ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

رادیاتور کمپرسور اسکرو

صفحه اصلی > رادیاتور کمپرسور اسکرو

رادیاتور کمپرسور اسکرو

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

رادیاتور کمپرسور اسکرو
توضیحات
نقد و بررسی

فروش رادیاتور کمپرسور اسکرو

در این مطلب به بررسی رادیاتور کمپرسور اسکرو پرداخته و در خصوص  قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو  و مشخصات و کاربرد آن به بحث میپردازیم.

رادیاتور کمپرسور اسکرو

برای خنک کاری روغن هواساز کمپرسورهای اسکرو می توان از رادیاتورهای آلومینیومی استفاده کرد. برای انتخاب رادیاتور روغن کمپرسور اسکرو   و یا مبدل حرارتی باید براساس نوع و اندازه کمپرسور هوای فشرده اقدام کرد. به هر میزان رادیاتور بزرگتر باشد فرایند خنک کاری راحت تر و سریع تر صورت می پذیرد.  استفاد از رادیاتور کمپرسور اسکرو برای خنک کردن روغن کمپرسورهای اسکرو امری ضروری است، در صورت عدم استفاده از رادیاتور روغن باعث خرابی روغن خواهد شد، علاوه براین با خنک کردن روغن دمای کمپرسور نیز کاهش خواهد یافت و بنابراین برای سلامت کمپرسور نیز مفید فایده خواهد بود.

مشکلات عدم استفاده از رادیاتور روغن

رادیاتور کمپرسور

مبدل های حرارتی و رادیاتورهای صنعتی از آلومینیوم می باشد و در کمپرسورهایی که  به صورت دیزلی هستند از رادیاتورهای مسی و یا برنزی استفاده می شود. برای خنک کردن روغن کمپرسورهای  اسکرو radiator screw compressor  از رادیاتورها استفاده می شود. رادیاتورها معمولا برای کمپرسورهایی با حجم 11 کیلووات تا 160 کیلووات و در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب موارد دو سوم رادیاتور حجم رادیاتور مربوط به بخش روغن و یک سوم دیگر آن مربوط به بخش هوا می باشد. در اثر کارکرد کمپرسورها رسوبات روغن و گریس در بین پره های رادیاتورها جمع می شود که مانع انتقال حرارت خواهد شد و همین موضوع موجب گرم شدن  دستگاه خواهد شد.

سرویس و نگهداری و بازدیدهای دوره ای رادیاتور موضوع مهمی است که باید به دقت و در زمان  بندی های دقیق صورت پذیرد. برای حفظ سلامت رادیاتورها همواره توصیه می شود که در زمان بندی مشخص و دقیق پاکسازی رادیاتور و لوازم توسط هوای فشرده از انجام پذیرد. اگر هوای فشرده همراه با کمی حلال غیر قابل اشتعال باشد این فرایند بهتر انجام خواهد شد.

مشکلات عدم استفاده از رادیاتور روغن

استفاده نکردن از رادیاتور روغن مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد. یکی از این مشکلات کاهش عمر روغن هیدرولیک است. پایین بودن کیفیت روغن هیدرولیک و یا خراب شدن روغن در اثر گرما موجب خواهد شد که به قطعات و لوازم داخل کمپرسور آسیب وارد شود و عمر دستگاه شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند و یا هزینه های تعمیرات را به شما تحمیل کند.

انواع رادیاتور روغن کمپرسور اسکرو

 مزایای استفاده از رادیاتور در کمپرسور اسکرو

طراحی صفحات در این رادیاتورها به صورت فشرده و همراه با شکاف های باریک است که موجب بالا رفتن ضریب انتقال حرارت خواهد شد و همین موضوع باعث بالا رفتن بازده دستگاه خواهد شد. کاهش دمای روغن  در رادیاتور موجب خواهد شد تا طول عمر قطعات و پمپ ها و لوازم داخلی کمپرسور افزایش پیدا کند. برخی رادیاتورهای موجود در بازار با خاصیت استفاده چندگانه این امکان را می دهند تا کاربر همزمان بتواند چند کار را با نصب یک رادیاتور انجام دهد. استفاده از رادیاتور و متعاقب آن خنک کردن روغن موجب خواهد شد تا میزان زیادی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود که صرفه اقتصادی زیادی همراه خواهد داشت.

عواملی که باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور می شود

با شروع فصل گرما بهتر است حتما کمپرسور مورد بازدید قرار بگیرد و رادیاتور به خوبی تمیز شود. چرا که تمیز نبودن رادیاتور باعث خواهد شد موتور کمپرسور به شدت گرم شود که این گرمای بیش از حد سلامت دستگاه را به خطر خواهد انداخت.

وجود داشتن گرفتگی در ناحیه رادیاتور کمپرسور یکی از عواملی است که موجب گرم شدن بیش از حد رادیاتور خواهد شد. رادیاتور کمپرسور ممکن است به دلیل تجمع گرد و غبار در داخل رادیاتور کمپرسور اسکرو قدرت خنک کنندگی آن را تحت تاثیر قرار دهد. لذا کافی است با قرار دادن نور چراغ در پشت رادیاتور باز بودن منافذ را مورد بررسی قرار داده و از تمیز بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.

نکته:

به منظور انتخاب رادیاتور برای کمپرسور اسکرو باید معیارهای مختلفی را مورد نظر قرار داد. برای تهیه یک رادیاتور مناسب در وهله اول باید به حجم هوادهی کمپرسور توجه کرد. در گام دوم باید یک فن و خنک کننده مناسب برای رادیاتور در نظر گرفت. در گام سوم باید رادیاتور را براساس فشاری که به آن وارد خواهد شد انتخاب کرد، زیرا رادیاتورهای معمولی قادر هستند تا حداکثر 26 بار فشار را تحمل کنند، در صورتی که رادیاتور می بایست فشاری بیش از این را تحمل کند شما مجبور خواهید بود تا از رادیاتورهای فشار قوی در مجموعه خود استفاده کنید. در هنگام نصب و حمل و نقل رادیاتورها باید از وارد آمدن ضربه به رادیاتور جلوگیری کرد و البته رادیاتور را در محلی ایمن و استاندارد نصب و از کیفیت اتصالات نیز اطمینان اصل نمود.

مشخصات فنی و قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو

مشخصات رادیاتور روغن کمپرسورهای اسکرو

رادیاتور روغن کمپرسورهای اسکرو از جنس آلومینیوم، مس و یا برنز ساخته می شود، البته نوع آلومینیومی آن رایج تر است. رادیاتورهای روغن کمپرسور اسکرو در دو نوع بوشنی و فلنج دار تولید و به بازار عرضه می شود. این رادیاتورها قابلیت کار در دمای 20درجه سانتی گراد را دارد و همچنین حداکثر دمایی که این رادیاتورها می توانن کار کنند حداکثر 120 درجه سانتی گراد است. در این رادیاتورها روغن هایی با حداکثر ویسکوزیته 300 CST قابل استفاده است. 

قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو

عوامل متعددی در قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو موثر است. برند سازنده و اندازه رادیاتور اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو است، اما جنس رادیاتور نیز در قیمت آن تاثیر گذار است. معمولا رادیاتورها از جنس آلومینیوم هستند، اما مواقعی که کمپرسور با سوخت دیزلی کار کند مجبور به استفاده از رادیاتورهای مسی و یا برنزی هستیم که قیمت آن ها بر رادیاتورهای آلومینیومی اختلاف دارد. در حال حاضر برندهای ایرانی و چینی در بازار رادیاتور کمپرسور اسکرو فعال هستند که هر دو از کیفیت خوب و قابل قبولی برخوردار هستند. شروع قیمت رادیاتور کمپرسور اسکرو از حدود 4 میلیون بوده  و تا حدود 70 میلیون ادامه دارد، البته نوسانات قیمت ارز نیز در این قیمت ها موثر هستند.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.