ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

کمپرسور باد سایلنت 50 لیتری

صفحه اصلی > کمپرسور باد سایلنت 50 لیتری

کمپرسور باد سایلنت 50 لیتری

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

توضیحات
نقد و بررسی

در این مقاله می خواهیم با یکی دیگر از کمپرسور های سایلنت به نام پمپ باد سایلنت 50 لیتری آشنا شویم. اگر شما هم قصد خرید پمپ باد سایلنت 50 لیتری را دارید، پس همراه ما باشید.

 

پمپ باد سایلنت 50 لیتری

امروزه کمپرسورها با پیشرفت علم، جایگاه ویژه و مهمی در صنعت پیدا کرده اند. به طوریکه گاهی اوقات به آن ها قلب صنعت نیز می گویند. کمپرسورها به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند، اما هدف همه آن ها فشرده سازی هوا می باشد. کارکرد همه کمپرسور ها بدین صورت است که هوای محیط را دریافت کرده و آن را در یک محفظه حبس می کند و با کاهش حجم محفظه، فشرده سازی هوا را انجام می دهند.

کمپرسورهای پیستونی و اسکرو از جمله کمپرسورهایی هستن که بیشترین کاربرد را در صنعت دارند. عملیات فشرده سازی در این کمپرسورها به دو صورت روغنی و غیر روغنی می باشد. همان طور که از نام آن ها مشخص است در کمپرسور های روغنی، فشرده سازی همراه با روغن انجام می شود. اما در کمپرسورهای بدون روغن عملیات فشرده سازی، بدون روغن صورت می گیرد.

انتخاب نوع کمپرسور در مرحله اول بر حسب مقدار هوادهی مورد نیاز می باشد. این مقدار هوادهی از مجموع ظرفیت تجهیزات مورد استفاده، بدست می آید. در مرحله بعدی این انتخاب به کیفیت هوای فشرده نیز بستگی دارد. در صورت عدم رسیدن به کیفیت مورد نیاز در هنگام استفاده از کمپرسور روغنی یا کمپرسور روغنی به همراه فیلتراسیون، کمپرسور سایلنت انتخاب می شود.

زیرا همان طور که در بخش کمپرسور سایلنت گفته شد کیفیت هوای فشرده کمپرسور سایلنت به علت عدم استفاده از روغن در عملیات فشرده سازی همراه بالاتر از کیفیت هوای خروجی کمپرسورهای روغنی می باشد. اما این تمام ویژگی این کمپرسور نیست زیرا همان طور که گفته شد، صدای این کمپرسور همواره پایین تر از کمپرسورهای روغنی می باشد.

همین دلایل باعث شده تا کمپرسورهای بدون روغن در انواع مختلف مقدارهوادهی و سایز مخزن تولید شوند. این کمپرسورها به دلیل داشتن صدای کم باعث افزایش شغل های خانگی نیز شده است. همچنین کیفیت محصولات غذایی و دارویی به علت عدم وجود روغن در هوای فشرده این نوع کمپرسور، حفظ شده است.

پمپ باد سایلنت 50 لیتری جزء دسته کمپرسورهای سایلنتی بشمار می رود. این کمپرسور علاوه بر داشتن ویژگی صدای پایین و کیفیت هوای فشرده بالا، از وزن کمتری نیز برخور دار است. همین دلایل سبب محبوبیت استفاده از پمپ باد سایلنت 50 لیتری در مشاغل خانگی و مشاغل صنعتی کوچیک شده است.

 

 

ساختمان پمپ باد سایلنت 50 لیتری

الکتروموتور به همراه هواساز و مخزن از قسمت های اصلی تشکیل دهنده کمپرسورها می باشند که در ادامه با اطلاعات تجهیزات نصب شده بر روی پمپ باد سایلنت 50 لیتری آشنا خواهیم شد.

مخزن

کمپرسورهای پیستونی در صنعت بر حسب حجم مخزن ذخیره هوای فشرده نامگذاری می شوند. از اینرو با توجه به نکته گفته شده حجم مخزن ذخیره هوای این کمپرسور 50 لیتری می باشد، یعنی قابلیت ذخیره 50 لیتر هوای فشرده را در خود دارد. مخزن پمپ باد سایلنت 50 لیتری از ضخامت 2.5 میل و با رعایت استانداردهای CE تولید شده است. همچنین این مخزن مجهز به یک دسته شبیه عصا می باشد تا حمل و نقل این کمپرسور را آسان تر کند.

همان طور که گفته شد کمپرسورها، هوای محیط را دریافت کرده و حجم آن را کاهش می دهند از طرفی می دانیم ذرات ملعق روغن و رطوبت در هوا وجود دارد و حجم ذرات، زمانی که حجم هوا کاهش پیدا می کند، افزایش می یابد. تصور کنید زمانی که می گوییم فشار کمپرسور 8 بار است، یعنی کمپرسور 8 مترمکعب هوا را فشرده کرده و حجم آن را به یک مترمکعب می رساند. حال مقدار ذرات رطوبت و روغن موجود در 8 مترمکعب قرار است در یک مترکعب جای گیرند. این ذرات در مخزن ته نشین شده و باعث بروز آسیب های احتمالی از جمله پوسیدگی می شوند.  به همین علت پمپ باد سایلنت 50 لیتری مجهز به پیچ تخلیه شده تا جلوی هر گونه آسیب احتمالی را بگیرد.

الکتروموتور و هواساز

همان طور که می دانید وظیفه فشرده سازی هوا در کمپرسورها بر عهده این قسمت می باشد. با این تفاوت که در کمپرسورهای سایلنت از روغن برای فشرده سازی هوا استفاده نشده است به همین علت کیفیت هوای فشرده این کمپرسورها بالا می باشد. همچنین انرژی مورد نیاز هواساز توسط الکتروموتور تامین می شود و این انتقال انرژی در کمپرسور های سایلنت به صورت کوبل مستقیم می باشد، به همین علت این نوع کمپرسورها از صدای کمتری نسبت به دیگر کمپرسورها برخوردار هستند.

حداکثر توان الکتروموتور نصب شده بر روی پمپ باد سایلنت 50 لیتری ، 2 اسب بخار تک فاز می باشد، که می تواند هواساز را با سرعت  3000 یا 1500 دور در دقیقه به چرخش در آورد. بنابراین هواساز نصب شده بر روی پمپ باد سایلنت 50 لیتری می تواند هوای فشرده تا 150 لیتر در دقیقه با فشار 8 بار را تولید کند.

پمپ باد سایلنت 50 لیتری مجهز به کلید قطع کن می باشد تا زمانیکه فشار مخزن به حداکثر مقدار خود رسید، این کلید فرمان خاموش شدن موتور را صادر می کند و عملیات فشرده سازی متوقف می شود تا زمانیکه فشار مخزن به حداقل خود برسد. در این هنگام کلید قطع کن دستور روشن شده موتور و شروع مجدد فشرده سازی هوا را صادر می کند. از دیگر تجهیزات این کمپرسور می توان به سوپاپ اطمینان آن اشاره کرد. همچنین حداکثر وزن پمپ باد سایلنت 50 لیتری ، 40 کیلوگرم می باشد که جزء دسته کمپرسورهای سبک وزن قرار دارد.

 

کاربرد پمپ باد سایلنت 50 لیتری

از پمپ باد سایلنت 50 لیتری می توان در رنگ کاری، دندان پزشکی، مکانیکی ، انواع آچارهای بادی، میخکوب و منگنه کوب در نجاری ، کابینت سازی  و کارگاهای تولید مبل استفاده کرد.

 

مزایای پمپ باد سایلنت 50 لیتری

همان طور که گفتیم، صدای کم، کیفیت بالای هوای فشرده از مزایای اصلی ای کمپرسور به شمار می رود، اما این کمپرسورها مجهز به دو خروجی هوای فشرده می باشند. که هر کدام از آن ها گیج فشار مخصوص به خود را دارد. همچنین در این کمپرسورها از فیلتر های مرغوبی استفاده شده و  سه راهی و زانویی سر سیلندر این کمپرسور از جنس برنج می باشد تا عمر آن در برابر رطوبت افزایش یابد.

 

سخن پایانی

وب سایت روتو پارس در این مقاله یکی دیگر از کمپرسورهای سایلنت مدل پمپ باد سایلنت 50 لیتری را مورد بررسی قرار داد تا بتواند راهنمای شما در خرید پمپ باد سایلنت 50 لیتری باشد. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت پمپ باد سایلنت 50 لیتری با مشاورین ما تماس بگیرین.

محصولات مرتبط