ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

هود صنعتی

صفحه اصلی > هود صنعتی

هود صنعتی

هود صنعتی

در این مقاله قصد داریم به معرفی هود صنعتی و قیمت هود صنعتی گالوانیزه پرداخته و ويژگی ها و ساختار آن را مورد بررسی قرار دهیم.

بوی غذا همیشه هم خوشایند نیست. گاهی اوقات بوی ناشی از پخت غذاهای مختلف و همچنین چربی‌ها و بخارهایی که در نتیجه پخت غذا حاصل می‌شوند می‌تواند هوایی نامطبوع ایجاد کند. علاوه بر آن تنفس نیز در اینگونه محیط ها سخت است . پس نیاز به وسیله‌ای که بتواند هوایی مطبوع را در محیط به ارمغان بیاورد احساس می‌شود. می‌دانید که برای جلوگیری از پخش شدن بوی غذا و چربی‌ها و غبار و… در منازل از هودهای خانگی استفاده می‌شود. این هودها به راحتی خاصیت مکش بو و حتی چربی‌های حاصل از پخت غذا را داشته .و از طریق یک کانال آن را به بیرون از محیط منزل هدایت می‌کند.و میتوانید آنها را با مناسب ترین قیمت هود صنعتی در دست داشته باشید.

اما سوال اینجاست که آیا در محیط‌ها و آشپزخانه‌های بزرگتر مانند آشپزخانه‌های رستوران‌ها که پخت و پز در آن مکان بسیار زیاد است. استفاده از یک هود معمولی می‌تواند پاسخگوی نیاز آن محیط باشد؟

انواع هود صنعتی

هود صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که اشاره شد در آشپزخانه‌های بزرگ هودهای خانگی نمی‌توانند از پس بو و جریان هوای نامطبوع به وجود آمده در محیط بر بیایند .در نتیجه تنها راه برای از بین بردن این مشکل استفاده از یک هود صنعتی با کیفیت است.

بد نیست بدانید که به صورت کلی هودها به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می‌شوند .که اساس کار هر دو یکی است اما ساختار و روش آن‌ها برای از بین بردن بو متفاوت است.

در واقع هودهای صنعتی به راحتی می توانند تمامی دود و بخار و بوی ناشی از غذا را به درون خود مکیده .و آن را به کانال‌ منتقل کرده و سپس به سمت فن هدایت کند. پس تا به این جا متوجه شدید که هود صنعتی خود به تنهایی نمی‌تواند کار مکش را انجام دهد .و انجام این کار تنها از طریق فنی است که در بیرون از محیط قرار گرفته است. فن هود صنعتی از نوع سانتریفیوژ است و به وسیله نیروی گریز از مرکز خود می‌تواند تمامی بو و بخارات را به محیط بیرون منتقل کند.

جنس هود صنعتی

از هود صنعتی در چه مکان‌هایی استفاده می شود؟

هود صنعتی یک وسیله پرکاربرد در آشپزخانه‌های بزرگ مانند رستوران ها، هتل‌ها، کارخانه‌جات و … است که با استفاده از آن دیگر در محیط احساس وجود بوهای نامطبوع نخواهید کرد.

انواع هود

همانطور که اشاره شد هودها به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می شوند .و خود هودهای صنعتی نیز شامل دسته های مختلفی می باشند.  این هودها به سه دسته محصور کننده ، بیرونی و چکمه‌ای تقسیم می‌شوند که از بین این سه نوع ، هود محصور کننده ایمن ترین و بهترین هود صنعتی موجود در بازار است.که با تناسب قیمت هود صنعتی کار ها راحت شده و میتوان به سهولت آن را تهیه نمود. که می تواند هم خاصیت مکنده و هم تهویه هوا را به خوبی انجام دهد و دمای محیط را نیز تا حدی پایین بیاورد. در واقع فرم و ساختار این دستگاه است .که این دو وظیفه اصلی را می‌تواند انجام دهد.

طراحی هود صنعتی به وسیله هواکش سقفی

این نوع دستگاه می تواند ذرات حاصل از پخت غذا را در خود جذب کند. تمامی آلاینده‌های موجود در محیط آشپزخانه را به بیرون هدایت کند. خاصیت هود محصور کننده اینگونه است .که دیگر هوای وارد شده به داخل هود حتی پس از پاکیزگی نیز اجازه ورود به محیط داخل را ندارد. در نتیجه هیچگونه احساس درگیری با آلاینده های محیط را با وجود این دستگاه نخواهید داشت.

از لحاظ تقسیم بندی جداره نیز می توانید دو نوع تک جداره و دو جداره را انتخاب کنید. نوع اول این گونه است که ذرات و بخارات به داخل دهانه هود وارد شده .که  از طریق کانالهایی به بیرون منتقل خواهند شد . و امکان بازگشت آن ها به محیط وجود نخواهد داشت . نوع دو جداره نیز ذرات و بوها و همچنین بخارات ناشی از پخت غذا را جذب میکند.و آن را بیرون منتقل خواهد کرد. اما می تواند همزمان عمل تهویه هوا را نیز انجام دهد .و هوایی که وارد فیلتر خود می‌کند را پاکیزه کرده و دوباره به محیط بازگرداند. استفاده از هود صنعتی دو جداره به شما کمک می کند که با یک تیر دو نشان بزنید و کارایی بیشتری نسبت به نوع تک جداره خواهد داشت.

جنس هود صنعتی

جنس هود صنعتی از ورق استیل ۳۰۴ است و اندازه آن نیز متناسب با محیط و  بر اساس خواست مشتری و نظر متخصصان ساخته خواهد شد . در برخی موارد نیز از ورق آلومینیوم برای ساخت این دستگاه استفاده خواهد شد. اگر رطوبت موجود در فضا زیاد است می توانید از هود صنعتی با جنس استنس استیل استفاده کنید که با قابلیت زنگ زدن نخواهد داشت .

انواع هود

 

فیلتر هود صنعتی نیز به گونه ای است که بتواند نیاز محیط را رفع کند . برای مثال در آشپزخانه های صنعتی از فیلترهای فلزی استفاده می شود .که قوی بوده و می توانند ذرات ناشی از پخت غذا و یا دود و بخار حاصل در محیط را به خود جذب کنند. جنس فیلتر هودها با یکدیگر متفاوت است و معمولا از نوع فلز، استیل، آلومینیوم، پارچه و … ساخته می شود. اما اگر در محیط مورد نظر شما از هواکش قوی برای تهویه هوا و جذب ذرات ریز استفاده نشده است. بهتر است جنس فیلتر هود خود را پارچه ای انتخاب نکنید . زیرا نمی تواند ذرات ریز را به خود جذب کند.برای تهیه  و اطلاع از قیمت هود صنعتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای تهویه در هود های صنعتی معمولا از هواکش سانتریفیوژ یوتیلیتی استفاده می شود. اما در برخی کاربرد ها از هواکش آکسیال یا هواکش سقفی نیز استفاده می شود.

هودهای صنعتی چه مزیتی دارند ؟

هودهای صنعتی چه مزیتی دارند ؟

 • این هودها تمامی ذرات ریز حاصل از پخت غذا را به خود جذب می‌کنند.
 • کنترل آن‌ها به صورت الکتریکی بوده و طول عمر بالایی دارند .در صورت عدم نیاز محیط به صورت خودکار خاموش خواهند شد.
 • با استفاده از هود صنعتی شاهد مصرف پایین انرژی خواهید بود.
 • شامل سنسورهای مختلفی از جمله سنسور حرارتی هستند .
 • مقاومت بالا در برابر گرما و رطوبت
 • قابل شست و شو هستند . زمانی که نیاز به تمیز شدن فیلتر وجود داشته باشد به کاربران یادآوری خواهند کرد.
 • خاصیت تقویت کنندگی و کنترل از راه دور
 • یکی دیگر از مزایای قابل توجه پایین بودن قیمت هود صنعتی نیز میباشد.

قیمت هود صنعتینحوه نصب هود صنعتی

به طور کلی هود صنعتی از نظر نحوه نصب به 2 نوع هود صنعتی دیواری و هود صنعتی مرکزی تقسیم می شود. لازم به ذکر است که بدانید مدل در قیمت هود صنعتی گالوانیزه نیز تاثیر زیادی دارد.هود صنعتی دیواری: به طور معمول کاربرد هود صنعتی دیواری به این شکل است که بر روی کباب پز و یا دیگ با استفاده از پیچ بر روی دیوار تعبیه می شود.
هود صنعتی مرکزی: کاربردهود های مرکزی معمولا بر روی گاز های چهار شعله است.
هود صنعتی گالوانیزه با استفاده از تیرچه های نگهدارنده که در سقف اشپزخانه تعبیه میشوند ، نصب می شود.
در هنگام نصب هود های صنعتی باید ایمنی را به صورت کامل رعایت نمود که با سهل انگاری در نصب، قیمت هود صنعتی را افزایش ندهیم. به طور معمول بهتر است که ارتفاع سقف تا کف اشپزخانه بیش از 2.5 متر در نظر گرفته شود و هود صنعتی باید از زمین 2 متر فاصله داشته باشد. لازم به ذکر است که اعداد ذکر شده با توجه به محیط قابل تغییر هستند.

هود صنعتی گالوانیزه

نتیجه گیری

در مکان هایی که چربی ها و بخار و ذرات بسیار زیادی تولید می شوند.نیاز به هود استانداردی که بتواند عمل تهویه و جذب ذرات را به خوبی انجام دهد بسیار احساس می شود. هودهای صنعتی در انواع و اندازه های مختلف و با جنس های متفاوت در بازار موجود است . با مشورت از متخصصان مجموعه ما می توانید اقدام به انتخاب بهترین هود صنعتی متناسب با نیاز خود کنید.

مزایای هود

قیمت هود صنعتی

برای اطلاع از قیمت هود صنعتی گالوانیزه با کارشاناسان فنی مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


8 نظر درباره “هود صنعتی

 • افجه گفت:

  سلام
  من یه آشپزخانه بزرگ دارم از خود صنعتی میتونم استفاده کنم ؟ یا اندازه مختلف داره قیمت هود صنعتی و هم به صورت حدودی بگید عالی میشه

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   جهت براورد قیمت هود صنعتی لازم است که ابعاد کلی آشپزخانه و ابعاد سطح مقطع قسمتی که قرار است هود نصب شود را بدست آورید. علاوه بر این محاسبه طول کانال و فاصله اگزاست فن تا هود نیز مهم است. در صورت احتیاج به مشاوره بیشتر با شماره های تماس مجموعه روتوپارس تماس بگیرید

 • کمال قربانی گفت:

  برای آشپزخانه به مساحت ۴۵۰متر چندتا هود صنعتی لازمه
  تازه استارت کار زدم و اطلاعات زیادی در این باره ندارم
  امکانش هست راهنمایی بشم توسط تیمتون؟
  و یا اینکه میتونید از مجموعه من بازدید کنید و خودتون برآورد لازم و انجام بدید

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   برای برآورد تعداد دهانه و قیمت هود صنعتی ابتدا باید مشخص شود چه تجهیزاتی در آشپزخانه با این متراژ وجود دارد.
   علاوه بر این ها ارتفاع سقف و طول کانال نیز برای محاسبات لازم است.
   لطفا تماس بگیرید.

 • فضیلت گفت:

  درود قیمت هود صنعتی بر چه اساس محاسبه میشه

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   جهت اطلاع از قیمت هود صنعتی میتوانید با واحد فروش روتوپارس تماس حاصل نمایید.

 • نرگسی گفت:

  فروش هود برای شهرستان هم دارید
  قیمتش چه جوری

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترم
   بله ارسال به شهرستان هم انجام می شود، لطفا جهت اطلاع از قیمت هود صنعتی با واحد فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.