ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

گاز R404

صفحه اصلی > گاز R404

گاز R404

فروش گاز R404گاز R404

گاز مبردR404 یا   Refrigerant gas 404 به گازی گفته می‌ شود که در دستگاه‌ های خنک کننده یا تهویه مطبوع از آن‌ ها استفاده می‌ کنند. هدف از به کار بردن این گازها جذب گرما و خنک سازی محیط است. این گاز به واسطه جذب کردن حرارت محیط تغییر حالت می‌ دهد. به این صورت است که محیط را خنک می‌ سازد . حالت این گاز سرما ساز، سیال است. وقتی سیکل عملکردی را طی می‌ کند، مرتبا از حالت مایع به گاز تغییر می‌ یابد. بعد از سرد شدن نیز از حالت گاز به مایع تغییر پیدا می‌ کند. از این نوع گاز مرتبا در سیستم‌ های تهویه مطبوعی که سیکل تبریدی برای خنک کردن محیط دارند، استفاده می‌ شود.

کاربرد گاز R404

تاریخچه سرماسازها در کولر و اسپیلت

درست در اواسط قرن نوزدهم بود که کولرهای گازی اختراع شدند. به بازار عرضه شدند و مسیر تازه‌ ای ایجاد کردند. در ابتدا برای سیستم داخلی آن‌ ها از اتر استفاده می‌ شود اتر ماده مبرد بود. بعد از گذشت مدتی اسپیلت معرفی و روانه بازار شد. در کمپرسور اسپیلت‌ ها از دی‌ اکسیدکربن و آمونیاک استفاده می شد. بعد از گذشت چند دهه و پیشرفت تکنولوژی، مهمترین موضوعی که بسیار حائز اهمیت بود مسئله محیط زیست و طبیعت بود. ایمنی و اهمیت محیط زیست با استفاده از گازهای مبرد در حال به‌خطر افتادن بود.

به‌مرور زمان این گازها به دلیل مشتعل شدن و خطرناک بودن محدود شده و استفاده از آن‌ ها ممنوع گردید. در سال 1926 میلادی بود که اولین مبرد کلروفلوروکربن توسط شخصی بنام  Thomas Midgely کشف شد. نام تجاری آن R22 بود. از جمله ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد این مبرد این بود که قابلیت اشتعال نداشت و سمی نیز نبود. ضمن اینکه نسبت به مبردهای دیگر راندمان عملکردی بالاتر و مطلوب‌ تری نیز داشت. این گاز، قدیمی‌ ترین گاز فریون است.

کاربرد گاز R404

توضیحات تکمیلی گاز  R404

گاز R404 یکی از پرکاربرد ترین و کارآمد ترین گازها در در کل جهان محسوب می‌ شود. محصولی که به طور گسترده در صنایع تجاری و تبریدی در تمام دنیا استفاده می‌ شود. البته نکته جالب اینجاست که محبوبیت این گاز صرفا به دلیل پرکاربر بودن آن نیست. دلیل اصلی محبوبیت این گاز این است که توانسته جایگزین خوبی برای گازهای مبرد تخریب کننده لایه اُزن باشد. به همین دلیل استفاده از آن به شدت زیاد شد. تا جایی که امروز از این گاز مبرد به اسم پرکاربردترین گاز یاد می‌ شود.

بهتر است بدانید که  refrigerant gas r404 ترکیبی از سه گاز است. گازهای R134، R125،  R143 که همگی با نسبتی مشخص با یکدیگر ترکیب شده‌ اند. فراموش نکنید که اگر این درصد ترکیبات کم و یا زیاد شوند، گاز کارایی خود را از دست خواهد داد.

کاربرد گاز R404

گاز R404 به طور کلی از این گاز برای سیستم‌ های سردسازی استفاده می‌ شود که دمای آن‌ ها مابین 15 درجه تا 45- درجه است. پایداری و بازدهی این گاز بسیار بالاست. به همین جهت از این گاز برای صنایع حمل و نقل و البته کاربری‌ هایی که به بازده دمایی بالا نیاز دارند، استفاده می‌ شود. از ویژگی‌ های این گاز می‌ توان به بی بو و بی رنگ بودنش اشاره کرد. ضمن اینکه این گاز هیچ واکنشی با آب و هوا نشان نخواهد داد. به همین دلیل برای مصارف خانگی نیز بسیار مفید است. گاز  R404 در دسته گازهای بی‌خطر قرار می‌ گیرد. ضمن اینکه کاملا بدون قابلیت اشتعال است. به همین دلیل است که برای مصارف خانگی کاملا توصیه می‌ شود. این گاز بی‌خطر است و تحت هیچ شرایطی خطر انفجار ندارد. وجود این گاز را می‌ توانید در یخچال‌ ها و چیلرها به راحتی احساس کرد.

تعریف گاز 404

قیمت گاز R404

جهت اطلاع از قیمت گاز R404 میتوانید با واحد فروش سازوکشت تماس حاصل نمایید.

سخن پایانی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در فروشگاه‌ هایی که از یخچال‌ های بزرگ استفاده می‌ کنند و یخچال‌ هایشان ویترینی است، از گاز R404 استفاده شده است. غیر سمی بودن این گاز سبب شده که در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار بگیرد. اگر کپسول محتوی این گاز نشتی دهد و از بین برود، خطری برای اطرافیان ایجاد نخواهد کرد. اهمیت این موضوع از این جهت است که در گذشته برای بخش خنک‌کننده یخچال‌ ها و چیلرها، از گازهایی با قابلیت اشتعال و البته سمی استفاده می‌ شد.

گازهای مبردی که در گذشته در سیستم‌ های خنک‌کننده استفاده می‌ شدند، هم برای جان انسان‌ ها خطرناک بودند و هم برای محیط زیست تهدید جدی محسوب می‌ شدند. بی‌خطر بودن گاز R404 سبب شده است تا از این گاز مبرد در صنایع یخچال و کولر سازی به صورت گسترده‌ ای استفاده شود.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.