روانکارهای صنعتی

گریس صنعتی چیست ؟

گریس صنعتی

بررسی محصول
مقدار مناسب روغن پمپ وکیوم

روغن پمپ وکیوم

بررسی محصول
فروش انواع روغن دنده صنعتی و روغن چرخدنده صنعتی

روغن دنده صنعتی

بررسی محصول
قیمت هر لیتر روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک

بررسی محصول
قیمت روغن کمپرسور باد

روغن کمپرسور باد

بررسی محصول
روتوپارس ارائه دهنده انواع روغن توربین

روغن توربین

بررسی محصول

تولید کننده روانکارهای صنعتی و روغن های صنعتی

حتما تاکنون نام روانکارهای صنعتی Industrial lubricants به گوشتان خورده است. از روانکارهای صنعتی در صنایع مختلف برای کاهش میزان اصطکاک بین قطعات و سطوح مختلف استفاده می شود. ممکن است این سطوح به شکل ثابت باشند و یا متحرک اما برای یک روان کار صنعتی تفاوتی در عملکرد ایجاد نمی کند. به صورت کلی روان کارهای صنعتی دارای انواع مختلفی هستند که در جلوگیری از سایش بین قطعات و سطوح، نقش مهمی دارند و علاوه بر این وظیفه، در محافظت از قطعات و جلوگیری از خوردگی آن ها و کاهش مصرف انرژی تاثیر بسزایی دارند.

در نتیجه می توان وظایف روان کار صنعتی را به دسته های زیر تقسیم کرد:

  • کاهش تنش و اصطکاک میان قطعات و سطوح مختلف
  • کاهش مصرف انرژی
  • جا به جایی آلاینده ها
  • آب بندی قطعات
  • جلوگیری از خورندگی و فساد قطعات
  • افزایش قدرت موتور
  • محافظت از قطعات و جلوگیری از ایجاد رسوب در آن ها

تاریخچه روانکارها

نیروی اصطکاک یکی از همان نیروهایی است که انسان ها در زمان های قدیم توجه ویژه ای به جلوگیری از این نیرو داشته اند و هزینه ها و انرژی زیادی صرف جلوگیری از این نیرو بر دستگاه های خود داشته اند. به همین دلیل نیز تلاش بالایی در غلبه بر این نیروی بازدارنده داشته اند. در نتیجه در طول تاریخ روانکارهای صنعتی مختلفی از جمله، گریس ها، روغن هیدرولیک، روغن ترمز و… به وجود آمدند و این تلاش ها برای کاهش مصرف انرژی و هزینه ها انجام می شد.

قبل از تولید روانکارهای صنعتی، بشر از روش های مختلفی برای غلبه بر نیروی اصطکاک استفاده می کرد. برای مثال برای حمل بارهای سنگین و آسانی در حمل آن ها، از سورتمه های مخصوصی استفاده می شد. همچنین طبق تحقیقات مختلف دانشمندان، در زمان های گذشته انسان ها، از روش های جالب دیگری مانند مخلوط آب و چربی جانوران و شن ها و… استفاده می کردند.

انواع روانکارها

به صورت کلی روانکارها به دو دسته روانکارهای خودرو و روانکارهای صنعتی تقسیم می شوند که نوع صنعتی آن شامل سه دسته روغن های صنعتی، گریس ها و روانکارهای ویژه می باشد.

همچنین این روانکارها می توانند شامل حالت های مختلف جامد، نیمه جامد، مایع و گاز باشند.

روانکارهای صنعتی گازی شکل

از این روانکارها معمولا کمتر از نوع مایع و جامد استفاده می شود اما به صورت کلی شامل بخارات مایعات، هلیم و… هستند که استفاده از این روانکارهای صنعتی معمولا در شرایط حرارتی بالا و یا بسیار پایین، و سرعت های بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل عدم تغییر گرانروی آن ها با تغییرات درجه حرارت و یکنواخت بودن آن ها در سرعت های بسیار زیاد، می توانند کاربردهای بالای صنعتی داشته باشند. به دلیل عدم وجود ناخالصی ها و میزان بسیار پایین اصطکاک در روانکارهای گازی، از این محصولات در تجهیزات مختلف پزشکی و دندانپزشکی، توربین های گازی و ماشین های ریسندگی و… استفاده می شود.

ویسکوزیته پایین و عدم نفوذ شیمیایی از ویژگی های دیگر روانکارهای صنعتی گازی شکل می باشد.

روانکارهای صنعتی مایع

همانطور که اشاره شد، از پرکاربردترین روانکارهای صنعتی می توان به روانکارهای مایع اشاره کرد که گستره استفاده بسیاری در صنایع مختلف دارند. این روانکارها شامل دو دسته روغن های سنتزی و روغن های معدنی هستند که هر دو نوع این روانکارها شامل مشتقات نفتی می باشند.

برای مثال در نوع روغن های معدنی، عملیات مختلف جداسازی بر روی نفت خام انجام می شود و طی یک واکنش شیمیایی تولید می شوند. در روغن های سنتزی نیز علاوه بر عملیات تفکیک، باید عملیات شیمیایی بیشتری صورت بگیرد تا این روغن ها به دست آیند.

به دلیل تعداد واکنش های شیمیایی که برای ایجاد روغن های سنتزی انجام می شود، بهای تمام شده آن ها نیز نسبت به روغن های معدنی بالا و در نتیجه قیمت آن ها نیز بیشتر خواهد بود. همچنین توانایی ها و کاربردهای روغن ها سنتزی بالا است اما میزان و موارد استفاده از روغن ها معدنی بیشتر است.

روغن های معدنی و صنعتی به صورت مصنوعی تولید می شوند و باید روی آن ها عملیات مختلف شیمیایی صورت بگیرد اما در طبیعت روغن های مختلف دیگری وجود دارند که به آن ها روغن های طبیعی گفته می شود که نسبت به روغن های سنتزی و معدنی راحت تر تجزیه می شوند . این  روغن ها می توانند از حیوانات مختلف و یا گیاهان و ماهی ها و… به دست آید که در زمان های گذشته معمولا برای امور مختلف از این روغن های طبیعی استفاده می شد.

با پیشرفت علم و افزایش تجهیزات، از نفت خام برای تولید روانکارهای صنعتی استفاده می شود. هزینه تولید روغن های طبیعی بالا بوده و نمی توان از آن ها در مدت زمان بالایی نگهداری کرد.

روانکارهای صنعتی نیمه جامد

روانکارهای صنعتی نیمه جامد شامل انواع مختلف گریس ها مانند گریس های ساده، صابونی، نسوز، کمپلکس و… هستند که دارای گرانروی بالا بوده و برای نوع خاصی از روانکاری تولید و از آن استفاده می شود.

سه مولفه مهم برای تولید انواع گریس ها وجود دارد که شامل روغن، ضخیم کننده و افزودنی ها هستند.  در روانکارهای صنعتی نیمه جامد مانند گریس ها، از اصلی ترین اجزاء در فرمولاسیون آن ها می توان به روغن های پایه و افزودنی ها اشاره کرد.  همچنین وظیفه اصلی ضخیم کننده نیز نگهداری از روغن های پایه و افزودنی ها می باشد. ضخیم کننده ها نیز معمولا باعث تولید ساختاری جامد به نیمه رسانا شده و معمولا برای گریس ها از ضخیم کننده هایی که بر پایه فلز هستند استفاده می شود. اصطلاحا به این نوع از ضخیم کننده ها، صابون فلزی گفته می شود.

گریس ها نسبت به روانکارهای صنعتی دیگر نیز کاربردهای فراوانی دارند و معمولا اکثر آن ها از روغن های معدنی که از مشتقات نفتی به دست می آیند، تولید می شوند.

افزودنی ها نیز نقش مهمی در بالا بردن خواص مطلوب در گریس را داشته و می توانند در روانکارهای صنعتی در کاهش خواص نامطلوب گریس ها نیز نقش بسزایی داشته باشند.

به صورت کلی گریس ها نه حالت جامد دارند و نه حالت مایع و معمولا در مواردی که نمی توان از روانکارهای صنعتی مایع استفاده کرد از گریس ها استفاده می شود. همچنین استفاده از گریس ها، کاربردهای فراوان دیگری نیز دارند.

روانکارهای صنعتی جامد

از روانکارهای صنعتی جامد معمولا تحت شرایط خاص که امکان استفاده از سایر روانکارهای صنعتی وجود ندارد استفاده می شود. این شرایط می تواند شامل خلاء، حرارت و فشار بسیار بالا و موارد مختلف دیگری مانند راکتورهای هسته ای و… باشد.

روانکارهای صنعتی جامد انواع مختلفی دارند و نوع گرافیت، تنگستن دی سولفید، میکا، تالک، مولیبونیوم دی سولفید و… از مهمترین روانکارهای جامد بوده و کاربردهای بسیاری نیز دارند.

روانکارهای صنعتی جامد در برابر شرایطی مانند خلاء و حتی در برابر انرژی های مختلف تابشی مانند اشعه های رادیو اکتیو بسیار مقاوم هستند که این ویژگی، یکی از مهمترین ویژگی های روانکارهای صنعتی جامد به شمار می رود .

نتیجه گیری

همانطور که اشاره شد، از روانکارهای صنعتی معمولا برای غلبه بر نیروی اصطکاک بین سطوح و قطعات مختلف در دستگاه ها استفاده می شود. این روانکارها علاوه بر نقش جلوگیری از کاهش نیروی اصطکاک، در کاهش فرسودگی زودهنگام تجهیزات و مصرف انرژي و افزایش توان موتور و بهره وری بالای آن نقش مهمی را ایفا می کنند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه انتخاب روانکار مناسب تجهیزات و دستگاه های خود، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button