ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

فلوسوئیچ سردخانه

صفحه اصلی > فلوسوئیچ سردخانه

فلوسوئیچ سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت فلوسوئیچ سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

معرفی انواع فلوسوئیچ سردخانهدر این مقاله قصد داریم به معرفی فلوسوئیچ سردخانه پرداخته و ویژگی‌های آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

فلوسوئیچ سردخانه یکی از پرکاربردترین قطعاتی هستند که برای کنترل و تنظیم عملکرد جریان سیال و گاز در سیستم های مختلف تیبریدی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

سردخانه ها تأسیسات و مکان هایی هستند که در آن ها برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی، گیاهیی، دارویی، کشاورزی و… استفاده می شود. اکثر سردخانه ها با استفاده از سیکل تبرید به کار خود ادامه داده و وظیفه اصلی آن ها حفظ کیفیت مواد غذایی و نگهداری آن ها در مدت زمان بیشتر است.

تجهیزات و سیستم های بسیاری در سردخانه ها برای ایجاد سرما و رساندن هوا به دمای مطلوب تأثیرگذار هستند. از مهمترین آن ها می توان به کمپرسور، اوپراتور، کندانسور، فلوسوئیچ و… نام برد. در این مقاله اختصاصا درباره فلوسوئیچ سردخانه صحبت خواهیم کرد.

فلوسوئیچ سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟‌

از فلوسوئیچ سردخانه در تمامی سیستم هایی که حاوی جریان گاز و یا مایع هستند استفاده می شود. جریان سیال در سیستم های برودتی باید در یک محدوده معینی قرار گیرد و در صورت خروج این جریان از محدوده استاندارد، فلوسوئیچ سردخانه باز و بسته شده و جریان را به حالت عادی برمی گرداند.

به صورت کلی فلوسويچ وظیفه کنترل و نظارت بر جریان را بر عهده دارد.

عملکرد فلوسوئیچ سردخانه

فلوسوئیچ ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت . اما یکی از پرکاربردترین آن ها فلوسوئیچ های مغناطیسی هستند که مهمترین قطعه آن یک حسگر است که به مدار اتصال پیدا میکند و در مسیر جریان گاز یا سیال قرار می گیرد. زمانی که سیال به حسگر برخورد کند، وضعیت قطعه تغییر پیدا کرده و جا به جا می شود. این اتفاق باعث فرستادن یک سیگنال به ترنسمیتر شده و در نتیجه ترنمسیتر با مقایسه ای سیگنال با معیارهای از قبل تعیین شده، کار تنظیم و کنترل جریان را انجام می دهد.

در واقع زمانی که جریان برقرار شود، فنر به دلیل فشار ایجاد شده، جمع می شود و در نتیجه باعث حرکت پیستونی مغناطیسی به سمت بالا خواهد شد. این حرکت رید سوئیچ را به حرکت درآورده و باعث بسته شدن آن خواهد شد. حرکت رید سوئیچ بر اثر یک میدان مغناطیسی ایجاد می شود.

فلوسوئیچ سردخانه در مسیر سیال نصب می شود تا از برگشت آب به داخل کمپرسور و ایجاد یخ جلوگیری شود.

انواع فلوسوئیچ سردخانه

همانطور که اشاره شده، انواع مختلفی از فلوسوئیچ وجود دارد که که پرکاربردترین آن ها فلوسوئیچ های تیغه ای ، مغناطیسی، پیستونی، ترمال یا گرمایشی و التراسونیک هستند. همچنین فلوسوئیچ ها در موارد بسیاری از جمله سیستم های تهویه مطبوع و تبرید، بویلر و پمپ و… برای کنترل و تنظیم جریان سیال و گاز کاربردهای فراوانی دارند.

سخن آخر

به صورت کلی برای آنکه بتوان با توجه به انواع مختلف فلوسوئیچ، به انتخاب مناسبترین آن ها پرداخت، باید از مشخصات جریان و خواص آن، عملکرد کلی سیستم و… اطلاعات دقیقی در اختیار باشد. می توانید برای مشاوره در انتخاب و خرید فلوسوئیچ سردخانه با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.