ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تماس با ما:       09306411330 62999567

کمپرسور هوا اسکرو

روتوپارس > کمپرسور هوا اسکرو

راهنمای خرید کمپرسور هوا اسکرو

در این مقاله به معرفی ساختار، انواع و کاربردهای کمپرسور هوا اسکرو و قیمت کمپرسور اسکرو خواهیم پرداخت و همچنین راهنمایی های لازم در مورد فروش کمپرسور اسکرودر این مقاله بیان می شود.

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه ها و تجهیزات جدیدتری وارد صنعت شدند تا در مصرف بهینه انرژی و کم شدن هزینه های یک صنعت سهیم باشند. دستگاه های مختلفی که هر کدام به تنهایی عملکردهای مناسبی دارند و یکی از مهمترین کارهای آنان نیز کاهش نیروی انسانی است. در بسیاری از مشاغل صنعتی و غیر صنعتی از تجهیزاتی استفاده می شود که شاید در چندین سال اخیر حتی نام آن ها به گوش کسی نخورده بود اما الان نقش بسیار موثری در اجرای عملیات این مشاغل ایفا می کنند.

فروش کمپرسور اسکرو

برای مثال کمپرسورهای باد از این دسته تجهیزات هستند. کمپرسور باد، دستگاهی است که برای تولید هوایی متراکم و فشرده مورد استفاده مشاغل قرار می گیرد چرا که نیاز به هوای با فشار بالا و مشخص، در بسیاری از مشاغل عملیاتی احساس می شود. از کمپرسورهای باد در بسیاری از صنایع مختلف دندانپزشکی، پزشکی، پالایشگاهی، کشاورزی، پتروشیمی و… استفاده می شود.

نمایی از اسکرو

کمپرسور هوا چیست و چند نوع دارد؟

کمپرسورهای باد تجهیزاتی هستند که با فرایند مشخصی اقدام به تولید هوای متراکم و با فشار مشخص می کنند. به صورت کلی این پمپ باد از سه جزء اصلی هواساز، مخزن و الکتروموتور تشکیل شده است. هوا به وسیله هواساز به درون مخزن راه پیدا کرده و در آن دما و فشار هوا بالا می رود. سپس در صورت نیاز به هوای فشرده، این هوا به بیرون منتقل شده و انرژی آن در سطح کارخانه پخش می شود.

به صورت کلی کمپرسورهای باد دارای دو نوع دینامیکی و جا به جایی مثبت هستند. کمپرسورهای باد جا به جایی مثبت کاربردهای فراوان تری دارند که به دو نوع کمپرسور باد پیستونی و کمپرسور هوا اسکرو تقسیم می شوند. کمپرسور هوای پیستونی از نوع اسکرو قدیمی تر بوده و سر و صدای بیشتری هنگام کار تولید می کند. اما اگر نیاز به میزان هوای فشرده بیشتر و در سطح گسترده تری باشد، می توان روی کمپرسور هوا اسکرو حساب کرد.

معرفی قطعات محصول

کمپرسور هوا اسکرو چیست؟

کمپرسور هوا اسکرو  screw air compressor از نوع پمپ بادهای جا به جایی مثبت است که در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ بادهای اسکرو جزو جدیدترین انواع کمپرسورهای باد هستند و از قطعات کمتری نسبت به سایر پمپ بادها در این دستگاه استفاده شده است. زمانی که کمپرسور هوای پیستونی نتواند برای یک صنعت مفید واقع شود و هوای مورد نیاز آن را تأمین کند، از کمپرسور هوا اسکرو استفاده می شود که نقش بسیار مثبتی در تولید هوای فشرده در سطح وسیع تر دارد.

عملکرد کمپرسور هوا اسکرو

کمپرسور هوا  اسکرو چگونه عمل می کند؟‌

همانطور که اشاره شد، کمپرسورهای باد تجهیزاتی هستند که نه تنها برای متراکم کردن هوا بلکه سایر گازها مانند نیتروژن، بخارها و… مورد استفاده قرار می گیرند.

موتور کمپرسور باد اسکرو نقش محرک سیستم را بر عهده دارد و تأمین کنند انرژی دستگاه به شمار می رود. زمان شروع کار موتور این پمپ باد، دندانه ها با یکدیگر برخورد کرده درگیر می شوند. درگیر شدن دندانه های روتور نر و ماده به دلیل مکش هوای محیط به داخل دستگاه اتفاق می افتد. وظیفه کمپرسور باد اسکرو این است که هوای محیط را به داخل خود وارد کرده و آن را بین روتورها قرار می دهد و اجازه خروج از روتورها را ندارد و در نهایت این درگیری بین دندانه های روتور نر و ماده باعث کاهش حجم هوا می شود. نکته اساسی اینجا است که زمانی که حجم هوای درگیرشده، کاهش یابد، فشار آن بالا می رود و این فشار بالا همان چیزی است که کمپرسور باد اسکرو به دنبال آن است تا در کاربردهای مختلف آن را به کار گیرد.

فروش کمپرسور اسکرو- کمپرسور اسکرو- کاربرد کمپرسور اسکرو

به زبان ساده تر:

روتورهای نر و ماده به شکل مارپیچی هستند که محل قرار گیری آن ها در هواساز کمپرسور است. فاصله میان این دو کم بوده و با این فاصله کم به صورت مارپیچی در حال چرخش هستند. به همین دلیل است که پس از مکش هوا به وسیله هواساز، حجم آن کم و فشار هوا افزایش می یابد.

هنگامی که فشار هوای داخل کمپرسور باد اسکرو افزایش یابد، این فشار باعث افزایش دما خواهد شد و با این افزایش دما ،گرمایی ایجاد می شود که در صورت نگهداری این گرما داخل پمپ باد، عملیات فشرده سازی عایق گرما خواهد بود.

در بازار کمپرسورهای متنوع با برندهای مختلفی موجود هستند اما یکی از دلایلی که کمپرسور باد اسکرو مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد، کارایی مداوم آن است که در صورت نیاز به تولید هوای متراکم و فشرده به صورت مداوم، مورد استفاده قرار می گیرد. میزان بازدهی این پمپ باد نیز بستگی به هوای محیط و توانایی در تولید حجم هوای متراکم کمپرسور باد اسکرو دارد.

نمای داخلی

از کمپرسور هوا اسکرو در چه مشاغلی استفاده می شود؟

همانطور که اشاره شد، از کمپرسورهای باد برای تولید هوای متراکم با فشار بالا استفاده می شود اما از کمپرسور باد اسکرو به دلیل عملکرد مدام خود و تولید حجم وسیع تری از هوای متراکم نسبت به پمپ بادهای دیگر، در بسیاری از صنایع مختلف مانند صنایع هوایپمایی، پالایشگاهی، شیمیایی، خودرو سازی و الکترونیک و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مهم در خصوص کمپرسور اسکرو

تفاوت کمپرسور هوا اسکرو با پیستونی

هر دو نوع کمپرسورهای باد اسکرو و پیستونی در تولید هوای فشرده به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرند. اما کمپرسور باد اسکرو توانایی تولید حجم وسیع تری از هوای متراکم را بر عهده دارد و در آن از تجهیزات جدیدتری نسبت به کمپرسور باد پیستونی استفاده شده است. همچنین از لحاظ مصرف برق نیز کمپرسور هوا اسکرو دارای مصرف پایین تر برق و انرژی نسبت به نوع پیستونی هستند. طول عمر پمپ باد اسکرو بیشتر و هزینه تعمیرات و نگهداری آن نیز پایین تر است.

انوع کمپرسور هوا اسکرو

به صورت کلی کمپرسورهای باد اسکرو دارای دو نوع کمپرسور باد بدون روغن و با روغن هستند. کمپرسور اسکرو بدون روغن به پمپ باد خشک معروف است.که ما قصد داریم به بررسی آن پرداخته و قیمت کمپرسور باد اسکرو را نیز بررسی نماییم.

قیمت کمپرسور اسکرو

 

کمپرسور باد اسکرو بدون روغن

در کمپرسور هوا اسکرو بدون روغن یا همان (oil free) هیچ گونه روغنی استفاده نشده است. در واقع قطعات موجود در این پمپ باد نیازی به روغنکاری ندارند. از این کمپرسورها می توان در بسیاری از مشاغل حساس که نباید هیچ گونه نشتی روغن در آن وجود داشته باشد استفاده می شود. مشاغلی مانند صنایع دارویی و غذایی از این نوع مشاغل هستند.  اما نمی توان از عملکرد پایین تر نوع بدون روغن این کمپرسور هوا گذشت! کمپرسور هوا اسکرو خشک زمانی که نیاز به هوای با فشار بسیار بالا باشد نمی تواند عملکرد مناسبی داشته باشد و دمای بسیار بالا را نیز نمی تواند تحمل کند. اوپراتورها هنگام کار با این دستگاه باید دقت بالایی به خرج دهند چرا که این پمپ باد حساسیت بیشتری نسبت به سایر پمپ باد ها دارد.

قیمت کمپرسور اسکرو

کمپرسور باد اسکرو با روغن یا روغنی

همانطور که از نام کمپرسور هوا اسکرو روغنی پیدا است، در این دستگاه از روغن برای روانکاری و روغن کاری استفاده می شود. همچنین در مشاغلی که حساسیت کمتری به روغن دارند استفاده می شود. وجود روغن در کمپرسور باد دارای مزیت های بسیار زیادی است. یکی از این مزیت ها افزایش طول عمر دستگاه به وسیله روانکاری آن و جلوگیری از اصطکاک می باشد. همچنین روغن موجود در کمپرسور هوای اسکرو، اجازه گرم شدن بیش از حد قطعات را نخواهد داد و در نتیجه از آسیب زیاد به آن ها جلوگیری می کند. وجود روغن در پمپ باد اسکرو روغنی باعث می شود تا کیفیت کار دستگاه نیز بالا رفته و به خوبی عملکردهای بسیاری مانند روانکاری، پخش صدا و خنک کردن را انجام دهند.

انواع اسکرو

اما سوال اینجاست که با توجه به حساسیت استفاده از کمپرسور هوا اسکرو با روغن ، چگونه عمل فشرده سازی هوای متراکم درون آن انجام می شود؟

پاسخ این است که این پمپ باد از یک شیر ورودی تشکیل شده است که هوا از این طریق وارد دستگاه می شود. فیلتر موجود در دستگاه جریان را وارد کرده و روغن موجود در هوا از آن جدا شده  و شیر خروجی وظیفه تخلیه هوا را بر عهده دارد. زمانی که فشار به میزان مشخصی رسید، کمپرسور باد متوقف شده و دستگاه اجازه ورود هوای فشرده به داخل فیلتر را نمی دهد.

این توقف عملکرد به وسیله بسته شدن شیر چک و دریچه ورودی اتفاق خواهد افتاد. در کمپرسور هوا اسکرو، فیلتری وجود دارد که به جدا کننده روغن از هوا معروف است و همانطور که از نامش پیداست با نیروی گریز از مرکز، حجم بیشتری از روغن از هوا گرفته می شود. همچنین ادامه روغن نیز به وسیله جدا کننده روغن دیگر از آن جدا می شود. جدا کننده روغن در قسمت زیرین خود دارای یک گیرنده ای است که روغن باقی مانده در آن جمع می شود.

یکی از انواه مدل کمپرسور اسکرو

کمپرسور باد اسکرو از چه قطعاتی تشکیل شده است؟‌

فیلترها

یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده یک کمپرسور هوای اسکرو، دو فیلتر روغن و هوا است. فیلتر روغن وظیفه دارد تا تمامی مواد اضافه موجود در روغن پمپ باد را رفته و آن را تمیز و خالص کند. در صورت نبود فیلتر روغن ممکن است قطعات کمپرسور باد دچار آسیب شوند. لازم است هر ماه این فیلتر سرویس شود. فیلتر هوا نیز وظیفه دارد تا گازهای موجود در پمپ باد را خارج کند. در صورت نقص در عملکرد فیلتر هوای کمپرسور اسکرو، ممکن است قطعات داخلی دستگاه دچار آسیب شوند.

موتور

موتور نیز محرک عمل یک کمپرسور باد است و در صورت نبود آن کار شروع نمی شود. میزان قدرت موتور نیز بستگی به حجم مخزن و قدرت دستگاه در تولید هوای با فشار مشخص دارد. هرچه قدرت و ظرفیت دستگاه بیشتر باشد، نیاز به وجود موتور قوی تر به شدت احساس می شود. امروزه در کمپرسورهای باد اسکرو از موتورهای برقی استفاده می شود و معمولا این موتورها هوشمند هستند. زمانی که دستگاه دچار اختلال شود، موتور از حرکت می ایستد و به تکنسین هشدار می دهد.

دریچه ها

دریچه های مکش و تخلیه نیز از مهمترین اجزای تشکیل دهنده پمپ باد اسکرو هستند. این دریچه نیز برای افزایش کارایی دستگاه از تنظیمات مشخصی برخوردار است و باز و بسته شدن آن نیز بر اساس تنظیمات صورت گرفته در دریچه انجام می شود.

دریچه تخلیه نیز وظیفه تنظیم فشار هوا را بر عهده دارد. محل قرارگیری این دریچه داخل کانتینر بوده و هنگام استفاده اضطراری به شیلنگ هوا متصل می شوند. دریچه تخلیه باید به صورت مداوم بررسی شود چرا که در صورت بروز اختلال در عملکرد آن ممکن است به دستگاه و حتی محیط کار نیز آسیب برساند.

کمپرسور اسکرو

 

روتور

روتورها به وسیله ضربه زدن به چرخ دنده ها به بازیافت هوا می پردازند. این روتورها به موتور وصل می شوند و هنگام چرخش نیز هوای ورودی به آن ها دچار کاهش حجم و افزایش فشار می شود.

مخزن

همانطور که اشاره شد، مخزن وظیفه نگهداری حجم هوای مورد نیاز را بر عهده دارد. حجم و ضخامت مخزن نیز بستگی به نوع کمپرسور و سطح پروژه دارد. با افزایش ظرفیت مخزن در کمپرسورهای مختلف، موتور فرصت برای استراحت بیشتر پیدا می کند.

کنترل کننده

معمولا اکثر کمپرسورهای باد اسکرو دارای بخشی به نام کنترل کننده هستند که وظیفه تنظیمات المان هایی مانند فشار را بر عهده دارد. برخی از این تنظیمات، از پیش تعیین شده است و برخی دیگر باید به وسیله اوپراتور تنظیم شود.

همچنین یک کمپرسور اسکرو از سایر قطعاتی مانند بلبرینگ ها، جداکننده و پیچ و مهره ها تشکیل شده است که هرکدام در عملکرد دستگاه نقش مهمی ایفا می کنند. برای مثال بلبرینگ ها نقش بسیار موثری در کاهش استهلاک و روان کردن دستگاه داشته و جدا کننده ها نیز نقش مهمی در جداسازی و تمیزی روغن را بر عهده دارند. نبود هریک از این قطعات، باعث آسیب به قسمت های داخلی دستگاه و کاهش طول عمر آن می شود.

کمپرسور هوا چیست

 

چرا کمپرسور هوا اسکرو؟‌

همانطور که اشاره شد، کمپرسور هوا اسکرو نسبت به نوع پیستونی از طول عمر بیشتری برخوردار بوده و از لحاظ عملکرد نیز کارایی و راندمان بالاتری نسبت به نوع پیستونی دارند. این پمپ بادها فضای کمتری اشغال می کنند و از حساسیت پایین تری برخوردار هستند.

اما باید اشاره کرد که با توجه به کیفیت و راندمان بالاتر این پمپ باد، قیمت کمپرسور باد اسکرو، بالاتر از انواع دیگر کمپرسورها بوده و هزینه تعمیرات آن نیز بالا است.

مشاغل مورد استفاده از کمپرسور اسکرو

قیمت کمپرسور باد اسکرو

عوامل موثر بر قیمت کمپرسور اسکرو عبارتند از: برند ، کیفیت ، قطعات و…

قطعات داخلی و لوازم یدکی کمپرسور های تولیدی توسط روتوپارس از برند های مطرح بسیار ارزشمند هستند و با توجه به اینکه در دسترس بودنشون بسیار سخت است، متاسفانه برخی از تولید کنندگان کمپرسور جهت کاهش قیمت و رقابت در بازار به قطعات چینی و ارزان قیمت روی می اورند.

تمامی قطعاتی که در کمپرسور اسکرو استفاده می شوند دارای ویژگی های خاص می باشند که همگی آنها در تعیین قیمت کمپرسور اسکرو  و فروش کمپرسور اسکرو نقش مهمی دارند. توصیه ما به شما قبل از خرید کمپرسور باد اسکرو این است که حتما به برند  و کیفیت قطعات استفاده شده در این کمپرسور ها توجه کنید و تا حد ممکن سعی کنید از فروشگاه های معتبر و مطمئن در این زمینه خرید انجام دهید.

برای اطلاع از قیمت کمپرسور اسکرو  و فروش کمپرسور اسکرو می توانید با واحد فروش کمپرسور اسکرو مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید.

کمپرسور هوا چیست و چند نوع دارد؟

 

چرا بعضی از هواساز های کمپرسور اسکرو با مشکل مواجه می شوند ؟

دلیل عمده اصلی آن رعایت نکردن نکات ریز در حین مونتاژ آن است که در زیر چند نمونه از خرابی ها آن را برای شما بیان می می کنیم :

 • هم راستا قرار نگرفتن شفت و فولی الکترو موتور و هواساز در محور های X ,Y,Z
 • محاسبات غلط مربوط به دور چرخش شفت هواساز
 • ساختار غلط شاسی و ستون های ساختار بدنه کمپرسور به دلیل اینکه پس از طی یکسال هم راستایی شفت الکتروموتور و هواساز از بین می رود و عمده نیروی روی محمور Z  شفت هواساز وارد می شود که باعث انحراف و خراب شدن پکینگ ها میگردد و روغن ریزی هواساز را در پی خواهد داشت .قیمت کمپرسور اسکرو

جمع بندی

کمپرسور باد اسکرو از نوع کمپرسورهای جا به جایی مثبت است که در صورت نیاز توانایی کار به صورت مداوم را دارد. قیمت کمپرسور هوا اسکرو نیز کاملا به نوع و کیفیت قطعات تشکیل دهنده آن و برند سازنده آن بستگی دارد. در واقع با افزایش قدرت و توان دستگاه، قیمت آن نیز بالاتر می رود. اگر قصد خرید کمپرسور هوا اسکرو را دارید و نیاز به دانستن قیمت کمپرسورباد اسکرو را دارید ، می توانید با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس گرفته و با آن ها مشورت کنید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


12 نظر درباره “کمپرسور هوا اسکرو

 • مهران احمدی فرد گفت:

  سلام ما در حال حاضر تو کارگاهمون چندین کمپرسور پیستونی داریم که قصد داریم کلیه کمپرسور ها رو جمع کنیم و به جاش یک عدد کمپرسور اسکرو ۴ متر مکعبی قرار بدیم.
  به نظر شما از نظر قیمت و کارایی تصمیم ما درست هست یا نه!؟

  • مدیر فنی وبسایت گفت:

   سلام و ارادت دوست عزیز
   کمپرسور اسکرو از نظر قیمت به نسبت کمپرسور های پیستونی، قیمت بالاتری دارد اما به علت یکپارچه شدن سیستم شما و همچنین قابلیت دائم کار بودن و سطح صدای کمتر در کمپرسورهای اسکرو ، کاملا هم از نظر اقتصادی و هم کارایی بهره وری بالاتری رو برای مجموعه شما به همراه دارد

  • شهریار گفت:

   درود – هزینه نصب و راه اندازی و خود قیمت کمپرسور اسکرو چقدر میشه به صورت حدودی ؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   قیمت کمپرسور اسکرو به پارامتر هایی مانند : حجم هوادهی ، میزان فشار مورد نیاز ، برند و جنس قطعات بستگی دارد.
   لطفامشخصات فنی خودتون رو برای ما ارسال کنید تا همکاران من از آخرین قیمت شمارو مطلع کنند

 • اصلانی گفت:

  از نظر قیمت کمپرسور اسکرو و کارایی پیشنهادتون برای کارگاه با کارکرد صنعتی چیه

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   از آنجایی که جهت پاسخ به سوال شما در خصوص قیمت کمپرسور اسکرو برای کارگاه شما نیاز است که کارشناسان ما از پارامتر هایی در خصوص کارگاه شما مطلع باشند
   به همین خاطر لطفا با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نمایید تا به صورت دقیق راهنمایی های لازم انجام پذیرد.

 • اردلان شجاع گفت:

  سلام روز بخیر – از بین واحد های هواساز برند خاصی و برای ساخت کمپرسور اسکرو پیشنهاد میکنید ؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   در کمپرسور های اسکرو ساخته شده در گروه صنعتی روتوپارس عموما از ایرند های آلمانی مانند روتورکمپ آلمان و ارزن آلمان استفاده می شود. کلیه برند های استفاده شده در ساخت کمپرسور هوا اسکرو، شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند.

 • بیات گفت:

  روز بخیر – من کمپرسور اسکرو تهیه کردم از جایی ولی درجه حرارت ش بالا میره میخواستم بدونم بالا رفتن درجه حرارت به چه عواملی بستگی داره؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   افزایش درجه حرارت کمپرسور اسکرو به علت های مختلفی مانند ، کوچک بودن سایز رادیاتور روغن، استفاده از روغن نامناسب و فضای نامناسب محل قرار گیری کمپرسور می تواند اتفاق بیفتد
   لطفا با ما تماس بگیرین و از کارشناسان بخش فنی روتوپارس مشاوره های لازم را دریافت کنید.

 • ذوقی گفت:

  لیست قیمت کمپرسور اسکرو رو میخواستم

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا جهت اطلاع از قیمت کمپرسور اسکرو با واحد فروش روتو پارس تماس حاصل نمایید.