ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

آب صابون تراشکاری

صفحه اصلی > آب صابون تراشکاری

آب صابون تراشکاری

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 4 / 5. تعداد: 1

آب صابون تراشکاری
توضیحات
نقد و بررسی

در این مقاله سعی داریم درباره یک روان کننده که در صنعت تراشکاری مورد استفاده قرار می گیرد با شما صحبت کنیم. این محصول، آب صابون تراشکاری نام دارد.

انواع متعددی از روانکارهای روغنی برای مصرف در صنایع تراشکاری و فلزی وجود دارند. این ترکیبات امولسیون که از ترکیب میزان مناسب از آب، روغن و صابون تهیه می‌ شوند. این محلول در بازار به روغن حل شونده، روغن محلول در آب و یا آب‌ صابون نیز شناخته می‌ شود. این محلول یک ترکیب فوق‌ العاده با کاربرد روانکاری، خنک کردن و محافظتی است.

 

ترکیبات شیمیایی آب صابون تراشکاری

طبق اصول شیمیایی آب و روغن در یکدیگر حل نمی‌ شوند. اما طی یک فرآیند شیمیایی به‌نام امولسیفایر به ترکیب روغن در آب دست پیدا می‌ کنیم که به آن امولسیون نیز گفته می‌ شود. به مخلوطی از نوعی روغن پایه و امولسیفایر همراه با برخی افزودنی‌ ها با خاصیت ضد باکتری، ضد خورندگی و ضد کف،  آب‌ صابون گفته می‌ شود. آب‌صابون و یا روغن حل شونده به راحتی در آب حل و ترکیب شده و مخلوطی شیری و همگن تهیه می‌ شود. این ترکیب روغنی یک روانکاری ایده‌ آل را به‌همراه دارد که عملیات فلزکاری را تسهیل کرده و قطعه تحت عملیات را خنک و پاکیزه از براده‌ های فلز نگه می‌ دارد.

ویژگی های آب صابون تراشکاری

این روغن دارای خاصیت ضد زنگ و ضد کف می‌ باشد که برای بسیاری از عملیات‌ های فلز کاری که نیاز به روغن کاری دارند مناسب است. در فرآیند فلزکاری از آب برای خنک کردن قطعات و ابزار و از روغن برای روانکاری استفاده می‌ شود. آب‌ صابون یا روغن حل شونده علاوه بر روانکار و خنک کردن هم‌زمان، قابلیت شست‌ و شوی قطعه تحت عملیات را نیز به کاربر ارائه می‌ دهد.

آب‌ صابون از ترکیب حدود 95 درصد آب به‌همراه 4 درصد روغن و سایر افزودنی‌ ها ساخته می‌ شود. آب‌ صابون قابلیت روان کنندگی و خنک کنندگی فوق‌ العاده‌ای دارد. این روغن به سرعت با آب مخلوط می‌ شود و یک ترکیب پایدار و همگن را شکل می‌ دهد. طول عمر و مقاومت خوبی در مقابل میکرو ارگانیسم‌ ها دارد و در کنار خاصیت روانکاری و خنک کنندگی سطح کار را نیز تمیز می‌ کند.

 

دسته بندی آب صابون تراشکاری

آب‌ صابون استاندارد و مناسب طول عمر ماشین‌ آلات فلزکاری را به‌میزان قابل توجهی افزایش می‌ دهد و هزینه‌ های تعمیرات را به میزان قابل توجهی کاهش می‌ دهد. سیالاتی که برای خنک کنندگی و یا جلوگیری از زنگ زدن فلزات استفاده می‌ شوند، به چهار گروه روغن‌ های حل شونده، روغن‌ های نیمه سنتتیک، روغن‌ های سنتتیک خالص و روغن‌ های مستقیم تقسیم می‌ شوند که هریک از آن‌ ها خاصیت و ویژگی‌ های منحصر به فرد خود را دارد.

روغن‌ های حل شونده بیش از 30 درصد روغن در خود دارند و رنگ آن‌ ها شیری است. روغن‌ های نیمه سنتتیک شفاف هستند و کمتر از 30 درصد ترکیب آن‌ ها روغن می‌ باشد. روغن‌ ها سنتتیک خالص در ساختار خود اصلا روغن ندارند. روغن‌ های مستقیم حاوی مقداری آب هستند که مستقیما حذف براده‌ ها از روی کار را انجام می‌ دهند.

از چه آب صابون تراشکاری استفاده کنیم؟

میزان درصد ترکیب آب‌ صابون برای مراحل مختلف ماشین‌ کاری تفاوت دارد. که با توجه شرایط محیطی و فنی، جنس قطعه تحت عملیات ماشین کاری، سرعت دستگاه و سایر موارد، غلظت آب‌ صابون توسط کارشناس فنی تعیین می‌ شود. یکی از عوامل مهم و موثر در کیفیت آب‌ صابون درصد سختی آب می‌ باشد. بهترین آب برای این منظور آب با PH خنثی می‌ باشد. علاوه بر این آب باید فاقد ناخالصی باشد. در صورتی که آب مصرف شده در این فرآیند ترکیب دارای ذرات کلر، املاح باشد ترکیب نهایی پایدار نخواهد بود و آب و روغن مجدد از یکدیگر جدا خواهند شد.

 

کلام آخر

در صورتی که قصد خرید آب صابون تراشکاری را دارید،‌ می توانید با کارشناسان روتو پارس در تماس باشید. مشاورین روتو پارس همواره آماده پاسخگویی به شما می باشند.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.