ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کمپرسور فشار قوی PET

صفحه اصلی > کمپرسور فشار قوی PET

کمپرسور فشار قوی PET

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

فروش کمپرسور فشار قوی PET
توضیحات
نقد و بررسی

دستگاه باد کن pet

در این مقاله قصد داریم به معرفی کمپرسور فشار قوی PET و دستگاه باد کن pet پرداخته و نکات آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

در بسیاری از کارخانه‌جات و صنایع مختلف و مشاغل غیر صنعتی نیاز به هوای فشرده با فشار بالا بسیار احساس می شود و اگر دستگاهی نباشد که این نیاز را برآورده کند عملا نمی توان تولید و توسعه محصول را پیش برد. کمپرسورهای باد فشار قوی جزو آن دسته از دستگاه هایی هستند که با چند مرحله ساده هوای محیط را گرفته و طی عملیاتی فشار آن را افزایش داده و در مخزن ذخیره می کنند. هر زمان که نیاز به وجود هوای فشرده با فشار بالا بود، کمپرسور باد فشار قوی، هوای ذخیره شده درون مخزن خود را به بیرون منتقل خواهد کرد.

دستگاه باد کن pet-قیمت دستگاه باد کن پت دستی

کمپرسورهای معمولی عموما توانایی تولید هوایی با فشار 8 تا 10 بار را دارند اما کمپرسورهای فشار قوی می توانند هوایی با فشار 30 بار و 40 بار و حتی بسیار بالاتر از این فشار را ایجاد کنند. در صنایع مختلف کشتیرانی، هواپیمایی، غواصی و… که نیاز به هوایی متراکم و فشرده و با فشار بالاتر از 10 بار را دارند، از این پمپ بادهای فشار قوی استفاده می شود.

یکی از مشاغلی که به شدت به پمپ بادهای فشار قوی نیازمند است، پر کردن بطری های PET می باشد که در ادامه درباره‌ی آن صحبت خواهیم کرد.

بطری pet چیست

بطری PET چیست ؟

PET مخفف کلمه پلی اتیلن ترفتالات است که برای ساخت انواع بطری های پلاستیکی نوشابه، نوشیدنی و… از آن استفاده می شود. در واقع این ماده برای بدن انسان ضرر خاصی ندارد و به دلیل سازگاری آن با بدن انسان از دستگاه بادکن پت برای ساخت و تکمیل بطری های پت استفاده می شود.

همچنین پت علاوه بر نداشتن خطر نسبت به مواد اولیه دیگر مانند شیشه، برای تهیه یک بطری بسیار ارزان‌تر بوده و به همین علت است که اکثر کارخانه ها برای تولید بطری های خود از پت استفاده می کنند.

دستگاه باد کن pet

دستگاه بطری PET نیز دستگاهی است که برای ساخت و تولید بطری پت از آن استفاده می شود و این دستگاه از سه قسمت اصلی کمپرسور فشار قوی PETیا دستگاه باد کن pet ، کوره و بدنه اصلی دستگاه تشکیل شده است و هر کدام وظایف خاصی در جهت تولید بطری پت را بر عهده دارند.  برای مثال کوره دستگاه مسئولیت گرم کردن و بالا بردن حرارت پریفرم و بدنه اصلی دستگاه که قسمت بادکن آن است و قالب ها به آن متصل هستند، وظیفه نهایی کردن شکل قالب و ساخت آن را بر عهده دارند.در واقع  پس از ورود پریفرم نرم شده به داخل بدنه اصلی، با فرایند دمش هوا، پریفرم قالب گرفته و شکل می گیرد.

قیمت دستگاه باد کن پت اتوماتیک

در ادامه به مهمترین مبحث دستگاه بادکن پت، یعنی کمپرسور باد دستگاه PET می پردازیم.

کمپرسور فشار قوی Pet

کمپرسور فشار قوی PET چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

همانطور که از نام کمپرسور فشار قوی pet compressor پیداست، این وسیله وظیفه تأمین هوای فشرده داخل بطری های پت را بر عهده دارد که طی مراحلی هوایی با فشار 30 الی 40 بار را تولید خواهد کرد. برای استفاده از کمپرسور فشار قوی PET، به پمپ باد فشار قوی نیاز است که بتواند فشار هوای بطری را تأمین کند. معمولا کمپرسورهای باد فشار قوی30 بار و 40 بار برای این کار مناسب هستند.

نحوه ی کار کمپرسور فشار قوی PET

در دستگاه باد کن pet، موتور کمپرسور وظیفه تأمین انرژي اولیه برای کار را بر عهده داشته و هوا به وسیله هواساز وارد دستگاه خواهد شد. حال هوای وارد شده قبل از ورود به مخزن کمپرسورفشار قوی PET، توسط تله آبگیر، دستگاه مقدار زیادی از رطوبت خود را از دست می دهد و در مرحله بعد وارد مخزن شده و فشار آن افزایش پیدا خواهد کرد.

دستگاه باد کن pet

هنگام نیاز به هوای با فشار بالا، این هوا از مخزن خارج شده و توسط فیلتر اولیه دستگاه، تمامی ناخالصی ها و ذرات ریز و غبار تا اندازه 2 میکرون از آن گرفته خواهد شد. در مرحله بعد باید تمامی رطوبت باقی مانده از هوا گرفته شود و اصطلاحا هوا خشک شود. در نتیجه هوای باقی مانده وارد درایر شده و تمامی رطوبت آن از بین خواهد رفت. در مرحله آخر نیز هوایی کاملا خشک به فیلتر ثانویه وارد خواهد شد و ریزترین ذرات و ناخالصی‌های آن نیز از بین خواهد رفت.

دستگاه باد کن pet

برای خرید و یا تعمیر کمپرسور فشار قوی PET می توانید با مشاورین و متخصصین مجموعه روتوپارس تماس گرفته و با آن‌ها در جهت انتخاب درست دستگاه مناسب شغل خود، مشورت کنید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.