ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

سردخانه کانکسی

صفحه اصلی > سردخانه کانکسی

سردخانه کانکسی

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

معایب خرید سردخانه کانکسی دست دوم
توضیحات
نقد و بررسی

سردخانه کانکسی 20 فوت ، 30 فوت و 40 فوت

در این مقاله قصد داریم به معرفی سردخانه کانکسی پرداخته و ویژگی های آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

بسیاری از مواد غذایی، گیاهی، دارویی، کشاورزی و… برای افزایش ماندگاری خود نیاز به مکان هایی دارند که بتواند دمای هوا را به میزان ثابتی نگه داشته و باعث جلوگیری از فاسد شدن آن ها شود. در گذشته به منظور حفظ کیفیت مواد غذایی و نگهداری از آن ها در طولانی مدت، از یخ ها و یا سردابه ها استفاده می کردند. کم کم و با گذشت زمان و پیشرفت فناوری و تکنولوژی، سیستم های سرمایشی و تجهیزات برقی مختلفی به وجود آمدند تا از فاسد شدن مواد غذایی که یا مواد دیگری که قابلیت فاسد شدن دارند، جلوگیری کنند. کم کم وجود سیستم ها و تجهیزات مربوط به انجماد مواد مختلف، یکی از معیارهای پیشرفت کشورها قرار گرفت.

سردخانه ها تأسیسات و تجهیزات مختلفی هستند که با رساندن دمای خود به میزان مطلوب، به حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری مواد غذایی کمک می کنند.

همانطور که می دانید برای نگهداری هر کدام از مواد فاسد شدنی، مانند میوه ها، سبزیجات، لبنیات و… نیاز به دماهای متفاوت هستند که همین موضوع دلیلی شد بر پیدایش انواع سردخانه ها با دماهای هوای مطلوب و متفاوت.

همچنین با توجه به نوع کار، سردخانه های متفاوتی از قبیل کانکسی،  متحرک، سوله‌ای و… در جهت رفاه حال صاحبین مشاغل به وجود آمدند.

سردخانه کانکسی چیست؟

کانکس پیش سازی است که به وسیله آن می توان، سردخانه را در محل مورد نظر نصب کرد. هدف اصلی کانکس ها در مستقرشدن سریع و اسکان راحت مواد است. سردخانه‌های کانکسی دارای انواع مختلفی هستند که می توان به نوع آشپزخانه ای، نظامی، فروشگاهی، خدماتی،و… اشاره کرد.

به صورت کلی فضای سردخانه کانکسی یک فضای از قبل ساخته شده است که سیستم ها و تجهیزات مختلف در جهت ایجاد هوای خنک و دمای مطلوب، در آن تعبیه شده است.

سازه ‌های کانکس باید شرایط و ویژگی‌های خاصی به منظور جلوگیری از ورود مواد گرما به داخل داشته باشند. استحکام و کاهش مصرف انرژی یکی دیگر از عواملی است که باید برای ایجاد یک سازه کانکس اصولی و استاندارد در نظر گرفته شود.

سردخانه های کانکسی در دو مدل سردخانه زیر صفر درجه و سردخانه بالای صفر درجه ساخته می شود.

دسته بندی سردخانه کانکسی

سردخانه های کانکسی با توجه به نوع استفاده خود، به سه دسته ثابت، متحرک و ویترینی تقسیم می‌شوند. از نوع ثابت می توان در مکان ها یا فضاهای باز و یا بسته استفاده کرد. نوع متحرک به گونه‌ای است که می توان آن را با جرثقیل حمل کرد. در شرایطی که نیاز به نصب سردخانه به صورت موقتی باشد، می‌توان از نوع کانکسی متحرک استفاده کرد.

سردخانه ویترینی نیز جزو آن دسته است که علاوه بر نگهداری مواد غذایی، در جهت نمایش محصولات داخل سردخانه به کار میرود.

همچنین تجهیزات مورد استفاده در سردخانه کانکسی با توجه به محصولات داخل آن متفاوت است به همین دلیل انتخاب آن ها باید به گونه ای باشد که بتواند دما را به نقطه مطلوب برای جلوگیری از فاسد شدن مواد، برساند.

مزیت های استفاده از سردخانه کانکسی

  • قیمت این سردخانه مناسب و ساخت آن در کمترین زمان انجام می‌شود.
  • سردخانه های کانکسی در برابر ضربات، نور آفتاب، باران و… مقاوم هستند.
  • حمل آ‌نها راحت و بدون دردسر است.
  • کارفرما می تواند، متناسب با نیاز خود اقدام به سفارش در اندازه دلخواه دهد.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.