ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

دستگاه تصفیه هوا صنعتی

صفحه اصلی > دستگاه تصفیه هوا صنعتی

دستگاه تصفیه هوا صنعتی

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

توضیحات
نقد و بررسی

بهترین دستگاه تصفیه هوا

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی دستگاه تصفیه هوا صنعتی و همچنین بهترین دستگاه تصفیه هوا صنعتی و قیمت دستگاه تصفیه هوا  بپردازیم.

دستگاه تصفیه هوا صنعتی

خرید دستگاه تصفیه هوا امری بسیار ضروری بوده و امروزه استفاده از دستگاه های تصفیه هوا با توجه به آلودگی های موجود در هوا و همچنین خطرات وجود ویروس های تنفسی جزو نیازهای ضروری زندگی انسان تبدیل شده است.

از جمله انواع دستگاه های تصفیه هوا نوع صنعتی آن می باشد که در مکانهای صنعتی و وسیع کاربرد دارند. مثلا در کارخانجات تولید مواد شیمیایی که ریسک ابتلا افراد حاضر به بیماری های حاد تتنفسی یا سرطان ها بالا باشد، با کار گذاشتن دستگاه تصفیه هوای صنعتی می توان هوا را تا بالاترین حد ممکن تمیز و برای کارکنان قابل تنفس نمود. به علت اینکه این دستگاه ها نسبت به نوع خانگی از حجم و ابعاد بزرگتری برخوردار هستند، بنابراین باید از فیلترهای بزرگتری هم برای این دستگاه ها در نظر گرفت و هوا را عاری از آلودگی نمود. روتوپارس اراِیه دهنده ی انواع دستگاه تصفیه ی دود نیز می باشد.

لیست قیمت دستگاه تصفیه هوا

تهدید جدی برای سلامت پرسنل محیط های صنعتی

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) چیزی در حدود 7 میلیون نفر در سال به علت آلودگی هوا میمیرند. این آلودگی جدا از مضرات زیست محیطی، اثر مستقیمی بر میزان کارایی و بهره وری کارکنان مجموعه های صنعتی دارد. همنچنین 660 هزار نفر هم به علت نوع حرفه کاری خود درگیر سرطان می شوند که این امر باعث افزایش تقاضا برای خرید دستگاه تصفیه هوا شده است.

بهترین دستگاه تصفیه هوا - قیمت دستگاه تصفیه هوا

ویروس کرونا و بهترین دستگاه تصفیه هوا

در هفته‌های اولیه همه‌گیری COVID-19، مشاهده افراد در رسانه‌های اجتماعی که استراتژی‌هایی را برای ضدعفونی کردن مواد غذایی به اشتراک می‌گذاشتند تا هرگونه اثر احتمالی SARS-CoV-2 را از بین ببرند، معمول بود. با این حال، در طول سال گذشته، تحقیقات نشان داده است که انتقال سطحی یک مسیر نسبتاً بعید از عفونت است، در حالی که انتقال از طریق هوا تهدیدی بسیار بزرگ‌تر است. ویروس ها نه تنها از طریق قطرات آلوده که در حین سرفه به بیرون پاشیده می‌شوند، بلکه از طریق غبار ریز نیز منتشر می‌شوند.

این تغییر تمرکز باعث ایجاد بازار پررونقی برای تصفیه‌کننده‌های هوا شده است که وعده حذف یا خنثی کردن ذرات SARS-CoV-2 را می‌دهند. به عنوان مثال، فروشگاه های لوازم الکترونیکی مصرفی اخیراً مجموعه‌ای از بهترین دستگاه تصفیه هوا را محصولات تمیزکننده هوا با فناوری بالا را به نمایش گذاشته است. فن آوری های اساسی در تصفیه کننده های هوا به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند: فیلتراسیون، ضد عفونی با اشعه ماورا بنفش، یونیزاسیون الکتریکی و اکسیداسیون کاتالیزوری. برخی از این فناوری‌ها ده‌ها سال است که وجود دارند، اما سوال بزرگ این است: آیا آنها علیه SARS-CoV-2 کار می‌کنند؟ تاکنون، برخی داده های محکمی دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به مطالعه بیشتری دارند.

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، اقدامات پیشگیرانه ساده مانند پوشیدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و باز کردن پنجره ها برای عبور جریان هوا بهترین راه برای جلوگیری از انتقال هوا در داخل خانه است. اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) اضافه می‌کند که «در صورت استفاده صحیح، تصفیه‌کننده‌های هوا می‌توانند به کاهش آلاینده‌های موجود در هوا، از جمله ویروس‌ها، در خانه یا فضای بسته کمک کنند».

دستگاه تصفیه هوا خانگی

.

 

 

از جمله روش هایی که می توان در محیط های صنعتی برای تصفیه هوا انجام داد

فیلتراسیون

روش فیلتراسیون برای حذف ذرات معلق تا اندازه 3 میکرومتر بکار میرود. برای اینکه بتوانیم این نوع ذرات را حذف نماییم، باید فیلترهایی را تولید نمود که قطر حفره های کمتر از این ذرات داشته باشد. یکی از معایب این فیلتراسیون گرفتگی فیلترها می باشد.

ما بیشتر روز را در خانه یا سایر اماکن سرپوشیده هستیم لذا با بهره مندی از ذرات هوای پاک ، قادر خواهیم بود سلامت خود را تضمین کنیم و با خرید دستگاه تصفیه هوا، به جای بیماری سلامتی را تجربه کنید.

دستگاه تصفیه هوا و اکسیژن ساز

فتوکاتالیستی

این روش با تجزیه آلودگی شیمیایی بوسیله امواج فرابنفش و موادی مثل، اکسید تیتانسیوم و اکسید روی انجام می گیرد. همچنین بار میکروبی را هم کم میکنند. عیوب این روش هم عبارتند از، غیر فعالی فتوکاتالیست، پخش ذرات فتوکاتالیست و تعویض می باشد.

کربن فعال

بیشتر استفاده از این روش برای کاهش میزان بو می باشد و همچنین کربن فعال قدرت جذب مواد آلی را در حفره های خود دارا است.

دستگاه تصفیه هوا ویژه چاپخانه ها

انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه رومیزی تصفیه هوا

این مدل از دستگاه که مناسب محیط های با مساحت کم است، وزن کم و ابعاد کوچیکی دارد که اغلب عمل فیلترسیون هوا را در 3 مرحله انجام می دهد.

دستگاه ایستاده تصفیه هوا

تعداد مراحل فیلتراسیون در این مدل از دستگاه ها بیشتر بوده، و سطح اشغال و وزن بالاتری بالایی دارند.

دستگاه تصفیه هوا اتومبیل

این مدل از دستگاه که برق مورد نیاز آن از طریق باطری یا فندکی ماشین تامین می شود جهت استفاده در اتومبیل طراحی شده است.

 

دستگاه تصفیه هوا صنعتی برای چه مکان هایی کاربرد دارد

 • مناسب آزمایشگاه ها و انواع مراکز تحقیقاتی
 • پالایشگاه ها و مراکز پتروشیمی
 • دندانپزشکی
 • صنعت نساجی
 • صنعت تولید مواد پلاستیکی
 • مراکز بازیافت زباله

بهترین دستگاه تصفیه هوا

مزایای بهترین دستگاه تصفیه هوا صنعتی 

 • حذف کردن باکتری های موجود در هوا
 • حذف بوی نا مطبوع
 • در مدت زمان کمی ویروس ها را نابود می کند
 • به دلیل حذف ذرات آلرژی زا بسیار مناسب برای افراد آلرژیک می باشد
 • مقابله با رشد میکروب ها
 • با استفاده از دستگاه تصفیه هوا صنعتی به حذف کپک هم کمک می کنید

استفاده از دستگاه تصفیه هوا با این رویکرد که می تواند با فیلتر کربن اکتیو مواد آلاینده ای که اغلب گازهای شیمیایی حاصل از فعالیت های صنعتی هستند را جذب نماید و موجب بهبود هوای محیط شود.

دستگاه تصفیه هوا با کیفیت تا 99 درصد موجب کاهش آلاینده های محیطی شود در نتیجه از بروز بیماری هایی مثل آسم و آلرژی جلوگیری نماید.

این مسئله رو باید در نظر گرفت که دستگاه تصفیه هوا انتخابی باید با حجم محیط قابل نصب تناسب داشته باشد. در اصل باید این حقیقت را در نظر گرفت که توان یک دستگاه تصفیه هوا برای یک محیط کم حجم بسیار متفاوت تر از یک دستگاه تصفیه هوا برای محیط بزرگ و وسیع میباشد.  همین امر سبب سهولت استفاده و افزایش خرید دستگاه تصفیه هوای صنعتی حتی در محیط های کوچک با پرسنل کم شده و رضایت مدیران را برای انواع قیمت دستگاه تصفیه هوا  متناسب با سایز موردنظرشان فراهم آورده است.

مزیت بهترین دستگاه تصفیه هوا صنعتی-قیمت دستگاه تصفیه هوا

انواع فیلتر های استفاده شده در دستگاه تصفیه هوا

فیلتر های مختلفی جهت تولید دستگاه های تصفیه هوا با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که با کسب آگاهی از این موارد می تونید انتخاب درستی در زمان خرید این دستگاه داشته باشید.

 • فیلتر فرمالدئید که برای حذف مواد عالی و سرب دار کیفیت هوا فضا های کوچک مثل اتاق خواب را بهبود می بخشد.
 • فیلتر حف ویروس یا اصطلاحا لژیونلا که توصیه می شود کودکان و افراد سالمند از دستگاه های تصفیه کنده هوایی که مجهز به این نوع از فیلتر هستند استفاده کنند.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

یکی از مسائل مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا قیمت آن است. قیمت دستگاه تصفیه هوا به پارامترهایی مانند، کیفیت، بهره وری، اصل بودن دستگاه، نوع تکنولوژی مورد استفاده در آن و… بستگی دارد.

به طور کلی دستگاه های تصفیه هوا صنعتی از قدرت و راندمان بالاتری نسبت به مدل های خانگی برخوردار هستند که همین امر موجب رغبت بیشتر در پرداخت بالاتر قیمت دستگاه تصفیه هوا می شود و دست مشتری را در انتخاب کالایی با بازدهی بالاتر باز میگذارد.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “دستگاه تصفیه هوا صنعتی