ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

گیج فشار سردخانه

صفحه اصلی > گیج فشار سردخانه

گیج فشار سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

توضیحات
نقد و بررسی

گیج فشار سردخانه چیست ؟

گیج فشار سردخانه یکی از عناصر مهم در سیستم‌های تهویه مطبوع و تبرید برای اندازه‌گیری فشار و دما به کار می‌رود. برای عملکرد بهینه سیتم های تهویه مطبوع و تبریدی اندازه گیری فشار و دما بسیار با اهمیت است.که در این مقاله به بررسی قیمت گیج فشار سردخانه و اصول کارکرد و نحوه اتصال آن میپردازیم.

اصول کارکردی گیج فشار سردخانه

گیج های کنترل کننده در بیشتر موارد از روش مکانیکی، گاهی از روش دیافراگمی و در بعضی موارد از سیستم المنتی استفاده می‌نماید. در تمامی این روش های اندازه گیری، گیج فشار یا فشارسنج با تغییرات محیطی واکنش نشان داده  که به کمک عقربه در گیج های مکانیکی بر روی یک صفحه کالیبره شده که بر اساس تغییرات رنج فشار مندرج گردیده است نمایش می دهد. نوع دیگر گیج ها که دیجیتالی هستند، در واقع از یک سنسور حساس از نوع استرین گیج ساخته شده که به کمک مدار الکترونیکی از نوع پل وتستون می‌تواند مقدار نیروی وارد شده به سنسور را به صورت پارامتر الکتریکی و با مقیاس و کالیبره مناسب نمایش دهد.

فشار سنج ها و دما سنج های دیجیتال خروجی های دقیق تری از تغییر واحدها به اپراتور می دهند . و ثبت مقادیر ماکزیمم و مینیمم در حافظه داخلی و همچنین امکان کالیبره کردن را آسان تر می کند. کارکرد این دستگاه بسیار ساده است . اما مکانیزم های زیادی در آن ها به کار رفته تا دستگاه های بسیار دقیقی برای اندازه گیری فشار باشند.

سیستم گیج فشار سردخانه

سیستم گیج فشار سردخانه

سیستم گیج در اندازه‌ های مختلفی وجود دارند. که در اکثر سیستم‌ های تبرید خانگی و صنعتی قابل استفاده هستند. این سیستم ها می‌توانند در قسمت‌ های مختلف پایپینگ یا سایر تجهیزات نظیر کمپرسور و شیر انبساط نیز استفاده شوند.

گیج های دو منظوره بیشتر برای مصارف صنعتی و نیروگاهی کاربرد دارند . که فشار مکش و کندانس شدن را به طور متناوب می‌ خوانند . و می‌توان در زمان های خاص این افت فشار و دلایل آن را در سیستم بررسی کرد. جنس گیج های کنترل فشار معمولا برنجی هستند. که می‌توانند فشارهایی بین 0 تا 25 بار را به طور دقیق اندازه گیری کنند.

دمای کارکرد این سیستم‌ها از منفی 60 درجه تا مثبت 60 درجه می‌ باشد که اکثر سیستم‌ های تبریدی نیز در همین بازه‌ی دمایی کار می‌ کنند.

گیج فشار سردخانه ترکیبی برای اندازه گیری دما و فشار به صورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم گیج ترکیبی با دو عقربه مجزا برای اندازه گیری فشار و دما به صورت همزمان کاربرد دارند. عموما این دستگاه‌های اندازه‌گیری دما را در نقاط مختلف سیستم لوله‌ ها و تجهیزات تبرید نصب می شوند . تا بتوانند افت دما و افت فشار را نیز در سیستم محاسبه کنند. افت دما در لوله‌ ها می‌تواند به دلیل عدم عایق‌بندی مناسب، جنس نامناسب لوله‌ها و … باشد.

گیج فشار سردخانه ترکیبی

نحوه اتصال گیج فشار سردخانه به سیستم های تبرید خانگی و صنعتی

معمولا در قسمت‌ های ورودی دستگاه ها و یا در سیستم پایپینگ مجموعه، جاهایی برای قرار گرفتن گیج تعبه شده است . که می توان گیج را در آن محل ها نصب کرد. نصب این دستگاه های کنترل کننده باید در فواصل مناسب نصب گردند تا بتوان از عملکرد دستگاه های تبریدی در قسمت های مختلف اطمینان حاصل نمود.

در هر سیستمی برای اطمینان از عملکرد صحیح آن به برخی وسایل و ابزارهای اندازه گیری نیاز داریم و سیستم تبرید و تهویه نیز به دو عنصر اساسی نیاز دارد. برای این کار بهترین راه استفاده از گیج های کنترل کننده دما و فشار است.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی درباره گیج فشار سردخانه به شما ارائه دهیم. شما همواره می توانید با کارشناسان ما در این رابطه در تماس باشید.

قیمت گیج فشار سردخانه

برای اطلاع از قیمت گیج فشار سردخانه با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.