ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

سایت گلاس

صفحه اصلی > سایت گلاس

سایت گلاس

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 4 / 5. تعداد: 1

قیمت سایت گلاس لوله ای
توضیحات
نقد و بررسی

فروش انواع سایت گلاس در سایز های مختلف

سایت گلاس ابزاری برای نمایش مقدار مبرد و میزان رطوبت درون سیستم برودتی صنعتی است. وجود این قطعه در سامانه های برودتی بسیار مفید و حائز اهمیت است. این قطعه به منظور بررسی داخل سیستم، گرفتگی های صافی ها و فیلترها، سطح مایع مبرد، حرکت سیال، رنگ و میزان شفافیت سیال و نیز رطوبت موجود در دستگاه برودتی از سایت گلاس ها استفاده می شود.

 

محل نصب سایت گلاس

سایت گلس در سیستم تبرید در مسیر مایع پرفشار و قبل از اکسپشن ولو و بعد از کندانسور و شیر انبساط نصب می گردد.

برای جلوگیری از نشت مبرد، از شیشه را در یک رینگ فلزی قرار می دهند. سایت گلس با توجه به میزان فشار وارده و همچین نحوه اتصال و نوع کاربری در سایز ها و مدل ها متفاوت ساخته می شود.

نحوه کار سایت گلاس

در سیستم های فاقد نقص فنی مایع مبرد به صورت ستون جامدی از مایع دیده می شود. اگر مبرد به صورت حباب دارو کف آلود سفید باشد بیانگر آن است که مقدار مایع که عبور می کند به اندازه کافی در دستگاه وجود ندارد. اگر رطوبت در سیستم وجود داشته باشد با تغییر رنگ مایع مبرد که در وسط سایت گلاس نصب می شود، مشخص می شود. تغییر رنگ ماده ای که در آن وجود دارد، نمایش دهنده وجود یا عدم وجود رطوبت در آن است، که رنگ سبز نشان دهنده عدم وجود رطوبت و رنگ زرد نشان دهنده وجود رطوبت می باشد. همچنین با بهره گیری از این ابزار می توان رنگ سیال داخل سیستم سرمایشی را در قسمت های مختلف خط با هم مقایسه کرد.

سایت گلاس ها دارای انواع مختلفی هستند که بعضی از آنان rotor یا پروانه (impeller) دارند این پروانه به تشخیص جهت جریان سیال و شدت آن کمک کرده و بخش مهمی در سایت گلاس به حساب می آید.. سایت گلاس های طراحی شده با روتور و یا پروانه امکان نصب به صورت افقی و عمودی را دارند. همچنین پروانه ها در صورتی مورد استفاده قرار می گیرند که دبی سیال دارای ساتاندارد لازم بوده و پایین تر از حد مجاز نباشد. لذا این فشار می تواند پروانه را به حرکت در آورده تا  رطوبت از طریق وکیوم ناقص به داخل مایع مبرد نفوذ کند.

اگر سیستم سالم و بدون مشکل باشد، مایع مبرد شفاف بوده و روی آن حباب و یا کف دیده نمی شود. اما اگر مبرد به صورت کف آلود و حباب دار خود را نمایان کند، نشان دهنده این است که یک مشکل در سیستم سرمایشی است.

 از دلایل مرتبط با این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

*  شارژ ناقص مبرد ( نشتی در سیستم )

*  ایجاد افت فشار بیش از حد انتظار و استاندارد  در فیلتر ( گرفتگی فیلتر یا هر نوع گرفتی در سیستم در مسیر خط مایع )

*  وجود مشکل در کندانسور ( ناشی از مشکل در فن، کمبود آب در کندانسور آبی، خرابی

* پمپ برج، فن برج و یا انسداد بین فین ها می تواند سیستم را دچار مشکل کند.

* پایین بودن سابکولد و افت فشار مایع ( که می تواند از طولانی بودن بیش از اندازه خط مایع، گرفتگی،  فیلتر درایر، کوچک بودن قطر لوله خط مایع، خرابی شیر برقی و غیره است نشات بگیرد.)

*  گرم شدن اطراف خط مایع

 

کاربرد سایت گلاس

از سایت گلاس برای مشاهده میزان مخلوط شدن مواد و تعیین مسیر حرکت ذرات در داخل سیکل استفاده می شود.

هنگامی که قصد شستشوی خطوط را داشته باشیم، می توان با استفاده از سایت گلاس میزان باقی مانده رسوب و مواد اضافی را مشاهده و از صحت عملیات تمیزکاری اطمینان حاصل کرد.

سایت گلاس در لوله های سیستم، امکان مشاهده میزان مایع و بخار را فراهم می کند

اگر دستگاه امکان پمپاز روغن را داشته باشد و روغن در آنها پمپاژ شود، از طریق سایت گلاس می توانید حجم روغن و همچنین کیفیت آن را بررسی مایید.

 

انواع سایت گلاس

از سایت گلاس به طور کلی در خطوط گاز و یا خطوط روغن کاری استفاده میشود. انواع گوناگونی از این ابزار طراحی و تولید می شوند که دو نوع اصلی آن ها، شیشه های (sight glass window) و نمایشگر رویت جریان (sight flow indicator) هستند، که نوع اول برای نصب روی مخازن و تانک ها بوده و نوع دوم جهت تعبیه درون خطوط کاربرد دارد. سایت گلاس نوعی نمایشگر رویت جریان است که به سه گروه یک طرفه ، دو طرفه و دید 360 درجه تقسیم می شوند.

در برخی سایت گلاس ها از نمایشگر مکانیکی استفاده شده است، که از انواع این نمایش ها می توان به integral spout ، figer ، ball ، propeller و flapper اشاره کرد. این نمایشگر ها جهت تشخیص نحوه ی حرکت سیالات خیلی بی رنگ و شفاف، جهت جریان و شدت آن به کار می روند.

 

مزایا

*  تشخیص مشکلات احتمالی در خط مایع مبرد مانند گرفتگی در فیلتر ها، صافی ها و غیره

* کنترل تشخیص وجود یا عدم وجود رطوبت در سیستم

*  بررسی وضعیت و رنگ مایع در قسمت های مختلف دستگاه

*  در خطوط بخار، با استفاده از سایت گلاس ها این امکان فراهم می شود که تشخیص سیال مایع شده  قابل انجام بوده و در ادامه برای رفع آن اقدام شود.

*  با استفاده از این قطعه هنگام تمیز کاری، میتوان صحت عمل تمیزکاری را متوجه شد

*  در خطوط نیازمند به روغن کاری، رنگ روغن، اتمام روغن و وضعیت آن قابل تشخیص است.

*  امکان بررسی و مشاهده میزان مخلوط شدن مواد جامد (مانند رزین، مواد غذایی و غیره) * موجود در برخی خطوط و نیز حرکت جریان سیال وجود دارد.

 

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی را درباره سایت گلاس در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که این اطلاعات مفید و کافی بوده باشد.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.