ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کمپرسور اسکرال

صفحه اصلی > کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت کمپرسور اسکرال
توضیحات
نقد و بررسی

 

فروش کمپرسور اسکرال

در این مقاله قصد داریم به معرفی کمپرسور اسکرال پرداخته و ساختار و ویژگی های آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

در بسیاری از سیستم های صنعتی و غیر صنعتی از سیستم ها و تجهیزات بسیاری در جهت افزایش سرعت و راندمان کار استفاده می شود. این سیستم ها با هدف کاهش مصرف انرژی و زمان مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آن ها نیز بدون دخالت دست انسان صورت می گیرد. برای مثال در عملیات فشرده سازی گاز مبرد از دستگاهی به نام کمپرسور استفاده می شود. به طور کلی در فرآیند تولید سرمایش به روش تراکمی از این کمپرسور ها استفاده می شود و در این متن ما قصد داریم در مورد کمپرسور اسکرال یا کمپرسور مارپیچی و اجزای اصلی آن صحبت کنیم و در انتها سعی میکنیم به نکات مهمی در مورد نحوه خرید کمپرسور اسکرال اشاره کنیم.

مکانیزم عملکرد کمپرسور اسکرال چگونه است ؟

مکانیزم عملکرد آن ها نیز اینگونه است که گاز مبرد را به درون خود مکیده و طی عملیاتی دما و فشار آن را افزایش می دهند و در نهایت گاز مبرد فشرده شده را برای سایر عملیات ها به دیگر اجزای سیکل سرمایشی انتقال می دهند.. در بسیاری از سیستم های سرمایشی از جمله سردخانه ها و کولرهای گازی و… نیز از کمپرسورها برای فشرده سازی گاز استفاده می شود. یکی از کمپرسورهایی که در فشرده سازی گاز برودتی برای سیستم های سرمایشی نقش دارند کمپرسور اسکرال می باشد.

در این مقاله اختصاصا به معرفی این کمپرسور می پردازیم.

جزئیات کمپرسور اسکرال

کمپرسور اسکرال چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که اشاره شد در سیستم های سرمایشی نیز  با توجه به میزان نیاز به فشرده سازی گاز مبرد از انواع و حجم های مختلفی از کمپرسورها استفاده می شود. کمپرسور اسکرال نیز دستگاهی شبیه به کمپرسور روتاری است. اما تفاوت این کمپرسور با کمپرسور روتاری در میزان حجم گاز مبرد است. کمپرسور اسکرال نسبت به روتاری قادر به تولید حجم  بالاتری از گاز مبرد است و به همین دلیل می تواند به جای روتاری نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با توجه به اینکه استفاده از کمپرسور روتاری به جای کمپرسور پیستونی مجاز است در نتیجه می توان گفت می توان از کمپرسور اسکرال به جای نوع پیستونی نیز استفاده کرد و می تواند جایگزین خوبی باشد.

این کمپرسور نیز ساختار خاص خود را دارد و به صورت کلی از دو نوع مارپیچ ثابت که به آن اسکرال می گویند و یک مارپیچ دوار تشکیل شده است. این دو مارپیچ وظیفه دارند تا میزان فشار و دما را افزایش دهند. یکی از مزیت هایی که کمپرسورهای اسکرال دارند این است که گازهای مبرد می توانند به صورت مداوم و بدون توقف وارد و سپس از سیستم خارج شوند.

کمپرسور اسکرال چگونه عمل می کند؟

همانطور که اشاره شد فرایند تولیدگاز مبرد و متراکم یک کمپرسور می تواند شامل مراحل مکش، فشرده سازی و سپس تخلیه آن باشد. دو مارپیچ دوار یا درونی و اسکرال نقش بسیار مهمی در تمامی مراحل عملکرد کمپرسور دارند. مارپیچ دوار به صورت پیوسته در حال دوران بوده و مارپیچ  بیرونی نیز ثابت است.

در مرحله اول که به مرحله مکش معروف است گاز به درون شیر ورودی وارد می شود و در مارپیچ گیر می کند. در مرحله دوم مارپیچ دوار وارد عمل شده و عملیات افزایش فشار و دما را با گیر انداختن گاز درون خود و کاهش فضا شروع می کند. در مرحله آخر که گاز به قسمت های پایانی مارپیچ رسید، یک شیر تخلیه در قسمت میانی مارپیچ ثابت قرار گرفته است که باعث می شود این گاز فشرده به بیرون منتقل شده و اصطلاحا تخلیه شود.

دسته بندی انواع کمپرسور اسکرال به چه صورت است؟

به صورت کلی این کمپرسور اسکرال scroll compressor به دو دسته سرعت ثابت و متحرک تقسیم می شود. نوع ثابت آن میزان دوران مارپیچ کالا ثابت است و نمی توان آن را مدیریت و تنظیم کرد. و تنها راهی که برای تنظیم کردن آن وجود دارد این است که آن را خاموش و روشن کنید. اما دسته دیگری از کمپرسورها هستند که به آن سرعت متحرک می گویند و در این دسته می توان به راحتی سرعت دوران مارپیچ را تنظیم و مدیریت کرد و با توجه به وضعیت، میزان مبرد فشرده شده را کنترل کرد.

انواع کمپرسور اسکرال

مزایا و معایب استفاده از کمپرسور اسکرال

مزایا:

همانطور که اشاره شد می توان از کمپرسور اسکرال به جای کمپرسور پیستونی و کمپرسور روتاری استفاده کرد. دلیل اینکه اغلب از این نوع کمپرسور استفاده می شود در میزان زیادتر بازدهی آن نسبت به سایر کمپرسورها است.به دلیل اینکه هیچ گونه فضای اضافی در دستگاه وجود نداشته و شیرتخلیه و مکش میز حذف شده است، میزان راندمان و بازدهی آن نیز بالاتر می باشد.

یکی دیگر از مزایای این کمپرسور، سر و صدا و لرزه کم آن است که به دلیل استفاده بسیار کم از قطعات متحرک در دستگاه اتفاق می افتد. همچنین طراحی این دستگاه در مقایسه با سایر رقبای خود بسیار ساده تر است.

معایب:

اما استفاده از این کمپرسور نیز مانند هر دستگاه دیگری معایبی نیز دارد. با توجه به ظرفیت بالای این دستگاه نسبت به کمپرسور روتاری و پیستونی، نمی توان انتظار داشت که نسبت به سایر کمپرسورهای موجود در بازار نیز ظرفیت بالاتری داشته باشد!

یکی دیگر از معایب استفاده از این دستگاه مشکل در تعمیر قطعات است که بسیار پرهزینه بوده و معمولا به هنگام خرابی بهتر است با دستگاهی جدید تعویض شوند. البته خرابی قطعات این کمپرسور به راحتی اتفاق نمی افتد و در صورت اتفاقاتی مانند عدم نصب درست، حمل و نقل نامناسب، دستگاه دچار مشکل می شود.

برای مشاوره و انتخاب در خرید کمپرسور اسکرال می توانید با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.