ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

خرید سردخانه

روتوپارس > خرید سردخانه

فروش سردخانه های زیر صفر و بالای صفر برای نگهداری میوه و گوشت

در این مقاله قصد داریم به معرفی قیمت انواع سردخانه پرداخته و کاربردها، ویژگی ها و شرایط استفاده از آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم .

بسیاری از کالاها، مواد غذایی و محصولات برای جلوگیری از فاسد شدن، نیازمند نگهداری در فضاها و مکان های خنک هستند . و اهمیت دستگاه ها و مکان هایی که بتوانند دمای پایینی برای جلوگیری از فاسد شدن مواد، ایجاد کنند در بسیاری از مشاغل مختلف صنعتی و غیر صنعتی مهم می باشد. در نتیجه این نیاز، سردخانه ها ایجاد شدند که مجموعه ای از دستگاه ها و تاسیسات و یا ساختمان ها هستند . و وظیفه آن ها حفظ کیفیت مطلوب کالاهای مختلفی است که در آن ها نگهداری می شود.

سردخانه ها چه کاربردی دارند؟

همانطور که اشاره شد. یک سردخانه با کیفیت باید بتواند از تمامی مواد و وسایلی که برای حفظ خود نیازمند هوایی خنک و سرد هستند. محافظت کند به طوریکه از کیفیت هیچ یک از محصولات و لوازم کم نشود. در صورت از بین رفتن مواد غذایی، کالاهای مختلف و عدم توانایی در نگهداری و محافظت از آن ها در طولانی مدت، نمی توان سردخانه مورد نظر را، استاندارد و با کیفیت نامید.

از سردخانه ها در بسیاری از مشاغل و صنایع مختلف برای نگهداری مواد غذایی، دارویی، گیاهی، سبزیجات و میوه …. استفاده می شود. تا بدون افت کیفیت محصولات در مدت زمان بیشتری تازه بمانند. سیستم های مختلف سرمایشی در بسیاری از مشاغل مختلف صنعتی و غیر صنعتی دارای کاربردهای ویژه ای هستند.

این سیستم ها به چهار دسته خانگی، صنعتی، تجاری، و سوپرمارکتی تقسیم می شوند. که هدف اصلی هر چهار دسته نگهداری و محافظت از کالاها در مدت زمان بیشتر و جلوگیری از فاسد شدن و حفظ کیفیت آن هاست. به صورت کلی به عمل سرد کردن تیبرید گفته می شود. که حرارت را از یک سیال گرفته و به محیطی که دارای حرارت بیشتر است منتقل می کند.

انواع سردخانه ها

معرفی انواع سردخانه ها

به صورت کلی سردخانه ها را می توان به چهار دسته سردخانه های زیر صفر ، بالای صفر، تونل انجماد و سردخانه دو مرحله ای تقسیم کرد. سردخانه های زیر صفر سردخانه هایی هستند. که برای نگهداری موادی مانند گوشت مرغ و ماهی از آن استفاده می شود و سردخانه های بالای صفر نیز آن دسته از سردخانه هایی هستند . که برای نگهداری لبنیات و میوه ها از آن استفاده می شود. که با توجه به مناسب بودن قیمت انواع سردخانه میتوان به سهولت آن را تهیه نمود.

تونل انجماد نیز سردخانه هایی هستند . که از آنها برای نگهداری از موادی که سریعا نیاز به سرد شدن و انجماد دارند استفاده می شود . دما آن پایین و فرایند سرد کردن سریع مواد غذایی در آن در کمترین زمان اتفاق خواهد افتاد.

سردخانه های دو مرحله ای نیز سردخانه هایی هستند. که برای سرد کردن محصولاتی مانند بستنی و… از آن استفاده می شود.

در ادامه نیز به معرفی دقیق تر انواع سردخانه خواهیم پرداخت :

 انواع سردخانه های زیر صفر

یکی از انواع سردخانه ها، نوع صفر درجه آن است . سردخانه های زیر صفر سردخانه هایی هستند . که برای نگهداری از مواد یخ زده از آنها استفاده می شود. همانطور که از نام این سردخانه پیداست، دمای آن معمولا زیر صفر درجه سانتیگراد و در بیشتر سردخانه ها به -18 درجه سانتی گراد می رسد. مواد غذایی یخ زده مانند ماهی، مرغ و گوشت موادی هستند که باید در سردخانه های زیر صفر نگهداری شوند.

 انواع سردخانه های بالای صفر

بسیاری از مواد غذایی هستند که برای نگهداری و محافظت از کیفیت آن ها، در سردخانه هایی که دمایی بین 0 تا 4  درجه سانتی گراد هستند نگهداری می شوند و اصطلاحا دمای نگهداری از این مواد، بالاتر از دمای انجماد است. لبنیات شیر، دوغ، ماست ، گوشت تازه، میوه و سبزیجات، جزو این دسته از مواد غذایی هستند و برای نگهداری از آن ها باید از سردخانه های بالای صفر استفاده کرد.

انواع سردخانه ها و نکات

تونل انجماد

تونل انجماد سردخانه ای است که دمای آن تا -40 درجه نیز می رسد و فرایند یخ زدن سریع مواد غذایی در این تونل اتفاق خواهد افتاد. در این تونل، مواد غذایی به سرعت به دمای -18 درجه رسیده و منجمد می شوند.

سردخانه دو مرحله ای

از سردخانه دو مرحله ای که به سردخانه بستنی معروف است برای نگهداری از بستنی از آن استفاده می شود. در این سردخانه دما -18 درجه سانتی گراد بوده و بستنی در آن نگهداری می شود. بسیاری از بستنی ها دارای شکل و فرم هستند و فرم خامه و گاهی نمک به کار رفته در آن در دمای بالاتر از 18  درجه سانتی گراد، باعث بد شکل شدن و از بین رفتن فرم خامه خواهد شد. به منظور نگهداری از بستنی ها در ابعاد بزرگ، معمولا از کمپرسورهای دو مرحله ای استفاده می شود.

همچنین سردخانه ها دارای ابعاد و حجم متفاوتی هستند. که متخصصان، آن ها را به چهار دسته سردخانه کوچک، متحرک، صنعتی و کانکسی تقسیم می کنند.

انواع سردخانه ها از نظر حجم و ابعاد

یکی از مواد بسیار مهم در هنگام خرید سدخانه، ابعاد و حجم آن است که باید با توجه به نیاز و مقدار فضایی که در نظر داریم به خرید سردخانه بپردازیم؛ در ادامه به معرفی انواع سردخانه از نظر حجم و ابعاد به طور کامل پرداخته ایم:

سردخانه کوچک

سردخانه های کوچک یکی از انواع سردخانه هایی هستند. که با ساندویچ پانل عایق شده و درون ساختمان به صورت اتاق مانند در مکان هایی مانند هتل ها، رستوران ها، و… ایجاد می شوند. تجهیزات و سیستم های سرمایشی نیز درون اتاق ها جای خواهد گرفت.

  انواع سردخانه کانکسی و متحرک

اساس ساخت سردخانه های متحرک، کانتینرها و یا سازه های فلزی است. که از آن ها برای مکان هایی که دارای فضای باز و یا فضای محدود هستند استفاده می شود. ابعاد این سردخانه متوسط و یا کوچک است و به همین دلیل به سردخانه های کانکسی نیز معروف می باشند.

انواع سردخانه ها از نظر حجم و ابعاد

 صنعتی

در بسیاری از مشاغل صنعتی بزرگ برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی و دارویی و… که نیازمند میزان خاصی از دما در حجم انبوه هستند. از این سردخانه استفاده می شود. مقدار زیادی از کالاهای مختلف درون این سردخانه ها که به صورت اتاقک هایی تعبیه شده اند قرار می گیرد. دمای هریک از این سردخانه ها با توجه به میزان کالاهای موجود در آن و نیاز دمایی کالاها، متفاوت است. ابزارهایی که در این سردخانه ها استفاده می شود متفاوت است و ممکن آمونیاکی و یا فریونی باشد.

قیمت انواع سردخانه چقدر است؟

به طور کلی عوامل بسیار زیادی اعم از ابعاد، قدرت و همچنین موارد دیگری وجود دارد که می‌تواند بر قیمت انواع سردخانه تاثیر بگذارد که همین امر باعث شده تا قیمت سردخانه ها به یکدیگر متفاوت باشد؛ برای استعلام دقبق از قیمت انواع سردخانه می‌توانید با کارشناسان مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید و سوالات خود را نیز با کارشناسان در میان بگذارید تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.

جمع بندی

سردخانه ها نیز مانند بسیاری از تجهیزات دیگر دارای قسمت های مختلفی هستند که شیر انبساط، کندانسور، کمپرسور و اوپراتور از مهمترین اجزای تشکیل دهنده آن ها است. اهمیت وجود این تجهیزات در دنیا بسیار بالاست به طوریکه یکی از مهمترین عوامل رشد فناوری در یک کشور، تعداد تجهیزات و سیستم های حمل و نقل سردخانه ای و واحدهای صنعتی انجماد مواد غذایی می باشد.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.