ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

تله آبگیر کمپرسور

صفحه اصلی > تله آبگیر کمپرسور

تله آبگیر کمپرسور

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3.3 / 5. تعداد: 3

قیمت تله آبگیر کمپرسور
توضیحات
نقد و بررسی

 

تله ابگیر کمپرسور

سیستم های پنوماتیک متداول ترین روش های ساخت تجهیزات در محیط های صنعتی هستند. صنایع مختلف با استفاده از تجهیزات پنوماتیکی، سیستم های کنترل کننده با دقت بالایی را پدید می آورند. تمام سیستم های کنترلی که با اتصالات پنوماتیکی کار می کنند حد مشخصی از فشار باد برای آن ها تعریف شده است .نکته مهمی که در کارکرد دقیق سیستم های پنوماتیک وجود دارد هوای فشرده با فشار مطلوب و عاری از ذرات مخرب مانند روغن و آب است. برای دست یابی به این هدف لازم است. تا از تله آبگیر استفاده کنیم.در این مطلب قصد داریم به بررسی مشخصات فنی تله آبگیر کمپرسور water separator compressor و همچنین قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور بپردازیم

قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور

یکی از مهم ترین قطعات در کمپرسور که برای جداسازی رطوبت موجود در هوا به کار می رود تله آبگیر است. این قطعه عملکرد کمپرسورها را بهینه می کند. تله آبگیر با کاهش میزان رطوبت و تخلیه آن، مانع از بروز خسارات سنگین به ماشین آلات می شود. هوا از عناصر متعددی تشکیل شده است .که بخار آب یکی از این عناصر است. در پروسه فشرده سازی هوا، میزان غلظت بخار آب به مقدار قابل توجهی زیاد شده. و روی عملکرد کمپرسور تاثیر می گذارد. این مساله گاهی اوقات ممکن است سلامت دستگاه را با خطر جدی روبه رو کند.
با توجه به روند رو به رشد استفاده از کمپرسورهای هوای فشرده (پیستونی و اسکرو) با ظرفیت های گوناگون و به منظور حذف بخار آب و سایر ذرات مزاحم موجود و همچنین افزایش کیفیت هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور باید از تله آبگیر استفاده کرد.

مشخصات فنی تله آبگیر کمپرسور

تله آبگیر پمپ باد یا سپراتور هوای فشرده ، یکی از الزامات دستگاه تولید هوای فشرده شده است .که در ناحیه خروجی خطوط لوله ی هوای فشرده شده کمپرسور تا اپراتورها و ابزار آلات قرار می گیرد . و وظیفه افزایش کیفیت هوای فشرده شده را دارد و علاوه براین توانایی جذب ذرات درشت آب و روغن تا اندازه 20 میکرون (تقریبا 30% رطوبت) را دارد . و نصب کردن آن باعث افزایش عمر تجهیزات و عدم آسیب رسیدن به آنها خواهد شد.

توضیحات تکمیلی در خصوص تله آبگیر کمپرسور

محل قرارگیری تله آبگیر

مطابق استانداردهای موجود برای مخازن ذخیره هوای فشرده، تله های آبگیر طراحی شده . و یا سپراتورهای معمولی توانایی تحمل تا 40 بار را دارا هستند. محل نصب تله آبگیر پس از هواساز و قبل از ورود هوا به مخزن کمپرسور می باشد و نیاز است در بازه های زمانه مناسب حتما مورد بازدید قرار گیرد.
دلایل استفاده از تله آبگیر و یا رطوبت گیر در کمپرسورهای اسکرو یا پیستونی

برای جداسازی قطرات بزرگ و کوچک آب از تله آبگیر در کمپرسور استفاده می شود. که استفاده از این قطعه در نهایت هوای کاملاً خشک را به سیستم پنوماتیک انتقال خواهد داد. به دلیل اینکه طراحی و ساختار تله آبگیر طبق استانداردهای روز جهانی می باشد و از اطمینان بالا و قابل قبولی جهت استفاده در انواع کمپرسورها برخوردار است. پوشش داخلی تله آبگیر از عناصر خاص ساخته شده است. که در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند. تله آبگیر کمپرسور به میزان چشمگیری کیفیت هوای فشرده تولید شده را افزایش می دهد.

قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور

 

7نکته مهم در هنگام خرید تله آبگیر کمپرسور

 1.  جنس بدنه تله آبگیر هوای فشرده باید حتما از عناصر ضد زنگ باشد. برای این هدف در نوع ظرفیت بالای این قطعه از جنس آلومینیوم و انواع کم ظرفیت تر این تجهیز را از پلاسم فشرده می سازند.
 2. تله آبگیر هوای فشرده باید از قابلیت تخلیه اتوماتیک برخوردار باشد.
 3.  باید توجه داشته که حداقل میزان افت فشار در هنگام استفاده از تله آبگیر حاصل شود. معمولا همراه با خرید دستگاه، اطلاعاتی راجع به میزان افت فشار در قالب جدول ها به خریدار عرضه می شود.
 4.  تله آبگیر هوای فشرده باید وزن کمی داشته باشد. وزن کم باعث علاوه بر سهولت نصب ، در زمان نصب نیز فشار کمی به اتصالات وارد خواهد کرد.
 5. در هنگام تهیه تله آبگیر باید توجه داشته که توانایی جذب قطرات بزرگتر آب را نیز داشته باشد. محاسبات نشان داده اندازه مناسب برای تله آبگیر مورد استفاده در سیستم هوای فشرده باید قابلیت و توانایی جذب قطرات آب و روغن تا قطرهای 20 میکرون را داشته باشد.
 6. اطمینان حاصل کنید که تله آبگیر هوای فشرده ای که انتخاب می کنید قابلیت نصب بر روی تمامی سیستم های استاندارد پنوماتیکی داشته باشد و طراحی آن استاندارد باشد.
 7.  از خاصیت ضد خوردگی و پوسیدگی برخوردار باشد و طراحی و جنس مقاومی داشته باشد.

قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور

کاربرد تله آبگیر

همانطور که پیش تر گفته شد، تله آبگیر قادر است ذرات تا بیست میکرون را جذب خواهد کرد .و بهتر است هنگام طراحی خطوط انتقال هوای فشرده این نکته را در نظر داشت .که تله آبگیر کمپرسور می تواند تا میزان 30 درصد از رطوبت هوای ورودی به کمپرسور را جذب کند. حجم قابل توجهی از آبی که در خطوط انتقال هوای فشرده در جریان است. حاصل بخار آب موجود در هوا است که در مسیر عبور به تدریج سرد شده و به شکل مایع در آمده است.

تله آبگیر در دستگاه تولید هوای فشرده به عنوان واحد اولیه و البته کمکی برای حذف ذرات مایع استفاده می شود. و می تواند اندازه مشخصی از رطوبت را حذف کند .و در صورتی که نیاز به هوای فشرده کاملا پاک و عاری از هرگونه ذرات اضافی داشته باشیم. حتما باید از خشک کن یا درایر کمپرسور و همچنین میکروفیلر در دستگاه خود استفاده کنیم. که با توجه به مناسب بودن قیمت تله آبگیر کمپرسور میتوان ان را به سهولت تهیه نمود.

مزیت استفاده از تله آبگیر

برخی از افراد ممکن است نصب تله آبگیر در سیستم های هوای فشرده را جدی نگیرند. تله آبگیر در سیستم هوای فشرده ضامن کارکرد ایمن دستگاه ها و تجهیزات خواهد بود. به همین جهت منطقی است که با در نظر گرفتن هزینه ای اندک و نصب تله آبگیر سلامت دستگاه های صنعتی خود را تضمین کنید.

 • تله آبگیر هوای فشvده علاوه بر حذف قطرات آب همراه با خلق یک خاصیت سانتریفیوژی می تواند قطرات روغن را نیز از هوای فشرده خارج کند.
 •  طراحی تله آبگیر هوای فشرده به نحوی است که قادر است همراه با نوسانات فشار خارج شده از کمپرسورها نهایتا یک سطح فشار یکسان را برای تمام سیستم ها فراهم کند.
 •  هزینه نصب و طراحی تله آبگیر در برابر فواید و مزایایی که در اختیار می گذارد بسیار اندک است.
 •  تله آبگیر در سیستم های هوای فشرده به عنوان یک عنصر کنترل کننده در مسیر توزیع هوا در سطح فضاهای صنعتی بسیار مفید و ضروری است.
 •  تله آبگیر هوای فشرده همراه با عقربه های تشخیصی فشاری که در آن تعبیه شده است . اطلاعات کاملی از سطح فشار هوای موجود در سیستم را نمایش می دهد.

اهمیت استفاده از دفترچه راهنمای کمپرسور

گنجایش استاندارد در طراحی انواع تله آبگیر

اصولاً تمامی سیستم های تله آبگیر استفاده شده در کمپرسور از ساختار یکسانی برخوردار هستند. در همه این تجهیزات، استفاده از قانون گریز از مرکز یا همان ایده سانتریفیوژ استفاده شده است. اکثرا آنچه که با عنوان تله آبگیر در کمپرسور شناخته می شود ظرفیت های متفاوت این سیستم می باشد. تله آبگیر کمپرسور را در مسیر هوای خروجی کمپرسور نصب می کنند. اتله آبگیر حتما باید توانایی ظرفیت هوای خروجی را داشته باشد. به همین دلیل باید در هنگام طراحی تله آبگیر به ظرفیت هوای خروجی توجه داشت. ظرفیت های استاندارد تله آبگیر کمپرسور براساس ظرفیت جریان عبوری محاسبه و طراحی می شود. ظرفیت های معمول تله آبگیر از انواع ۲۵، ۲۰۰، ۳۰۰، ۶۰۰، 1200 و ۲۲۰۰ متر مکعب بر ساعت می باشد.

قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور

اهمیت استفاده از دفترچه راهنمای کمپرسور

یکی از دلایل اصلی کاهنده عمر کمپرسور و قطعات آن عدم مطالعه دفترچه راهنما و ضوابط سرویس و نگهداری توسط مصرف کننده می‎باشد. دفترچه راهنمایی که به همراه دستگاه ارائه می شود حاوی نکات بسیار ارزشمند و ساده می باشد. که با صرف کمی وقت و مطالعه آن می تواند اطلاعات مهمی در رابطه با سرویس و نگهداری و استفاده بهینه از دستگاه به دست آورد. که رعایت دستورالعمل های موجود در دفترچه عمر دستگاه را افزایش و از بسیاری از هزینه های سرویس و نگهداری و یا تعمیر می کاهد.

قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور

شما میتوانید در خصوص اطلاع از قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور  با واحد فروش مجموعه روتوپارس تماس حاصل نمایید

قیمت تله آبگیر رطوبت گیر کمپرسور

تفاوت های شیر اتوماتیک یا شیر اتودرین با شیرتخلیه دستی در تله آبگیر

اتودرین به نوعی از شیر برقی گفته می شود که با برق 220 ولت کار می کند .که وظیفه آن تخلیه آب انباشته شده در کمپرسور است. اتو درین به دوعدد پیچ برای تنظیم تایمرمجهز است. یکی از آن ها مدت زمان باز بودن شیر و دیگری وظیفه زمان بندی تخیله مخزن را برعهده دارد. اما شیر دستی ساختمان بسیار ساده ای دارد . و توسط یک دستگیره باز و بسته می شود. و اپراتور می بایست در فواصل زمانی مشخص این کار را انجام دهد.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.