ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

کمپرسور یخچال

روتوپارس > کمپرسور یخچال
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 4 / 5. تعداد: 1

قیمت کمپرسور یخچال
توضیحات
نقد و بررسی

فروش کمپرسور یخچال

در این مقاله قصد داریم به معرفی کمپرسور یخچال پرداخته و ویژگی ها و عملکرد آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

یکی از لوازم ضروری که در  خانه ها و محیط ‌های کار و… که از آن استفاده می شود یخچال است. یخچال ها انواع مختلفی دارند اما مهمترین قسمتی که قلب آن را تشکیل می دهد بخش موتور و یا کمپرسور آن است . به صورت کلی کمپرسور یخچال قسمتی از قطعات و اجزای تشکیل دهنده این سیستم است که وظیفه دارد تا گاز مبرد را به منظور خنک سازی فضای درون بخچال، در کل سیستم به حرکت درآورده تا فرایند خنک سازی تکمیل شود.

همچنین به صورت کلی این مبرد داخل یک پمپ قرار گرفته و به وسیله اجزایی مانند فنر و بیت در جای خود قرار گرفته و به حالت معلق در آمده است.

تفاوت سیستم کمپرسور امروزه با گذشته در چیست ؟

یکی از تفاوت های این سیستم که متعلق به ده های گذشته است با سیستم های امروزی در کاهش مصرف انرژی است. کمپرسور یخچال وظیفه خنک سازی محیط درون یخچال را بر عهده داشته و باید این وظیفه را به گونه ای انجام دهد که کمترین مصرف انرژی را شامل شود . همچنین در این عمل دیگر کمپرسور خاموش و یا روشن نمی شود و تنها در مواقع ممکن و مورد نیاز دستگاه، دور موتور آن کم و یا زیاد می شود.

در واقع می توان گفت که این کمپرسور در کانال های اورپراتور، کار متراکم سازی و خنک سازی مبرد را بر عهده داشته و  کار خنک شدن گاز درون کندانسور انجام می شود.

کمپرسور یخچال چگونه کار می کند؟

محل قرار گیری لوله ترموستات در سقف و یا زیر اوپراتور است. شروع انجام کار کمپرسور زمانی است که ترموستات اتصال پیدا کند. زمانی که مراحل خنک سازی مبرد و تبدیل گاز به مایع انجام شد، حجم کل گاز کاهش یافته و وقت آن است که اتصال ترموستات قطع شود . پس از قطع شدن ترموستات، کمپرسور نیز کار خود را تمام شده دانسته و عملکرد خود را کاهش می دهد. زمانی که عملکرد کمپرسور کاهش و سپس متوقف شد، کم کم و به دلیل کاهش سرمای یخچال، مبردی که درون ترموستات است فعال می شود و باعث بزرگ تر شدن فانوسک می شود .

در واقع حجم تعیین شده فانوسک تعیین کننده مدت زمان کار کمپرسور یخچال می باشد.

زمانی که گاز افزایش یافت، دوباره کلید ترموستات فعال شده و کمپرسورکار خود را آغاز می کند.

کمپرسور یخچال از چه اجزایی تشکیل شده است؟‌

همانطور که اشاره شد کمپرسور یخچال Refrigerator compressor نیز از اجزاء و قطعات خاصی تشکیل شده است. میلنگ، پیستون و سوپاپ ها از اجزای تشکیل دهنده این پمپ هستند. چرخش میلنگ باعث می شود تا پیستون مانند یک تلمبه کار کرده و به وسیله عمل باز و بسته شدن سوپاپ‌ها، این گاز درون سیلندر و لوله ها حرکت کند . همچنین برخی از کمپرسورها مانند نوع خطی، اسکرال و روتوری هستند که به جای میلنگ از روغن برای عمل خنک کاری قسمت های مکانیکی و حتی الکتریکی استفاده میکنند. همچنین در برخی از سیستم های خنک کننده مانند فریزهای بزرگ برای عمل خنک کاری ،  قطعاتی مانند کمپرسور و کندانسور، بادبزن به کار گرفته می شود.

همه چیز در مورد کمپرسور یخچال

آیا کمپرسور یخچال مستهلک می شود؟

کمپرسور یخچال نیز مانند هر قطعه دیگری پس از مدتی استفاده مستهلک می شود و مانند روز اول کار نخواهد کرد. این خرابی نیز ممکن است به دلیل از بین رفتن آب بندی داخلی و یا تضعیف سیم پیچی ها و… اتفاق بیفتد.

شایع ترین مشکلات چیست؟

همچنین یکی از شایع ترین ایراداتی که ممکن است اتفاق بیفتد خرابی الکتریکی یخچال است. در واقع در این مورد، کمپرسور یخچال عملکرد اولیه خود را نداشته و از کار می افتد. معمولا خراب شدن آن با صدای ترق ترق شروع می شود و باید تعمیر شود.

همچنین مشکل دیگری که ممکن است ایجاد شود در آب بندی داخلی کمپرسور است که در نهایت باعث می شود تا عمل خنک سازی محیط یخچال خیلی ضعیف باشد.

در این موارد حتما برای تعمیر دستگاه باید از افراد متخصص کمک بگیرید.

آیا امکان تعویض کمپرسور وجود دارد؟

یکی از نکات مهمی که پس از خرابی و یا عملکرد ضعیف موتور و یا همان کمپرسور یخچال باید انجام شود، تعمیر و یا تعویض آن است . این کار بسیار تخصصی بوده و افراد عادی به دلیل اینکه لوله های جدید باید به یخچال فریزر جوش بخورد نمی توانند عمل تعویض کمپرسور را انجام دهند.

هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال به چه صورت است ؟

همچنین درباره هزینه تعمیرات کمپرسور یخچال باید گفت که بسته به میزان خرابی کمپرسور این هزینه مشخص می شود. در واقع تعمیرکار پس از تعمیر قسمت های مختلف یخچال و در صورت تشخیص ایراد از کمپرسور، میزان خرابی آن را تعیین کرده و مشخص می کند که این دستگاه باید تعمیر و یا تعویض شود . برای مثال هزینه نیم سوز شدن کمپرسور یا افت فشار متفاوت است و به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود. همچنین عوامل دیگری مانند از بین بردن سر و صدای دستگاه، تنظیم فشار و دستمزد تعمیرکاران و… نیز با یکدیگر متفاوت است.

در قسمت های قبلی انواع کمپرسور ها اعم از کمپرسور اسکرال ، کمپرسور سمی هرمتیک و … را شرح داده ایم که  جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مطالعه نمایید.

برای انتخاب بهترین کمپرسور یخچال و یا تعمیر آن می توانید با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.