ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

آکومولاتور سردخانه

روتوپارس > آکومولاتور سردخانه
اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

قیمت آکومولاتور سردخانه
توضیحات
نقد و بررسی

وظیفه آکومولاتور در سیستم برودتی و سردخانه چیست ؟

در این مقاله قصد داریم درباره آکومولاتور accumulator سردخانه صحبت کنیم.  اما بد نیست که قبل از آن مقدمه ای درباره این موضوع گفته شود.

آکومولاتور سردخانه چیست ؟

در سیستم های تهویه مطبوع و سردخانه که در دمای پایین کار می کنند، به دلیل حجم بالای کمپرسور و همینطور وجود مقدار زیادی مبرد در سیستم، خصوصا در زمان برفک زدایی، کمپرسور با مقدار زیادی سیال به شکل مایع مواجه است. بنابراین می توان گفت که در این هنگام آکومولاتور جزء قطعات مهم در سیستم تبرید به حساب می آید.

هر سیستم مبتنی بر تبرید از چهار قسمت اصلی تشکیل می شود. در ابتدا سیال در کمپرسور فشرده می شود و دمای آن بالا می رود. سپس وارد کندانسور می شود و گرمای گرفته شده در قسمت اپراتور را به محیط می دهد. در نهایت  پس از عبور از شیر انبساط و کاهش فشار و دمای آن،  وارد قسمت اپراتور شده و گرمای محیط را کاهش می دهد.

نگاهی بر فرایند آکومولاتور سردخانه

آکومولاتور سردخانه برای جلوگیری از ورود سیال به داخل کمپرسور استفاده می شود. به علت تراکم ناپذیری مایعات، وجود مایع در داخل کمپرسور آسیب جدی به کمپرسور خواهد زد. در اینجاست که به نقش مهم آکومولاتور سردخانه پی می بریم.

دسته بندی آکومولاتور سردخانه از نظر ظاهر

آکومولاتور سردخانه در دو نوع عمودی و افقی ساخته می شوند. لازم است زمان تهیه آکومولاتور، آن را بر حسب نیاز خود در سردخانه تهیه نمایید.

نکات مهم برای خرید اکومولاتور سردخانه

* اکومولاتور باید گنجایش کافی برای نگهداری سیالات داشته باشد. معمولا 50 درصد مبرد موجود در سیستم به عنوان ظرفیت اکومولاتور در نظر گرفته می شود.

* اکومولاتور نباید باعث افت فشار در سیستم شود.

* اکومولاتور باید توانایی بازگشت مبرد را بر حسب اعداد  استاندارد و البته میزان مورد نیاز را داشته باشد.

* توجه داشته باشید که برای جلوگیری از چگالش آب روی سطح اکومولاتور باید آن را عایق نمود.

* اکومولاتور باید در نزدیکترین نقطه نسبت به کمپرسور قرار گیرد. لذا هنگام نصب و یا جانمایی در سردخانه و یا محل مورد نظر، به فاصله بین اکومولاتور و کمپرسور نگاه ویژه ای داشته باشید.

اکومولاتور چگونه کار می کند؟

در اکومولاتور چهار ورودی و خروجی تعبیه شده است که یک ورودی و یک خروجی برای ورود و خروج مبرد و دو پورت دیگر که یک خروجی از بعد از کندانسور گرفته می شود که حاوی مبرد داغ می باشد در قسمت پایین داخل مخزن چرخیده می شود و از خروجی به سمت قبل از شیر انبساط می رود .

 

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی جامع و کلی درباره آکومولاتور در اختیار شما قرار دهیم. دقت داشته باشید که ۀکومولاتور را بر حسب نوع کارکرد سردخانه خود تهیه نمایید. اگر در این زمینه تخصص ندارید، حتما قبل از خرید با کارشناسان ذی ربط مجموعه روتوپارس مشورت نمایید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده و به سوالات شما پاسخ داده شده باشد.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.