ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

درایر تبریدی

صفحه اصلی > درایر تبریدی

درایر تبریدی

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

خرید درایر تبریدی
توضیحات
نقد و بررسی

درایر تبریدی

در این مقاله ما قصد داریم بهبررسی درایر تبریدی و پرداخته و همچنین قیمت درایر تبریدی را مورد تحلیل قرار دهیم.

درایر تبریدی چیست

درایر تبریدی یک نوع خشک کننده هوای فشرده است که فرآیند خشک کردن توسط سردسازی هوای فشرده شده انجام می پذیرد. در این روش درایر تبریدی دمای هوای فشرده درون درایر به حد استاندارد نقطه شبنم می رسد و رطوبت آن از هوا گرفته می شود. حذف رطوبت موجود از هوای فشرده خشک کن از زنگ زدگی خطوط لوله هوای فشرده و وارد آمدن آسیب به ابزارهای پنوماتیکی که از هوای فشرده استفاده می کنند جلوگیری کند. این تجهیز یک قطعه ضروری در انواع کمپرسورهای هوای فشرده، از جمله کمپرسورهای پیستونی و اسکرو است.

مولفه های مهم در هنگام خرید درایر برای کمپرسور

اولین نکته مهم در هنگام تهیه درایر توجه به میزان دبی هوای خروجی از کمپرسور است. دومین نکته مهم برای انتخاب درایر دمای محیط و همینطور میزان رطوبت براساس اقلیم می باشد. سومین نکته مهم برای انتخاب یک درایر مناسب برای کمپرسور دمای هوای خروجی از کمپرسور است.

درایر تبریدی یک خشک کننده

نکات حائز اهمیت در خرید رطوبت گیر کمپرسور

به منظور انجام صحیح  و کامل فرایند جذب و حذف رطوبت در کمپرسور همواره توصیه می شود ظرفیت درایر فشرده ساز، بیست درصد بیشتر از ظرفیت کمپرسور در نظر گرفته شود. همچنین محلی که درایر کمپرسور و تجهیزات جانبی نصب می شود باید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و همچنین هوای ورودی به آن باید بدون گرد و غبار و خشک باشد. همواره می بایست از خطوط انتقال هوای فشرده با ظرفیت مناسب استفاده کرد. علاوه براین هنگام انتقال و نصب درایر کمپرسور باید از وارد شدن ضربه به درایر جلوگیری کرد. برای افزایش راندمان درایر بهتر است قبل از آن تله آبگیر کمپرسور استفاده شود.

قیمت درایر تبریدی-درایر تبریدی چیست

اجزای درایر تبریدی

خشک کن های تبریدی از اجزای متعددی تشکیل شده اند. خشک کن، مبدل گرمایی، کندانسور، لوله مویی، رسیور و شیر مبدل گرمایی. این تجهیزات در گذشته با گازهای فریونی کار می کردند، اما مطابق با قوانین محیط زیست بین المللی برای حفاظت از لایه ازون به تدریج گازهای فریونی حذف شده و جای خود را به گازهای دوستدار طبیعت دادند. همچنین خشک کن تبریدی به علت ساختار خود رطوبت هوا را حذف می کند؛ اما سایر ناخالصی های موجود در هوای فشرده باقی می مانند که ممکن است به ماشین آلات حساس آسیب وارد کند. برای حل این مشکل همواره متخصصین توصیه می کنند که پس از خشک کن  تبریدی از میکروفیلتر نیز استفاده شود.

خصوصیات درایر تبریدی

درایر تبریدی refrigeration dryer عملکرد ساده ای دارد و ساختار و عملکرد آن به شکلی است که مانع ایجاد رسوب در تجهیزات و لوله ها می شود. در صنعت لوازم پنوماتیک کیفیت هوای فشرده  ای که در استفاده می شود مبحث بسیار مهم و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورت وجود رطوبت در هوای فشرده  مشکلات بسیاری  برای لوازم پنوماتیک به وجود خواهد آمد.

نکات حائز اهمیت در خرید رطوبت گیر

وظایف خشک کن تبریدی

درایر جلوی ورود رطوبت به ماشین آلات  صنایع دارویی، شیمیایی و غذایی را می گیرد. حذف رطوبت از هوای فشرده مانع اکسید شدن و زنگ زدن و خوردگی قطعات و ماشین آلات استفاده کننده هوای فشرده جلوگیری می کند.

اصول نصب  خشک کن تبریدی پس از کمپرسور اسکرو

به منظور نصب خشک کن تبریدی در یک سیکل هوا فشرده باید یک فضای مسقف و دور از هرگونه گرد و غبار و تابش از نور خورشید تهیه کرد و خشک کن تبریدی را در نزدیکی کمپرسور و البته پس از آن نصب کرد. جهت افزایش راندمان مجموعه فشرده ساز توصیه می شود همواره ظرفیت خشک کن به میزان 20% از کمپرسور بیشتر باشد. دمای محل قرارگیری و همچنین نصب خشک کن کمپرسور باید بین 7 تا 45 درجه سانتی گراد باشد ضمنا دمای هوای فشرده هنگام ورود به درایر باید از 50 درجه سانتی گراد کمتر باشد.

در محل نصب پایه های خشک کن هرگز حذف نشود، زیرا پایه ها نقش لرزه گیر نیز دارند و به سلامت دستگاه کمک می کنند. خشک کن های تبریدی باید در مقابل جبهه هوای گرم یا سرد محیط اطراف محافظت شوند. ساختمان خشک کن تبریدی به نحوی طراحی شده است که فقط رطوبت را حذف می کند و سایر ذرات در هوا باقی می مانند، بنابراین نصف میکرو فیلترها ضروری است. به منظور لوله کشی تاسیسات هوای فشرده حتما باید از لوله های ضد زنگ و با قابلیت تحمل فشار استفاده کرد و استفاده از شیلنگ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

خشک کن تبریدی

نحوه عملکرد خشک کن تبریدی

غالبا دمای هوای خارج شده از کمپرسور به میزان ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد بالا از هوای محیط اطراف آن می باشد. هوای فشرده شده در هنگام خروج از کمپرسور ابتدا وارد مبدل حرارتی گردیده که دمای آن کاهش پیدا کند، در مرحله بعد پس از کاهش دمای هوای فشرده شده تا میزان مناسب، آن را وارد اواپراتور می کنند و در این مرحله دمای آن تا ۳ درجه سانتی گراد کاهش می یابد. در مرحله بعد بخار موجود در هوا به مایع تبدیل می شود و توسط شیر برقی از سیستم خارج می شود. در مرحله آخر هوای خشک پس از رد از مبدل حرارتی دوباره گرم شده و یک جریان هوای خشک و با دمای مناسب فراهم می گردد.

سرویس و نگهداری خشک کن تبریدی

درایر تبریدی باید هفته ای دو تا سه مرتبه توسط هوا با فشار مناسب تنظیف شود. تنظیمات اولیه دستگاه که توسط سازنده و شرکت نصب انجام شده بهینه ترین حالت ممکن است و نباید بدون هماهنگی و مشورت تغییر داده شود. دمایی که درایر در آن کار می کند بسیار مهم است بنابراین باید به صورت پیوسته دمای کمپرسورخانه مورد بررسی و کنترل قرار گیرد. عمر مفید میکروفیلتر استفاده شده در سیستم تبریدی به میزان 5000 ساعت و حداکثر 6 ماه می باشد که هر کدام زودتر فرا رسید باید نسبت به تعویض فیلتر اقدام کرد. جهت تخلیه ایمن آب خارج شده از خشک کن می بایست از لوله کشی مناسب استفاده کرده، در صورتی که از شیلنگ برای این منظور استفاده می شود باید مراقب بود تا شیلنگ تخلیه دچار تا خوردگی نشود.

انواع خشک کن درایر تبریدی

به طور کلی دستگاه خشک کن تبریدی در دو دسته غیر چرخشی و چرخشی طبقه بندی می شود.

نحوه عملکرد خشک کن تبریدی

خشک کن های غیر چرخشی درایر تبریدی:

خشک کن های غیر چرخشی رایچ ترین نوع دستگاه خشک کن تبریدی است که به دلیل راندمان بالا و ارزان قیمت بودن استقبال زیادی از آن می شود.

خشک کن های گردشی درایر تبریدی:

خشک کن گردشی قابلیت تنظیم میزان سرما سازی  بر اساس هوای مصرفی را دارند که این ویژگی باعث شده در مصرف انرژی صرفه جویی شود، اما به دلیل قیمت تمام شده بالای این مدل خشک کن از آنها استقبال نمی شود.

قیمت درایر تبریدی

جهت اطلاع از قیمت درایر تبریدی می توانید با کارشناسان روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “درایر تبریدی

 • محسن فداکار گفت:

  سلام روز بخیر برای سفارش درایر تبریدی از طریق سایت باید درخواست ثبت کنم؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   با سلام و احترام
   جهت ثبت سفارش درایر تبریدی میتوانید با شماره تماس های مندرج شده در سایت تماس و با کارشناسان ارتباط برقرار نمایید.