ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

هواکش خانگی

صفحه اصلی > هواکش خانگی

هواکش خانگی

مدل های مختلف هواکش دستشویی - قیمت هواکش دستشویی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده. که چندین ساعت در یک محیط بسته ای که در آن خبری از هیچ گونه تهویه و هواکش مناسبی نباشد قرار بگیرید ؟ احساس خفگی و حالت تهوع تنها چند اثر نبود یک هواکش مناسب برای مکان های مختلفی است که در طول روز باید در آن جا باشید . در این مقاله قصد داریم در مورد هواکش خانگی یا هواکش سرویس بهداشتی و مزیت ها و قیمت هواکش دستشویی و نکات مهم و کلیدی انتخاب آن صحبت کنیم .

خرید هواکش دستشویی

هواکش خانگی چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد ؟

به صورت کلی هواکش ها وظیفه بیرون کردن هوای مرطوب و آلوده به بیرون و وارد کردن هوای تازه به داخل محیط را بر عهده دارند . علاوه بر آن هواکش خانگی  یا هواکش سرویس بهداشتی باعث جلوگیری از ورود آلودگی ها به داخل شده و از محیط داخل منزل  در برابرگرد و غبار و … محافظت می کنند .

اجزای فن چیست

وجود این وسیله ارزشمند باعث افزایش سلامت و بهداشت محیط شده و می توان گفت وجود یک هواکش مانند نگهبان سلامتی شما است که در منزل و محل کارشما باید حضور داشته باشد تا شما  بتوانید هوای تازه و بدون میکروبی را وارد بدن خود کنید.  اگر دقت کنید هم اکنون در منزل و یا محل کار شما چندین هواکش در قسمت های مختلف محیط وجود دارد که این وظیفه مهم را بر عهده دارند . هواکش خانگی هم در محل های اداری و مسکونی و مغازه ها و… می تواند پاسخگوی نیاز افراد حاضر در محیط باشد . همچنین هواکش های خانگی نسبت به هواکش های صنعتی کوچکتر بوده و ساختار ساده تری نیز دارند . با توجه به تناسب قیمت هواکش دستشویی مبتوانید این محصول را از مجموعه ما تهیه کنید.

در زمان های قدیم که هواکش های مکانیکی و مجهز وجود نداشت مردم با ایجاد یک محفظه سعی داشتند هوای بین محیط داخل و بیرون را جا به جا کرده تا بتوانند بدون وجود مشکل زندگی کنند . اما امروزه هواکش های مختلف با ویژگی ها و اشکال متفاوتی به بازار آمده اند که می توانند این کار را به بهترین نحو انجام دهند .

معرفی انواع هواکش خانگی

انواع هواکش خانگی

هواکش ها به دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم می شوند .

هواکش خانگی وظیفه جا به جایی هوا از داخل به بیرون و بالعکس را بر عهده داشته و تعداد پره های آن نیز دو عدد به بالا است .

اما بد نیست بدانید که هواکش های خانگی به سه دسته پروانه ای ، لوله محور و پره محور تقسیم می شوند .

در اکثر خانه ها از هواکش خانگی پروانه ای استفاده می شود که ساده ترین نوع هواکش بوده و جنس پره های آن نیز پلاستیکی و یا فلزی است و متناسب با محل قرار گیری هواکش می توانید جنس آن را تعیین کنید .هواکش خانگی پروانه ایی میزبان ۳ تا ۶ عدد پره می باشد .

اما اگر در یک محیط مانند کارگاه و محیط صنعتی کوچکی مشغول به کار هستید هواکش های لوله محور می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند . در این نوع هواکش از پره ها و الکتروموتورهایی استفاده شده است که این اجزاء در داخل یک محفظه استوانه ای قرار گرفته اند .

هواکش مورد استفاده در خانه - قیمت هواکش دستشویی

ساختار یک هواکش با کیفیت

ساختار هواکش خانگی پره محور نیز مانند هواکش لوله محور است .البته با این تفاوت که تعداد پره های این هواکش از بقیه بیشتر است .

همچنین مهم ترین وسیله در ساختار یک هواکش خانگی فن هواکش است که می تواند هوا را جا جا کند . فن های این نوع هواکش از نوع فن های محوری هستند که از سه جزء مهم پروانه ، الکتروموتور و قاب خارجی تشکیل شده اند .

وظیفه هواکش خانگی

هنگام انتخاب هواکش خانگی مناسب به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

 • هنگام انتخاب هواکش خانگی مناسب حجم اتاق خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن هواکشی که بتواند از پس حجم اتاق شما بر بیاید را انتخاب کنید .
 • این روزها اعضای یک خانواده نیازمند سکوت و آرامش در منزل خود هستند تا بتوانند به دور از هیاهو استراحت کنند. قاعدتا یک هواکش پر صدا می تواند کل آرامش در هنگام کار و یا استراحت اعضای خانواده را مختل کند . و همین موضوع باعث می شود تا آن ها هواکش منزل خود را خاموش کنند. این موضوع نتیجه ای جز ایجاد یک محیط مرطوب و مستعد برای رشد میکروب ها نخواهد داشت .پس هنگام انتخاب هواکش خانگی باید سعی کنید هواکشی را انتخاب کنید که دارای کمترین میزان صدای ممکن باشد.
 • یکی از مکان هایی که حتما به هواکش نیاز دارد حمام است . برای انتخاب یک هواکش مناسب در حمام سعی کنید اندازه هواکش را متناسب با ابعاد و محل قرارگیری آن در نظربگیرید .در واقع بهتر است در ابتدا جای هواکش در حمام را اندازه گرفته و سپس از فروشنده در خواست کنید. تا مدلی را به شما معرفی کند که کاملا اندازه محل مورد نظر باشد. و برای هواکش سرویس بهداشتی هم میتوانید همین کار را انجام دهید.
 • بهترین هواکش های خانگی برای حمام هواکش های تایمردار هستند . زیرا بهتر است پس از حمام کردن ، به مدت نیم ساعت هواکش داخل حمام روشن باشد.  در این صورت رطوبت به صورت کامل از حمام خارج می شود و میکروب ها جایی برای رشد نخواهند داشت . ضمن آنکه وسایل فلزی داخل حمام به دلیل وجود رطوبت زنگ نخواهند زد.همچنین در انتخاب یک هواکش خانگی مناسب باید به عوامل دیگری مانند ساختار و نوع موتور ، گارانتی کالا ، و قدرت مکش بسیار توجه کنید . با توجه به اینکه قیمت هواکش دستشویی پایین میباشد پس میتوانید به سهولت این هواکش را تهیه نمایید.

هواکش خانگی چیست؟

حجم هوای اتاق با فرمول زیر محاسبه می شود:

طول ×عرض×ارتفاع

جمع بندی

به صورت کلی برای انتخاب بهترین هواکش خانگی یا هواکش سرویس بهداشتی تنها کافی است نکاتی که بیان شد را مد نظر قرار دهید . اگر می خواهید متوجه شوید که چه زمانی برای تعویض هواکش منزل شما مناسب است یک دستمال توالت را برداشته و آن را جلوی هواکش قرار دهید . اگر هواکش دستمال را به سمت خود کشید این بدین معنا است که هواکش فعلی منزل شما از قابلیت مکش مناسبی برخوردار بوده و نیازی به تعویض آن نیست .اما اگر هواکش دستمال را به سمت خود نکشید یعنی این محصول قدرت مکش خود را از دست داده و دیگر مناسب و قابل استفاده نیست در نتیجه بهترین زمانی است که باید هواکش منزل خود را تعویض کنید .

زمان تعویض هواکش دستشویی چه زمانی است - قیمت هواکش دستشوییقیمت هواکش دستشویی

قیمت هواکش دستشویی به عوامل مختلفی بستگی دارد . برای اطلاع از قیمت هواکش دستشویی با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “هواکش خانگی

 • ناظم گفت:

  سلام برای سرویس بهداشتی به متراژ 10 متر یه هواکش میخواستم , هواکش چه اندازه ای لازمه؟ و لطفا قیمت هواکش دستشویی رو هم بگید.

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   با سلام برای هواکش دستشویی قطر لوله رو لازمه بدونیم که چه ابعادیه و برای اطلاع از قیمت هواکش دستشویی با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

 • ناظم گفت:

  سلام برای سرویس بهداشتی به متراژ 10 متر یه هواکش میخواستم , هواکش چه اندازه ای لازمه؟ و لطفا قیمت هواکش دستشویی رو هم بگید.

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   با سلام برای هواکش دستشویی قطر لوله رو لازمه بدونیم که چه ابعادیه و برای اطلاع از قیمت هواکش دستشویی با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.