ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

شیر اطمینان سردخانه

روتوپارس > شیر اطمینان سردخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

لیست قیمت شیر اطمینان سردخانه یا رلیف ولو سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

نمایندگی فروش شیر اطمینان سردخانه

در زمان های قدیم برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی، کشاورزی، گیاهی، دارویی و… از سردابه ها استفاده می شود. کم کم و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، سردخانه ها و تأسیسات و تجهیزات آن به وجود آمدند. سردخانه ها مکان ها و تأسیساتی هستند که برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی در طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات علاوه بر نگهداری مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن دارند، نقش زیادی در حفظ کیفیت مواد فاسد شدنی خواهند داشت. تجهیزات مختلفی در ساخت سردخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد که مهم ترین آن ها اوپراتور، کمپرسور، کندانسور، شیرآلات و… هستند . در این مقاله قصد داریم اختصاصا به معرفی شیر اطمینان سردخانه ها بپردازیم.

شیر اطمینان سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

در سردخانه ها برای ایجاد عملیات خنک سازی از سیکل تبرید استفاده می شود و در این سیکل دما تا میزان ثابت و مطلوب برای نگهداری از مواد غذایی پایین می‌آید. در این سیستم شیر اطمینان وظیفه کنترل کامل و هماهنگی فشار را بر عهده دارد. اگر سیستم دچار فشار غیر مجاز شد، شیر اطمینان اجازه ورود این فشار را نداده و از سیستم در برابر این مشکل محافظت می کند. شیر اطمینان سردخانه یک شیر اتوماتیک است که  در صورت نیاز به صورت خودکار وارد عمل می شود.

در صورت عبور فشار از میزان استاندارد، در قسمت پشتی دیسک شیر اطمینان سردخانه، فشار افزایش یافته و باعث غلبه بر نیروی فنر پشت دیسک می شود. در نتیجه مسیر عبور مبرد باز شده و تا هنگامی که فشار اضافی تخلیه شود، این روند ادامه دار خواهد شد. زمانی که فشار تنظیم شد، شیر اطمینان سردخانه به وسیله فنر بسته می شود.

چگونه می توان اقدام به شناسایی شیر اطمینان  کرد؟

شیر اطمینان سردخانه قطعه ای است که بر روی آن یک پلاک تعبیه شده است و به وسیله آن می توان از اطلاعات مهمی مانند فشار تنظیم شیر، دمای مجاز، شماره سریال محصول و بیشترین فشار مورد نیاز و… دست پیدا کرد و با این اطلاعات می توان اقدام به انتخاب شیر اطمینان مورد نظر نمود.

شیر اطمینان  چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

همانطور که اشاره شد، یکی از مهمترین وظایف یک شیر اطمینان سردخانه، محافظت از تجهیزات و کل سیستم در برابر فشارهای حداکثری و غیر مجاز است. بیشتر قطعات سردخانه مانند کندانسور، اوپراتور و… در مسیر عبور فشار هستند و با توجه به آن که دارای حساسیت بالایی هستند باید از یک شیر اطمینان سردخانه مناسب استفاده کرده و اقدام به انتخاب آن نمود.

همچنین عوامل مختلفی در تعیین افزایش فشار استاندارد و مجاز سیستم دخیل هستند . برای مثال دلایلی مانند معیوب شدن شیرهای تقلیل فشار، آتش سوزی، تغییرات دمای محیط، ایجاد اختلال در سیستم های خنک کننده و… تنها چند دلیل بر افزایش فشار استاندارد بوده که شیر اطمینان سردخانه وظیفه محافظت از سیستم در برابر فشار غیر مجاز را بر عهده دارد.

مشخصات شیر اطمینان

در بازار برندهای مختلفی از شیرهای اطمینان وجود دارند که شیر اطمینان کستل یکی از بهترین برندهای بازار است . به صورت کلی یک شیر اطمینان سردخانه از یک بدنه، یک نشیمنگاه، نگهدارنده دیسک و فنر تنظیم کننده شیر، و یک مجرا در جهت تماس این نگهدارنده فنر با اتصال خروجی تشکیل شده است.

مزایای استفاده از شیر اطمینان

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از شیر اطمینان در سردخانه ها، کنترل فشار است. شیر اطمینان مانند بسیاری از سیستم های الکترونیکی، پنوماتیکی و… برای کنترل متغیر فشار مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که سیستم به دلیل وجود عوامل مختلف پیش بینی شده و یا غیر قابل پیش بینی دچار مشکل می شود و به دلیل مشکل به وجود آمده، فشار به صورت غیر استانداردی افزایش پیدا کند، تنها دستگاهی که می تواند از بروز خطرات بیشتر جلوگیری کند شیر اطمینان است.

همچنین ایمنی پرسنل با نصب این شیر افزایش پیدا خواهد کرد و به وسیله این قطعه، سیستم در محدوده کارکرد امن خود فعالیت می کند.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد، از شیر اطمینان در نقاطی که دارای محدودیت فشار هستند استفاده می شود. کار ایمن سازی این شیر به وسیله آزادسازی قسمتی از سیال انجام می شود. برای تهیه شیر اطمینان مورد نظر خود و یا مشورت در انتخاب آن می‌توانید با مشاوران مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.