ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

روغن ترانسفورماتور شلshell

صفحه اصلی > روغن ترانسفورماتور شلshell

روغن ترانسفورماتور شلshell

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3 / 5. تعداد: 1

روغن ترانسفورماتور شل
توضیحات
نقد و بررسی

در این مقاله قصد داریم به بررسی محصولی با کیفیت به نام روغن ترانسفورماتور Shell بپردازیم. روغن‌ های ترانسفورماتور روغن‌ هایی هستند که برای استفاده در دمای بالا و صنایعی که نیاز به یک روغن عایق دارند مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این روغن‌ ها به گونه‌ای طراحی شده‌ اند که بتوانند در ترانس‌ های برق با ولتاژ بسیار بالا عملکرد مطلوب و مناسبی را از خود نشان دهند.

انواع روغن ترانسفورماتور

روغن‌ های مخصوص ترانسفورماتور در 3 کلاس به بازار عرضه شده‌ اند. این 3 روغن متفاوت دمای ریزش ویسکوزیته و همچنین اشتعال متفاوتی دارند. روغن‌ هایی که بر پایه نفتنیک هستند با روغن‌هایی که بر پایه پارافینیک هستند، به طور کامل تفاوت دارند. حروف N.P.A نشان‌دهنده روغن ترانسفورماتور و ساختار اصلی و ویژه آن هستند.

همچنین باید بدانید که میزان متفاوت هیدروکربن‌ ها در روغن‌ های ترانسفورماتور به میزان روغن خام اولیه و همچنین روش‌ های متفاوتی که برای تصفیه مورد استفاده قرار می‌ گیرند، بستگی دارد.

یک روغن ترانسفورماتور خوب دارای ویژگی‌ هایی چون دانسیته، نقطه اشتعال بالا، نقطه ریزش مطلوب و غیره می‌ باشد. همچنین با بالا بردن خواص تصفیه‌ ای باعث ایجاد طول عمر بالا و کم کردن اثرات مخرب روغن برروی اجزای ترانس می‌ شویم. ناگفته نماند که در فرآیند تصفیه شیمیایی باید ویژگی‌ ها و خصوصیات الکتریکی محصول مورد توجه قرار گیرد.

قیمت روغن ترانسفورماتور شل

بررسی روغن ترانسفورماتور Shell

حال به صورت خیلی مختصر در مورد پارامترهای روغن ترانسفورماتور Shell توضیح خواهیم داد. ویسکوزیته این نوع روغن‌ و همچنین درجه چسبندگی آن باید کم باشد. زیرا کم بودن میزان ویسکوزیته موجبات عملکرد انتقال دهندگی مطلوب حرارت را به عنوان یک سیال، به خوبی انجام می‌ دهد.

نقطه اشتعال روغن ترانسفورماتور به دلیل توجه به مسائل ایمنی باید مورد توجه قرار گیرد. ویژگی نقطه اشتعال یک رابطه مستقیم با مواد تشکیل دهنده و سبک موجود در روغن دارد و خیلی خاص به آلودگی‌ های ایجاد شده ناشی از روغن‌ های سبک مانند گازوئیل و بنزین به شدت حساس است. تعیین میزان دانسیته این روغن برای استفاده در مناطق سردسیر برای جلوگیری کردن از شناور شدن یخ در سطح روغن، بسیار مهم است.

مقاومت در روغن ترانسفورماتور Shell

پارامتر مقاومت در برابر اکسیداسیون از جمله موارد مهم برای در نظر گرفتن یک روغن ترانسفورماتور خوب است. به طور کلی روغن‌ های ترانس موجود در بازار دو دسته هستند، روغن‌ هایی که مواد آنتی‌اکسیدانی ندارند و روغن‌ هایی که شامل مواد آنتی‌اکسیدان هستند. روغن ترانسفورماتور Shell حاوی مواد افزودنی آنتی‌ اکسیدان نیست. میزان آب موجود در روغن به دما و مولکول‌ های آروماتیک بستگی دارد. اگر میزان آب موجود در روغن زیاد باشد، موجب می‌ شود که روغن در حین انجام عملیات گاز زدایی به مقدار خیلی زیادی کف کند.

میزان اسیدی بودن روغن ترانسفورماتور Shell

اسیدیته روغن در یک روغن تازه تصفیه شده باید کمتر از % ۰٫۰۳ mgKOH به جرم روغن g باشد. اگر عدد اسیدی روغن بیشتر از این مقدار عددی باشد، می‌ تواند بر روی قطعات فلزی اثر نامطلوب گذاشته و همچنین عمر روغن را کاهش دهد.

روغن ترانسفورماتور Shell یکی از برترین و بهترین روغن‌های مورد استفاده در تجهیزات برقی و ترانس‌های برق می‌باشد. کمپانی شل به عنوان یکی از بزرگترین روانکارهای پرکاربرد در جهان معروف است. از آنجایی که روغن‌ های ترانس شل بر پایه مواد معدنی هستند و از خاصیت‌ هایی چون عایق الکتریکی بودن و انتقال دهنده حرارت بودن، ضد خوردگی و ضد زنگ‌زدگی بهره برده‌ اند. پس می‌ توان به جرات گفت که دارای خواص بی نظیری برای استفاده در صنعت برق می‌ باشند.

روغن ترانسفورماتور Shell به علت دارا بودن کیفیت بسیار مطلوب، طول عمر زیادی دارد. این روغن ه شدت از خلوص بالای بهر‌مند است و همین ویژگی باعث شده است که سازگاری مطلوبیت با تمام اجزاء یک سیستم را از خود نشان دهد.

مشخصات فنی روغن ترانسفورماتور شل

عوامل مخرب روغن ترانسفورماتور Shell

نفوذ رطوبت، ایجاد عمل اکسیداسیون، وجود آلایش و مواد نامطلوب، بالا رفتن دمای بیش از حد ترانس، وجود داشتن ترکیبات قطبی در روغن و کم شدن ولتاژ شکست آن به هر دلیلی، بالا رفتن میزان گرانروی، کم شدن محسوس نقطه اشتعال و افزایش یافتن عدد رنگ روغن ترانس، همگی از مواردی هستند که موجبات تخریب روغن ترانسفورماتور Shell را ایجاد می‌ کنند.

دسته بندی روغن ترانسفورماتور Shell

روغن ترانسفورماتور Shell که توسط شرکت روتوپارس عرضه می‌ شود در کلاس 1 و 2 در بازار موجود است. در بررسی‌ ها و آنالیزهای انجام شده بر روی این روغن، از تست‌های CG یا کروماتوگرافی بهره گرفته شده‌ است؛ که بسیار مهم هستند.

مشخصات فنی روغن ترانسفورماتور Shell

از مشخصات فنی این روغن می‌ توان به راندمان بازدهی و بالا بودن طول عمر آن بطور ویژه اشاره کرد. این روغن برخلاف کارایی بالایی که دارد از قیمت اقتصادی و مقرون‌‌ به‌ صرفه‌ ای برخوردار است. بصورت ویژه‌ ای خواص عالی مقاومت از خود در برابر اکسیداسیون را نشان می‌ دهد.

ولتاژ شکست بسیار خوبی دارد و در آن از افزودنی‌ های مناسب با کاربری خودش بهره گرفته شده است. سطح تمیزی این محصول کاملا قابل توجه است.

این روغن با این ویژگی‌ های خاص از ترانسفورماتور شما بیشترین محافظت را انجام می‌ دهد و از کیفیت عالی در ترکیباتش بهره برده است. بالا بدون راندمان عملکردی این محصول مقاومت بسیار عالی و ویژه آن در مقابل خوردگی‌ ها را نشان می‌دهد. میزان گوگرد موجود در این روغن بسیار پایین است و میزان سولفور نیز مطابق استاندارد IEC 60296  برای آن تعریف شده است، که همگی موجبات مقاومت عالی این روغن در برابر اکسیداسیون را فراهم می‌ کنند.

کلام آخر

برای تهیه روغن ترانسفورماتور Shell  با شماره‌ های داخلی شرکت روتوپارس تماس حاصل فرمایید.مشاورین روتو پارس همواره آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان در زمینه خرید روغن ترانسفورماتور هستند.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.