ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

الکتروموتور کمپرسور باد

صفحه اصلی > الکتروموتور کمپرسور باد

الکتروموتور کمپرسور باد

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 2.7 / 5. تعداد: 3

قیمت الکتروموتور کمپرسور یا دینام پمپ باد
توضیحات
نقد و بررسی

فروش الکتروموتور کمپرسور

در این مقاله قصد داریم به معرفی الکتروموتور کمپرسور باد پرداخته و نکات مهم و ویژگی های مهم آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

کمپرسورهای باد یکی از آن دسته از دستگاه هایی هستند که در بسیار از مشاغل صنعتی و غیر صنعتی از این دستگاه استفاده می شود. پمپ بادها وظیفه مکش هوای محیط و انتشار هوای فشرده و متراکم را بر عهده دارند.

فشار تولید شده توسط کمپرسورهای باد معمولا بین 8 الی 10 بار است اما اگر در صنعتی نیاز به هوای فشرده تر با فشار بالاتر بود از کمپرسورهای باد فشار قوی استفاده می شود.

حال سوال اینجاست که یک کمپرسور باد از چه اجزایی تشکیل شده است و یا به عبارتی مهم ترین اجزای تشکیل دهنده‌ی یک پمپ باد چیست؟

مخزن، هواساز، الکتروموتور و سیلندرها، و در برخی کمپرسورها، فیلترهای جدا کننده از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ی یک پمپ باد هستند. در این مقاله اختصاصا به معرفی الکتروموتور کمپرسور باد خواهیم پرداخت.

وظیفه الکتروموتور کمپرسور باد چیست؟

همانطور که می دانید، یکی از اصلی‌ترین تجهیزات کمپرسورها دینام یا الکتروموتور آن است که وظیفه تامین انرژی برای شروع کار کمپرسور را بر عهده دارد و اگر نباشد یا دچار نقص باشد، دستگاه هیچ ارزشی نخواهد داشت.

الکتروموتور کمپرسور باد قلب تپنده پمپ باد است و وظیفه آن به حرکت درآوردن و تأمین انرژی لازم برای کار دستگاه می باشد. در واقع یک الکتروموتور، کار تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را بر عهده دارد.

وظیفه الکتروموتور کمپرسور باد چیست

نوع و جنس الکتروموتور، مرغوبیت کمپرسور باد را مشخص خواهد کرد و جنس سیم‌پیچی های آن نیز در افزایش کیفیت دستگاه بسیار موثر است. هرچه جنس سیم پیچی ها از مس باشد، مرغوبیت الکتروموتور و در نتیجه دستگاه بالاتر بوده و مصرف برق کمپرسور باد نیز کمتر خواهد بود و دستگاه استاندارد تر است.

کمپرسورهای باد از مدل های متفاوتی الکتروموتور برخوردار هستند که هر کدام دارای توان های متفاوتی می باشند. توان الکتروموتورها از 1.5 کیلووات تا 7.5 کیلووات با توجه به ظرفیت مخزن آن ها متفاوت می باشد.

از لحاظ قیمت نیز الکتروموتورهایی که از توان و قدرت بالاتری برخوردار باشند گران تر هستند.

همچنین طول عمر، گارانتی و جنس و قطعات به کار رفته در آن ها نیز در تعیین قیمت الکتروموتور کمپرسور باد electromotor compressor تاثیر گذار است.

انواع الکتروموتور

همانطور که اشاره شد الکتروموتورها با توجه به طول عمر، توان، ولتاژ و… به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی چند نوع از آن ها خواهیم پرداخت:

تکفاز

پله ای

AC

خطی

سه فاز

الکتروموتور کمپرسور باد

اما معمولا مشتریان سوال می کنند که آیا الکتروموتور تکفاز با سه فاز تفاوت دارد؟

خیر . زیرا الکتروموتور وظیفه تأمین انرژی لازم هواساز را بر عهده دارد و این موضوع ربطی به زمان و سرعت پر شدن مخزن و یا قدرت الکتروموتور نخواهد داشت.

جمع بندی

با توجه به آن‌که قطعات تقلبی الکتروموتورها در بازار بسیار است، ممکن است این قطعات را به جای اصل به مشتریان بفروشند، لذا لازم است از واردکننده‌های مطمئن قطعات کمپرسور باد، اقدام به خرید الکتروموتور کنید.

انواع الکتروموتور

همچنین با توجه به بالارفتن دلار می توان به جای خرید الکتروموتورهای خارجی از انواع داخلی که به شدت با رقبا در حال رقابت هستند استفاده کنید.

مجموعه روتوپارس این افتخار را دارد که الکتروموتورهای داخلی با کیفیت را در اختیار مشتریان قرار دهد و برای مشتریانی که نیازمند نوع خارجی آن هستند، واردات الکتروموتور خارجی همراه با ضمانت اصل بودن کالا را داشته باشد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.