکش از نوع فن های محوری هستند که از سه جزء مهم پروانه ، الکتروموتور و قاب خارجی تشکیل شده اند .

وظیفه هواکش خانگی - مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

هنگام انتخاب هواکش خانگی یا هواکش سویس بهداشتی به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

 • هنگام انتخاب هواکش خانگی مناسب حجم اتاق خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن هواکشی که بتواند از پس حجم اتاق شما بر بیاید را انتخاب کنید .
 • این روزها اعضای یک خانواده نیازمند سکوت و آرامش در منزل خود هستند تا بتوانند به دور از هیاهو استراحت کنند. قاعدتا یک هواکش پر صدا می تواند کل آرامش در هنگام کار و یا استراحت اعضای خانواده را مختل کند . و همین موضوع باعث می شود تا آن ها هواکش منزل خود را خاموش کنند. این موضوع نتیجه ای جز ایجاد یک محیط مرطوب و مستعد برای رشد میکروب ها نخواهد داشت .پس هنگام انتخاب هواکش خانگی باید سعی کنید هواکشی را انتخاب کنید که دارای کمترین میزان صدای ممکن باشد.

هنگام انتخاب هواکش خانگی مناسب به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟- قیمت هواکش دستشویی - مدل های مختلف هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

 • یکی از مکان هایی که حتما به هواکش نیاز دارد حمام است . برای انتخاب یک هواکش مناسب در حمام سعی کنید اندازه هواکش را متناسب با ابعاد و محل قرارگیری آن در نظربگیرید .در واقع بهتر است در ابتدا جای هواکش در حمام را اندازه گرفته و سپس از فروشنده در خواست کنید. تا مدلی را به شما معرفی کند که کاملا اندازه محل مورد نظر باشد. و برای هواکش سرویس بهداشتی هم میتوانید همین کار را انجام دهید.
 • بهترین هواکش های خانگی برای حمام هواکش های تایمردار هستند . زیرا بهتر است پس از حمام کردن ، به مدت نیم ساعت هواکش داخل حمام روشن باشد.  در این صورت رطوبت به صورت کامل از حمام خارج می شود و میکروب ها جایی برای رشد نخواهند داشت . ضمن آنکه وسایل فلزی داخل حمام به دلیل وجود رطوبت زنگ نخواهند زد.همچنین در انتخاب یک هواکش خانگی مناسب باید به عوامل دیگری مانند ساختار و نوع موتور ، گارانتی کالا ، و قدرت مکش بسیار توجه کنید . با توجه به اینکه قیمت هواکش دستشویی پایین میباشد پس میتوانید به سهولت این هواکش را تهیه نمایید.

هواکش خانگی چیست؟ مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

حجم هوای اتاق با فرمول زیر محاسبه می شود:

طول ×عرض×ارتفاع

ج

مع بندی

به صورت کلی برای انتخاب بهترین هواکش خانگی یا هواکش سرویس بهداشتی (هواکش دستشویی) تنها کافی است نکاتی که بیان شد را مد نظر قرار دهید . اگر می خواهید متوجه شوید که چه زمانی برای تعویض هواکش منزل شما مناسب است یک دستمال توالت را برداشته و آن را جلوی هواکش قرار دهید . اگر هواکش دستمال را به سمت خود کشید این بدین معنا است که هواکش فعلی منزل شما از قابلیت مکش مناسبی برخوردار بوده و نیازی به تعویض آن نیست .اما اگر هواکش دستمال را به سمت خود نکشید یعنی این محصول قدرت مکش خود را از دست داده و دیگر مناسب و قابل استفاده نیست در نتیجه بهترین زمانی است که باید هواکش منزل خود را تعویض کنید .

زمان تعویض هواکش دستشویی چه زمانی است - مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

فن دمنده بهتر است یا اگزاست فن؟

فن دمنده یا intake یا Blower fan  وسیله ای است برای وارد کردن هوای تازه به اتاق شما از بیرون یا از اتاق دیگری در خانه . این کار برای خنک کردن هوای اتاق و پر کردن دوباره اکسیژن و دی اکسید کربن موجود در هوا انجام می شود.
یکی از متداول ترین موارد استفاده از فن دمنده استفاده از دو مدل دمنده و مکنده به صورت همزمان است، به این شکل که در ورودی از هواکش دمنده استفاده می شود و هوا به داخل انتقال پیدا میکند و سپس هوای داخل فضا توسط اگزاست فن به بیرون انتقال پیدا می کند. در زمانی که مسیر خروجی به سمت بالا باشد باید از اگزاست فن استفاده کنید زیرا هوای گرم همواره بالا می رود ولی فن های جانبی باید برای ورودی ها استفاده شوند، اگرچه آنها اغلب فیلتر هوا ندارند.

هواکش دستشویی قبل و بعد - - قیمت هواکش دستشویی - هواکش سرویس بهداشتی - هواکش خانگی - هواکش دستشویی

قیمت هواکش دستشویی

قیمت هواکش دستشویی به عوامل مختلفی بستگی دارد . برای اطلاع از قیمت هواکش دستشویی با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “هواکش خانگی

 • ناظم گفت:

  سلام برای سرویس بهداشتی به متراژ 10 متر یه هواکش میخواستم , هواکش چه اندازه ای لازمه؟ و لطفا قیمت هواکش دستشویی رو هم بگید.

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   با سلام برای هواکش دستشویی قطر لوله رو لازمه بدونیم که چه ابعادیه و برای اطلاع از قیمت هواکش دستشویی با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

 • زهرا گفت:

  سلام روزبخیر برای خرید هواکش دستشوئی نیاز به راهنمایی داشتم و اینکه شما ارسال به شهرستان ام دارید؟