ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی

روتوپارس > شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی
توضیحات
نقد و بررسی

فروش شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی

در این مقاله قصد داریم به معرفی و انواع و قیمت شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی ( شیرآلات آمونیاکی )پرداخته و آن را مورد بررسی قرار دهیم.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی وسایل تهویه مطبوع مانند کولر گازی، اسپیلت و … جایگزین سیستم های گرمایشی و سرمایشی قدیمی شده است. این سیستم های گرمایشی و سرمایشی برپایه سیکل تبریدی، تهویه مطبوع محیط را انجام می‌ دهند. سیستم های تهویه مطبوع از اجزای مختلفی مانند: کمپرسور، شیرآلات آمونیاکی و فریونی، کندانسور، سپراتور و اپراتور تشکیل شده اند. اما در کنار همه این تجهیزات شیرآلات و سیستم برودتی در دسته مهم‌ترین این قطعات قرار دارند. ما در این مقاله به بررسی شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دسته بندی شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی

در سردخانه ها از شیرآلات متفاوتی برای تجهیز فضا استفاده می شود. ما در ادامه چند نمونه از موارد پر مصرف را برای شما توضیح خواهیم داد.

انواع شیرآلات آمونیاکی

شیرآلات آمونیاکی

شیرآلات آمونیاکی مناسب سیستم های تبریدی آمونیاکی هستند. اصولا نحوه کار سیستم های آمونیاکی با سیستم های فریونی تفاوت دارد. تفاوت اصلی بین این دو سیستم در روش فشرده سازی مبرد است. در سیستم های فریونی فشرده سازی توسط کمپرسور انجام می پذیرد درحالیکه این فرایند برای سیستم های آمونیاکی توسط کاتالیزور انجام می شود.

 

انواع شیرآلات آمونیاکی

شیر انبساط

از شیر انبساط جهت کنترل فشار مبرد در سیستم های تبریدی استفاده می شود، این شیر بین قسمت کمپرسور و کندانسور نصب شده و مبرد خارج شده از کندانسور را با کاهش فشار به اوپراتور منتقل می کند. این شیرها به دو گروه حرارتی و الکترونیکی تقسیم بندی می شوند، که با توجه به انواع شیرآلات آمونیاکی و مبرد و ظرفیت سرمایشی دستگاه انتخاب و نصب می شوند.

 

شیرهای قطع کننده جریان

این شیرها برای کنترل عبور مبرد استفاده می شود، هرگاه فشار و یا دمای سیستم افزایش یابد، این شیر جریان مبرد را قطع می کند. شیرهای قطع کننده جریان در دسته پر مصرف ترین شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی قرار دارند.

انواع شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی

شیرهای کنترل فشار بالا

هرگاه دمای محیط پایین باشد، فشار بالای مبرد در داخل سیستم توسط شیرهای کنترل فشار بالا به صورت خودکار کاهش داده می شود. این فرایند به طور معمول توسط شیرهای کنترل فشار بالا انجام می شود.

 

شیر یک طرفه کمپرسور

این شیر از برگشت مبرد به داخل کمپرسور پس از فرایند فشرده سازی جلوگیری می کند.

انواع شیرآلات فریونی

عملکرد هر دو نوع شیرآلات آمونیاکی و فریونی مشابه هم هستند. پمپ آمونیاک در سیستم های برودتی آمونیاکی، یک قطعه مکانیکی است که جهت انتقال و افزایش دبی سیال در داخل سیستم تبرید استفاده می شود. سپس در انتها سیال را به کندانسور منتقل می کند. پس از سرد شدن مبرد در ناحیه کندانسور، سیال به اپراتور منتقل می گردد. هنگام انتقال سیال از کندانسور به اپراتور، لازم است مبرد فشرده شده از شیر انبساط عبور کند تا فشار آن کاهش پیدا کرده و در قسمت اپراتور به مایع تبدیل گردد و موجب گرمایش محیط گردد.

شیر دستی سردخانه

شیر انبساط یا اکسپنشن ولو

.

.

.

 

انواع شیرآلات فریونی

کلام آخر

ما در این مقاله به انواع شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی پرداختیم. امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

قیمت شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی

برای اطلاع از قیمت شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی با کارشناسان مجموعه روتو پارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


2 نظر درباره “شیرآلات سردخانه و سیستم برودتی

 • صنم طبیب زاده گفت:

  سلام میخواستم ثبت سفارش شیرآلات آمونیاکی کنم راهنمایی لطفا

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   میتوانید جهت ثبت سفارش محصول شیرآلات آمونیاکی با واحد فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.