ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

گاز R407

صفحه اصلی > گاز R407

گاز R407

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 1 / 5. تعداد: 1

قیمت گاز R407
توضیحات
نقد و بررسی

فروش گاز R407-رعایت نکات ایمنی گاز R407

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی تقریبا خطرناک را با شما به اشتراک بگذاریم. اطلاعاتی در مورد گازهای مبرد R407 یا برودتی که به طور حتم از آن‌ ها بی‌ خبر هستید. پیش از همه بهتر است بدانید که این گازها زیر مجموعه‌ ای از مواد سرماساز هستند. پس در ابتدا باید بدانید که مواد سرماساز چه موادی هستند. همچنین این که وظیفه آن‌ ها چیست. یک ماده سرماساز را ممکن است یا به صورت گاز ببینید یا به صورت مایع. عملکرد اصلی آن‌ ها این است که در کاهش دمای محیط مورد استفاده قرار بگیرند.

 

گاز برودتی چیست؟

گاز برودتی در فضاهایی مانند خانه، سردخانه یا فریزر مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این گاز با نام‌ های سرد کننده یا سرد ساز نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد. نام صنعتی آن‌ ها مبرد است. از مبردها در فرآیند چرخه خنک‌ سازی به طور عمده و گسترده استفاده می شود. با کمک این گازها می‌ توان گرمای محیط را کاهش داد، ضمن این که محیط نیز خنک خواهد شد. نحوه عملکرد و چرخه کاربردی این گازهای خنک کننده را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

گاز R407

قطعا تا الان متوجه شده‌ اید که گاز R407 یک گاز سرما ساز است. همان طور که گفتیم سرماسازها در دو شکل گاز و مایع موجود هستند. این مبردها با قرار گرفتن در شرایطی خاص، گرمای محیط را گرفته و موجبات خنک سازی آن را فراهم می کنند. البته ناگفته نماند که این گازها به تنهایی توان خنک کردن محیط را ندارند. باید برای این کار از دستگاه‌ های کمپرسور و تبخیر کننده استفاده کرد. این موضوع کاملا طبیعی است که تا این زمان در مورد سرماسازها اطلاعات خاصی نداشته باشید. پس طبیعی است که از عملکرد اصلی آن‌ ها نیز بی‌اطلاع باشید.

در همین راستا شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از گازهای سرماساز در خانه‌ های مسکونی بسیار رایج است. از این گازها در سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی منازل به راحتی استفاده می شود. جالب تر این که این گازها در دستگاه‌ هایی مانند یخچال و فریزر وجود دارند و بی‌ وقفه به کار خود ادامه می‌ دهند.

 

عملکرد گازهای برودتی

پیش از توضیح عملکرد این گازها، متذکر می‌ شویم که مهم نیست از این گازها برای چه کاری استفاده می شود. استفاده آن در یخچال، فریزر و یا کولر گازی هیچ فرقی ندارد و هیچ تغییری در عملکرد آن ایجاد نمی کند. اصول عملکردی و ساز و کار برای تمام سیستم‌ های خنک کننده کاملا یکسان است. ماده سرد کننده باید از دستگاه انبساط و دستگاه تبخیر عبور داده شود، گرمای محیط را گرفته و آن را به راحتی به محیط دیگری مانند بیرون از خانه منتقل کند. گازهای مبرد عنصر اصلی خنک‌ سازی هستند. آنها با استفاده از سیستم خنک‌ سازی گرمای محیط را دریافت می کنند و آن را به راحتی از بین می‌برند.

این عمل موجبات خنک کنندگی محیط و دستگاه را فراهم کرده و طول عمر سیستم را هم افزایش خواهد داد. نکته مهم در این عملکرد این گازها سرعت تبخیر است. این سرعت زمانی بالا می‌رود که نقطه جوش پایین باشد. این فرایند به زبانی ساده عملی مهم و حیاتی محسوب می شود. طی این عمل دستگاه خنک‌ ساز شما با کیفیت بالاتری به شما خدمات ارائه خواهد داد. ضمن این که طول عمر و ماندگاری آن را تضمین می‌ کنید تا بتواند با قدرتی بیشتر عمل تبخیر و میعان را برای شما انجام دهد.

ناگفته نماند که علت عدم استفاده از آب در این دستگاه‌ های خنک‌ ساز این است که سرعت عمل فرآیند شکل گرفته در این دستگاه‌ ها با گازها بیشتر خواهد بود تا با آب.

 

زیاد شدن انرژی جنبشی

گازهای سرماساز به واسطه زیاد شدن انرژی جنبشی بین مولکولی عملکردی سریع و عالی از خود نشان می‌ دهند. دقیقا با استفاده از همین عملکرد است که انرژی کمپرسور به انرژی درونی گازهای برودتی تبدیل خواهد شد. دما و انرژی داخلی گازهای مبرد افزایش پیدا می کند. دقیقا مانند زمانی که از پمپ باد دوچرخه استفاده می‌ کنیم. با افزایش فشار، دمای پمپ نیز افزایش پیدا می کند.

حال دقیقا در زمانی که گاز سرد کننده به کندانسور وارد می شود، دقت کنید که درجه حرارت آن از حرارت پیرامون دستگاه کمتر نباشد. اگر کمتر باشد تبادل حرارتی بدرستی صورت نخواهد گرفت. بعد از آن گازهای برودتی با دما و فشار بسیار بالا وارد کندانسور خواهد شد. از میله‌ هایی خمیده و با پیچیدگی زیاد عبور کرده و حرارت خود را اندازه می کنند. وظیفه اصلی در این مرحله بر عهده کندانسور است. کندانسور عامل اصلی خنک‌ سازی در محیط است. این قطعه با توجه به گازهایی که درون خود دارد، هوا را خنک کرده و گرمای ایجاد شده را از بین خواهد برد.

قوانین استفاده از گازهای سرماساز

در ادامه باید به این واقعیت اشاره کرد که بعضی از گازهای سرماساز در طبیعت و محیط زیست اثرات مخربی می‌ گذارند. در همین راستا بسیاری از دولت‌ ها قوانین سخت‌ گیرانه‌ ای را برای استفاده از این گازها اجرا کرده‌ اند. این کشورها استفاده از گازهایی را که این گونه مخرب هستند، هم برای انسان و هم برای محیط زیست، قویا منع کرده‌ اند. در هنگام کار با سیستم‌ های سرماساز، چه در حالت نصب و شارژ، چه در حالت جداسازی، فراموش نکنید که باید از محافظ مخصوص استفاده کنید. این کار کمک می کند نشتی به حداقل رسیده و یا زود تشخیص داده شود.

گاز برودتی چیست؟

همه چیز در مورد گاز فریون R407

گاز R407 مخلوطی از هیدروفلوئوروکربن است که نقش سرماساز را دارد. همچنین دارای گازهای R125 و R134 است که همان گازهای دی فلورو متان هستند. گاز های فریونی برای ایجاد بیشترین ظرفیت گرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گاز پینتو فلورواتان اشتعال‌ زا بوده و گاز تترافلوئورواتان فشار را کاهش می‌ دهد. کپسول گازهای گاز R407 معمولا به‌رنگ نارنجی سوخته هستند. این گاز در عملکرد و فشار، بیشترین شباهت به گاز گاز R22 را دارد و می‌ تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد.

خواص فیزیکی و حرارتی این دو گاز تقریبا شبیه به هم است. پس گاز R22 به راحتی می‌ تواند جایگزین گاز R407 باشد. نکته این که در زمان جایگزینی به کمترین تغییرات در سیستم سرماساز احتیاج پیدا خواهیم کرد. این گاز فاقد کلر است و در سیستم‌ هایی که دمای متوسط دارند مورد استفاده قرار می‌ گیرد. استفاده آن برای روغن‌های مینرال نیز بلامانع است. البته این روغن با گاز R22 نیز استفاده می شود.

 

خواص گاز R407

گاز R407 از میزان تخریب کمی بر روی محیط زیست برخوردار است. به همین دلیل یک جایگزین مناسب برای گازهایی محسوب می شود که بر روی انسان و طبیعت اثرات منفی و مخرب دارند. این گاز از پتانسیل گرمایش جهانی برخوردار است. میزان آسیب‌رسانی آن به لایه اُزن نیز صفر است. این نکته به مضر نبودن آن برای طبیعت و خصوصا لایه اُزن اشاره قوی و محکم دارد.

 

رعایت نکات ایمنی گاز R407

محل قرارگیری گازهای کپسول گاز R407 باید از تهویه مناسب و مطلوبی برخوردار باشد. همچنین فراموش نشود عرضه این کپسول گاز باید در محلی با تهویه درست نیز انجام شود. نشت این گاز موجبات بی‌ هوشی و یا مرگ کسانی را به همراه دارد که با آن در تماس هستند. یادآوری می‌ کنیم که هنگام کار با این کپسول از دستکش و عینک مخصوص استفاده کنید. نکته بسیار مهم این است که در هنگام کار با این محصول به شدت از اجزای بدنتان مراقبت کنید، خصوصا چشم‌ ها. گاز R407 می‌ تواند موجب سرما‌زدگی و آسیب رساندن به قرنیه چشمان شما شود.

قوانین استفاده از گازهای سرماساز

کلام آخر

در مورد خواص فراوان گاز R407 صحبت کردیم. از عملکردش گفتیم و این که این گاز یکی از گازهای مبردی است که برای محیط‌زیست و انسان ضرری ندارد. خطرات احتمالی تماس با این گاز را گفتیم و به این مورد نیز اشاره کردیم که تماس مستقیم و محافظت نشده با این گاز می‌ تواند خطرات جبران ناپذیری را برای ما به همراه داشته باشد. این گاز به شدت از ایمنی بالایی برخوردار است. ضمن این که در تمام وسایل سرماساز که در منزلتان موجود هستند، می‌ توان این گاز را پیدا کرد. مانند یخچال، فریزر و کولرهای گازی.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.