ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

روغن توربین

روتوپارس > روغن توربین
اشتراک گذاری:

برای خرید روغن توربین از نمایندگی رسمی و با قیمت مناسب تماس حاصل فرمایید.
62999567 – 09306411330


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

روتوپارس ارائه دهنده انواع روغن توربین
توضیحات
نقد و بررسی

قیمت روغن توربین و کاربردهای مهم این نوع روغن

مشخصات، قیمت و خرید روغن توربین

در این مقاله قصد داریم به معرفی روغن توربین turbine oil پرداخته و ویژگی ها و وظایف آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

در بسیاری از فرایندهای صنعتی از روانکارهای صنعتی مختلف در جهت کاهش ساییدگی میان قطعات در دستگاه های مختلف استفاده می شود. اما این تنها وظیفه روانکارها نیست. روانکارهای بسیار دیگری وجود دارند که هرکدام یک وظیفه خاص بر عهده دارند. وظایفی مانند عایق کاری، انتقال حرارت و گرما از نقطه ای به نقطه دیگر، کاهش خورندگی و… از ویژگی های روانکارهای صنعتی است. روغن های توربین نیز یکی دیگر از روانکارها هستند که از خصوصیات و ویژگی های مختلف شیمیایی و فیزیکی برخوردار هستند.

در ادامه اختصاصا به معرفی و بررسی روغن توربین می پردازیم:

روغن توربین چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که اشاره شد، روغن توربین جزو روانکارهای صنعتی است که مهمترین کارکرد آن در یاتاقان ها می باشد. این روغن وظیفه دارد تا تمامی کوپلینگ ها، چرخ دنده ها و یاتاقان‌ها را روانکاری کرده و گرما را از آن ها انتقال داده و عملیات خنک کاری در قطعات را انجام دهند. از مهمترین کارهایی که این روغن انجام می دهد، جلوگیری از زنگ زدگی و ساییدگی قطعات است.

این روغن وظیفه دارد تا از فرایندهایی مانند اکسیداسیون، ساییدگی و ایجاد حالت های کف مانند نیز جلوگیری کند.

خصوصیات روغن توربین

همانطور که اشاره شد، از مهمترین ویژگی های این روغن می توان به عدم اکسیداسیون، جلوگیری از ساییدگی و بروز حالت های کف مانند و امکان تحمل و پایداری در دماهای بسیار بالا اشاره کرد. یک روغن توربین خوب باید بتواند با عملکرد خوبی امکان جداسازی آب و هوا از روغن را داشته باشد.

برای ساخت یک روغن توربین، متخصصان باید از موادی استفاده کنند که بتواند به خوبی این خصوصیات و ويژگی ها را اعمال کرده تا روغن ها بازدهی بسیار بالایی داشته باشند.

معمولا در ساخت این روغن از دو دسته مواد استفاده می شود. یکی مواد پایه روغن که خود روغن است و دیگری مواد افزودنی. مواد افزودنی در روغن های توربین خوب بیشتر از 3% را شامل نمی شود و اکثر ویژگی های روغن به همان روغن پایه بستگی دارد.

این مواد افزودنی باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند تا بتوانند پایداری روغن  را تضمین کنند. در ساختار این مواد باید آروماتیک کمتر، نیتروژن و سطح گوگرد کمتری به کار گرفته شود. همچنین با توجه به مخلوط شدن مواد افزودنی در خود فرایند، باید به صورت متدوال این مواد مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرند و تا خاصیت آن ها چک شود.

در نتیجه باید وقت و هزینه و همچنین دقت بالایی در تولید این محصول با کیفیت به کار برد.

خصوصیات روغن توربین

زمان کارکرد روغن توربین چقدر است؟

برای افزایش زمان کارکرد این روغن ها باید به مسائل مختلفی توجه شود. همانطور که اشاره شد، روغن توربین از دو دسته روغن پایه و مواد افزودنی تشکیل شده است که باید به صورت مداوم ویژگی های آن ها مورد آزمایش و بررسی قرار گیرند. در نتیجه در فرایند ساخت و نگهداری از آن ها باید دقت فراوانی به کار برده شود.

نکته دیگر درباره نوع روغن است که برای نگهداری از آن باید به نوع آن نیز توجه ویژه ای داشت. برای مثال در روغن هایی که در توربین های گاز و یا آب مورد استفاده قرار می گیرند یکی از مهمترین ویژگی هایی که در طول کارکرد آن مورد توجه قرا می گیرد، ویژگی و میزان جداسازی از آب است و یا در روغن هایی که در توربین های گازی مورد استفاده قرار می گیرد عوامل دیگری به جز این عامل می تواند در اولویت قرار بگیرد.

همچنین این میزان از کارکرد در روغن های توربین مختلف با یکدیگر متفاوت است که با توجه به اولویت ها انجام می شود.

به صورت کلی در تمامی توربین ها، برای زمان کارکرد این روغن ، ویژگی های مشترکی بیان می شود که از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می توان از این خصوصیات به عدد اسیدی اشاره کرد. مراقبت و نگهداری از  این روغن کار پیچیده ای نیست اما در صورت عدم به توجه به توصیه های متخصصان، ممکن است یاتاقان ها دچار خطرات و آسیب های جبران ناپذیری شوند.

چه عواملی  باعث از بین رفتن یا خراب شدن روغن توربین می شود ؟

  • در دستگاه نباید اثری از جمع شدن آب وجود داشته باشد چرا که این امر باعث اختلال در امر روانکاری و ایجاد نقص در روغن توربین خواهد شد.
  • هرگونه فرایندی که باعث افزایش سرعت فرایند اکسیداسیون شود، به تخریب روغن ها نیز کمک خواهد کرد. فرایند اکسیداسیون باعث افزایش خورندگی و زنگ زدگی در دستگاه خواهد شد. یکی از مواردی که به این فرایند سرعت می بخشد، تمام شدن مواد افزودنی است.
  • به صورت کلی، در نتیجه فرایند اکسیداسیون، هیدروپراکسیدها ایجاد می شوند که اثر زیادی در تخریب دستگاه و روغن می گذارند که در نتیجه واکنش شیمیایی اکسیژن با روغن اتفاق خواهد افتاد.
  • ورود هرگونه ذرات خارجی و آلودگی ها و یا سایر سیالات به دستگاه، در تخریب روغن اثرگذار هستند و ممکن است در فرایند روانکاری یاتاقان ها و مشکلاتی ایجاد کند.

خراب شدن روغن توربین

جمع بندی

روغن توربین در دستگاه های مختلف نقش بسیار مهمی داشته که با توجه به عواملی که در نگهداری از این روغن باید در نظر گرفت، در ساخت آن نیز باید توجه و دقت بسیاری به خرج داد. از مهمترین وظایف این روغن ها می توان به کار روانکاری یاتاقان ها و سایر قطعات مانند چرخ دنده ها و کوپلینگ ها و سیستم هیدرولیک اشاره کرد. این روغن اجازه ساییدگی و زنگ زدگی به قطعات را نخواهد داد. معمولا متخصصان روغن های توربین هنگام ساخت و رساندن آن به دست مشتری توصیه های مهمی در جهت نگهداری از آن ها دارند که باید حتما به آن توجه داشت.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب بهترین روغن توربین، با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

سوالات متداول روغن توربین

آیا روغن توربین همان روغن هیدرولیک است؟
روغن توربین به عنوان یک سیال هیدرولیک استفاده می شود، گاورنر به همراه سروموتورهای توربین سیستم هیدرولیک می‌باشند

ویسکوزیته روغن توربین چقدر است؟

روغن توربین دارای شاخص ویسکوزیته بالایی است که به معنای تغییر ویسکوزیته کوچک برای تغییرات دما است و نشان دهنده روانکاری خوب است. روغن توربین برای حذف ناخالصی ها و ترکیبات اسیدی بسیار تصفیه شده است.


محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.