ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

دمپر هواکش

صفحه اصلی > دمپر هواکش

دمپر هواکش

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 5 / 5. تعداد: 1

دمپر هواکش ، قیمت دمپر ، هواکش صنعتی با دمپر ، لیست قیمت ، دمپر هواکش مرغداری ، گلخانه ، تولید کننده ، روتوپارس ،
توضیحات
نقد و بررسی

بنر دمپر هواکش

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع هواکش و دمپر هواکش و لیست قیمت دمپر هواکش بپردازیم و همچنین  آشنایی با مفهوم دمپر چیست ؟

دمپر چیست ؟

 

امروزه در اکثر خانه های مدرن و حتی قدیمی تر ؛‌ سیستم های مختلفی وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها سیستم های تهویه و هواکش ها هستند .

تصور کنید داخل منزلی سیستم تهویه وجود نداشته باشد ؟ ‌به نظر شما آیا زندگی در آن خانه امکان پذیر است ؟‌

هرچیزی که راکد بماند چه آب باشد  و چه هوا بعد از مدتی بوی نامطبوع و هوای به اصلاح دم کرده فضای منزل شما را اشغال می کند و تقریبا کیفیت زندگی شما در آن منزل که جایی برای استراحت و کسب آرامش است پایین خواهد آمد.

دمپر هواکش

لوزم استفاده از هواکش و دمپر هواکش

حتی در محیط کار و محیط های صنعتی نیز وجود هواکش و سیستم تهویه بسیار ضروری است  که بتواند به وسیله دمپر هواکش به تنظیم جریان هوا و کنترل آن بپردازد  .تصور کنید در یک محیط کارگاهی یا صنعتی مشغول به کاربا دستگاه های مختلفی هستید . حال اگر محیط کارگاه شما هواکش نداشته باشد چه اتفاقی می افتد ؟‌

طبیعی است تمام ذرات گرد و غبار و انواع آلودگی های مختلف داخل محیط کار شما به صورت راکد باقی می ماند. و علاوه بر رطوبت و گرما ؛‌تنفس شما به دلیل ذرات آلودگی و غباری که در هوا وجود دارد.  سخت خواهد شد و در نتیجه آن نیز مشکلات بسیار بیشتری برای شما به وجود خواهد آمد.  در نتیجه استفاده از هواکش یکی از مهمترین امکاناتی است. که در هر فضای بسته ای باید وجود داشته باشد.که با توجه به پایین بودن قیمت دمپر هواکش میتوان آن را به سهولت تهیه نمود. دمپر هواکش یکی از تجهیزات مهم برای سهولت در استفاده از فن و هواکش می باشد که در این مقاله سعی کرده ایم توضیحات کاملی در مورد آن ارائه کنیم.

هواکش چگونه عمل می کند؟

هواکش ها معمولا به دو صورت خانگی و صنعتی مورد استفاده عموم قرار می گیرند که هواکش صنعتی در ابعاد کمی بزرگتر متناسب با کارخانه ها و کارگاه ها و… در بازار وجود دارد که بتواند حجم هوای بیشتری را تنظیم کند به همین دلیل از قدرت موتوربالایی برخوردار است .

به طور کلی یک هواکش خوب و باکیفیت می تواند به راحتی هوای داخل محیط بسته را به جریان انداخته و آن را تنظیم کند و گردوغبار و آلودگی های داخل فضا را به بیرون هدایت کرده و از ورود آن ها به داخل محیط جلوگیری می کند .

انواع دمپر هواکش

به طور کلی تنظیم هوای محیط به وسیله دمپر هواکش انجام می شود که یکی از مهم ترین قطعات هواکش است که باعث می شود ؛ درجه حرارت داخل محیط منزل و یا کارگاه و… تنظیم شود و میزان هوای ورودی و انتقال آن در فضای محیط را کاملا کنترل کند که این تنظیمات به وسیله تیغه های موجود در دمپر هواکش ایجاد شده و حتی باعث جلوگیری از ورود ذرات مختلف و جانوران و حشرات به محیط داخل نیز می شود .

دمپر چیست  و چگونه کار می کند ؟

همانطور که اشاره کردیم دمپر هواکش در هر وسیله ای که کار انتقال و کنترل هوا را برعهده داشته باشد استفاده می شود که متناسب با کاربردهای مختلفی که دارد نوع و اندازه های متفاوتی نیز دارد . با توجه به اینکه قیمت دمپر هواکش مناسب میباشد میتوانید برای تهیه این محصول با کارشناسان مجموعه روتوپارس در ارتباط باشید.

در خصوص سوال دمپر چیست ؟ باید گفت در واقع دمپر هواکش یک صفحه ای است که معمولا داخل سیستم های انتقال هوا مانند دودکش ها ؛ کانال های مختلف و… استفاده می شود و معمولا در قسمتی که هوا وارد می شود یعنی ورودی هوا نصب می شوند و جنس فلزی آن نیز استحکام آن را بالا برده و به وسیله تیغه هایی که دارد می تواند به کنترل جریان هوا بپردازد و حتی درجه حرارت فضای داخل اتاق و محیط را کنترل کند . در واقع می توان گفت که تغییرات جریان هوای محیط به وسیله تیغه ای که در دمپر هواکش به کار برده می شود و با تنظیم آن  صورت می گیرد و متناسب با کاربردی که هواکش دارد تیغه دمپر هواکش می تواند به صورت ثابت و یا متحرک اتوماتیک و دستی باشد.

دمپر هواکش چگونه کار می کند؟

همچنین تیغه دمپرها می تواند به صورت موازی و یا زیکزاکی باز و بسته شود که بسته به عملکرد آن نیز برای کنترل جریان هوا متفاوت است .

همچنین دمپرها جنس های دیگری مانند آلومینیومی و چوبی و استیل و… هم دارند و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می کنند که این خود یک مزیت محسوب می شود .

انواع دمپر هواکش 

همانطور که اشاره کردیم هر کدام ازاین دمپرها متناسب با نوع کاربردی که دارند. برای مثال کاربرد خانگی و یاصنعتی و اندازه ای که نیاز است داشته باشند . دارای انواع مختلفی هستند که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم :

اما به صورت کلی دمپرها به دو دسته کانالی و ضد حریق تقسیم بندی می شوند . که به طور مجزا به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت :

معمولا برای کنترل جریان هوای سرد و گرم از دمپرهای کانالی استفاده می شود . که معمولا در سیستم های خانگی از این نوع دمپراستفاده می شود که بیشتر برای تهویه مورد استفاده قرار می گیرد .

دمپر چیست ؟ -لیست قیمت دمپر هواکش

همچنین زمانی که کانال ها و تجهیزات از قسمت های کناری و دیواره های آتش قرار گرفته باشد و عبور کند ؛ از دمپرهای ضدحریق استفاد می شود .

در ادامه به معرفی انواع دیگر دمپر هواکش می پردازیم :

دمپر کانال دستی

‌این دمپرها نیز برای کنترل جریان های هوا و تنظیم آن مورد استفاده قرار می گیرد.  و دمپر آن در فضای بیرونی محفظه قرار گرفته و تنظیم می شود .

دمپر هواکش مدل دستی و وزنی - متغییر بودن لیست قیمت دمپر هواکش به چه عواملی بستگی دارددمپر کانال موتوری

این دمپر نیز برای تنظیم جریان هوا و کنترل جریان هوا استفاده می شود.  و در قسمت فضای بیرونی دمپر ؛ موتورهای الکتریکی وجود دارد که دمپرها را کنترل می کنند.

 

دمپر هواکش موتور دار بهتر است یا دمپر گریز از مرکز ؟ - اعلام قیمت دمپر هواکشدمپر هوابر

این دمپر در فضاهایی که محدود هستند استفاده می شود . و به وسیله ساختارهلالی شکل و پره ای مانندی که دارد . به راحتی باعث اتصال دریچه ها و کانال های انتقال هوا نیز می شود . و امکان کنترل هوای خروجی را به راحتی انجام می دهد.

دمپر ضدآتش فیوزی و موتوری

تفاوت دمپر ضد آتش فیوزی و موتوری این است. که در زمان آتش سوزی به جای اینکه ازسیستم فیوز و برق برای بستن پره ها استفاده شود. میتوان از موتور الکتریکی استفاده می شود .

دمپر هواکش ضد انفجار یا ضد آتش موتور دار - تغییر لیست قیمت دمپر هواکش به چه عواملی بستگی دارددمپر پروانه ای

دمپرهواکش پروانه ای نیز برای دریچه هایی که گرد هستند. بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند جریان هوا را به خوبی تنظیم کند.

دمپر هواکش و فن مدل پروانه ای - معرفی لیست قیمت دمپر هواکش

دمپر هواکش بارومتریک

زمانی که فشار هوا بسیار زیاد باشد و همین فشار احتمال ایجاد آسیب های جدی به تجهیزات را بالا ببرد از دمپر بارومتریک برای خارج کردن و تنظیم فشار هوا استفاده می شود .

دمپر هواکش بارومتریک و با اطمینان بالا - لیست قیمت دمپر هواکش

همچنین در این مقاله به توضیح مختصری از دمپر هواکش های مختلف و قیمت دمپر هواکش پرداختیم و صرفا آن ها را معرفی کردیم . پس در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا به بررسی کامل و جامع هر کدام بپردازیم .

دمپر چیست ؟ - لیست قیمت دمپر هواکش

لیست قیمت دمپر هواکش

برای اطلاع از لیست قیمت دمپر هواکش میتوانید با واحد فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


4 نظر درباره “دمپر هواکش

 • رضادریس گفت:

  سلام خدمت شما
  دراکثرآپارتمانهالوله هواکش سرویسها وبعضاآشپزخانه واحدها مشترک میباشد که باعث انتقال بو وصدا میشود.
  پیشنهادمیکنم دمپری طراحی کنید که فقط برای خروج هوا باشد واز ورود هوا جلوگیری کندوقابل نصب برروی لوله پلیکا سایز۸و۱۰باشد.فکرمیکنم استقبال خوبی از این طرح بشه
  ممنون ازوقتی که گذاشتید?

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   سپاس از دیدگاه خوبتون و توضیحاتی که دادین. دمپر های مورد استفاده در تهویه ساختمان ها عموما نقش سوپاپ یکطرفه را هم ایفا می کنند و در صورت وجود جریان هوا در جهت مخالف از ورود هوا جلوگیری می کنند.

  • علیرضا گفت:

   سلام لیست قیمت دمپر هواکش و لطف میکنید

   • مدیر فنی وبسایت گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا جهت اطلاع از لیست قیمت دمپر هواکش با کارشناسان روتوپارس تماس حاصل نمایید.