ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

واحد مراقبت پنوماتیک

صفحه اصلی > واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

توضیحات
نقد و بررسی

واحد مراقبت پنوماتیک -قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به معرفی واحد مراقبت پنوماتیک  pneumatic-care-unit پرداخته و نکات و ضرورت استفاده از آن را بیان کرده و ویژگی های آن  و قیمت واحد مراقبت پنوماتیک را نیز مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم . واحد مراقبت پنوماتیک چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت : در بسیاری از صنایع و کارخانه جات از دستگاه هایی استفاده می شود که علاوه بر بالا بردن کارایی و اثربخشی، به تسریع در روند انجام کارها و کاهش نیروی انسانی کمک خواهد کرد.

قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

بیشتر بدانید:کمپرسور باد چیست ؟

یکی از اهداف دیگر مشاغل صنعتی و غیر صنعتی نیز مصرف پایین انرژی است. از مهمترین نیروهایی که اغلب در فضا و مشاغل صنعتی و یا غیر صنعتی استفاده می شود، نیروی هوای فشرده است که می تواند به صورت متوزان به کل قسمت‌های کارخانه توزیع شده و به صورت انرژی های دیگر درآید.

واحد مراقبت پنوماتیک چیست؟ - معرفی لیست قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

اما همین هوای فشرده باید فاقد هرگونه ناخالصی و ذرات مختلفی باشد که در کار مشکل ایجاد می‌کنند. به همین منظور همین هوای فشرده مورد نیاز در اکثر مشاغل باید قبل از رسیدن به قسمت های کنترل و مصرف به صورت کامل توسط واحد مراقبت کمپرسور باد که به واحد مراقبت پنوماتیک مشهور است تصفیه شود.

قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

قبل از ایجاد هوای فشرده چه کارهایی باید انجام شود؟

بهتر است بدانید که قبل از ایجاد و به کارگیری هوای فشرده نیاز است تا عملیات فیلتر و کنترل و تنظیم فشار هوا و همچنین روغن زدن انجام شود.

حال این سه مرحله که هرکدام به نوعی نقش خاصی در آماده کردن هوای فشرده دارند، توسط یک سیستم جامع به نام واحد مراقبت پنوماتیک استفاده می شود. در واقع به زبان ساده تر واحد مراقبت هوای وارد شده به تجهیزات پنوماتیک را تصفیه کرده و قسمت‌های مهمی از کمپرسور باد که نیاز به تنظیم روغن دارند را روغن کاری خواهند کرد. ضمن آن‌که هوای وارد شده به سیستم‌های پنوماتیک توسط این واحد نیز تنظیم شده و کیفیت هوایی که وارد سیستم‌ها می شود توسط واحد مراقبت پنوماتیک ،کنترل و هماهنگ خواهد شد.

معرفی لیست قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

ساختار و اجزای تشکیل دهنده واحد مراقبت پنوماتیک

همانطور که اشاره شد با توجه به اهمیت کیفیت و عدم وجود ناخالصی های موجود در هوای فشرده، اجزای یک واحد پنوماتیک در کنار یکدیگر جمع شده اند تا بتوانند هوایی کنترل شده با فشار خاص و با کیفیت را وارد سیستم های کمپرسور کنند. به همین دلیل این واحد مراقبت از سه جزء مهم تشکیل شده است که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم:

واحد مراقبت پنوماتیک - لیست قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

فیلتر

زمانی که هوای فشرده از قسمت فیلتر واحد مراقبت پنوماتیک عبور می‌کند، تمامی ناخالصی ها و ذراتی که باعث ایجاد این ناخالصی‌ها شده اند  از هوای فشرده توسط فیلترها جدا می‌شوند. حال نکته مهم اینجاست که اندازه هر یک از قطعات فیلتر در جدا سازی این ذرات نقش بسیار مهمی دارد. برای مثال اگر منفذهای موجود در فیلتر ۳۰ میکرون باشند، ذراتی که کوچکتر از این اندازه باشند توسط فیلتر جدا نخواهند شد و در واقع فیلتر واحد مراقبت پنوماتیک توانایی جداسازی این اندازه های کوچکتر از ۳۰ میکرون را نخواهد داشت.

واحد مراقبت پنوماتیک چیست؟ - قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

رگلاتور چیست و چه نقشی در در واحد مراقبت پنو ماتیکی دارد ؟

برای تنظیم هوای فشرده شده در کمپرسور ها استفاده میگردد .که هوای فشرده خروجی کمپرسور ها تنظیم میکند .

کمپرسور ها در سیستم پنوماتیکی هوای فشرده را با فشار مشخص تامین میکنند که گاهی باید میزان این فشار کمتر باشد که این توسط رگلاتور انجام میگرد .

 

عملکرد رگلاتور به این صورت می باشد که میزان هوای وردی بالاتر از فشار هوای خروجی است . در سطح ديافراگم دو فشار از دو سوي اعمال مي‌شود. از يك سو، فشار خروجي و از سوي ديگر نيروي فنر به سطح ديافراگم فشار وارد مي‌كنند. نيروي فنر از طريق يك پيچ قابل تنظيم است. زماني كه فشار خروجي بالا رود، ديافراگم در جهت مخالف نيروي فنر حركت مي‌كند و سطح مقطع خروجي در نشيمنگاه شير كاهش مي‌يابد. اين كار باعث بسته شدن كامل آن مي‌شود.

قیمت واحد مراقبتی پنوماتیک

در تصویر زیر اجزای تشکیل دهند واحد مراقبت پتوماتیک به خوبی نشان داده شده است :

اجزای تشکیل دهنده واحد مراقبت پنوماتیک

 

 

در نتيجه، قطعه مركزي ديافراگم باز شده و هواي فشرده شده از طريق روزنه‌هاي تخليه به اتمسفر، تخليه مي‌شوند. در حالت دوم زماني كه فشار خروجي كم و كاهش پيدا كرده، نيروي فنر باعث باز شدن شير مي‌شود

قیمت واحد مراقبت پنوماتیک

شما می توانید جهت استعلام از قیمت واحد مراقبت پنوماتیک با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط