ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330  66260346 66260359

کلید قطع کن کمپرسور

صفحه اصلی > کلید قطع کن کمپرسور

کلید قطع کن کمپرسور

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 3.5 / 5. تعداد: 12

نکات مهم در قیمت کلید قطع کن کمپرسور و انواع پرشر سوئیچ پمپ باد ایرانی و ایتالیایی
توضیحات
نقد و بررسی

کلید قطع کن کمپرسور

در این مقاله ما قصد داریم در مورد کلید قطع کن پمپ باد صحبت کرده و همچنین قیمت قطع کن اتوماتیک پمپ باد  یا قیمت پرشر سوئیچ کمپرسور باد را مورد بررسی قرار دهیم.

کلید قطع کن کمپرسور باد یا قطع کن پمپ باد قطعه‌ای مکانیکی بوده که در سیستم پمپ برای قطع و وصل برق تعبیه شده است. به طور کلی کمپرسور زمانی روشن می‌شود که پلاتین‌های دستگاه به هم متصل شوند. بعد از روشن شدن دستگاه، تا زمانی که فشار مخزن به حد استاندارد برسد و دیافراگم موجود در سیستم کنتاکت‌ها را از هم جدا کند، دستگاه خاموش نمی‌شود. زمانی که فشار دستگاه به زیر 30 بار رسید، مجددا سیستم روشن می‌شود و فعالیت خود را از ابتدا آغاز می‌نماید.

قیمت پرشر سوئیچ کمپرسور باد

نقش مهم کلید قطع کن و یا پرشر سوئیچ کمپرسور باد

کلید قطع کن pressure switch یکی از قطعات مهم در سیستم کمپرسور باد می‌باشد. چرا که در صورت بروز هرگونه مشکل، بعد از افت فشار،  سیستم مجددا روشن نمی شود. اگر کلید قطع کن کمپرسور باد عملکرد صحیحی داشته باشد، بعد از افت فشار و کاهش آن به زیر 30 بار، سیستم مجددا روشن شده و فشار را جبران می‌کند. در غیر اینصورت دستگاه استارت می‌خورد، اما روشن نخواهد شد. استارت خوردن بیش از اندازه در کمپرسور می‌تواند باعث خراب شدن فیوز آن شود. لذا می‌توان نتیجه گرفت که پرشر سوئیچ دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و عدم عملکرد صحیح آن می‌تواند کل سیستم را دچار اختلال نماید. همین اختلالات در بازه زمانی بالا می‌تواند هزینه تعمیر بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

قطع کن پمپ باد چیست

شکل ظاهری کلید قطع‌کن در کمپرسور باد

این قطعه در یک محفظه کوچک قرار دارد. این کلید می‌تواند ساده و یا دارای سوئیچ مجزا باشد تا امکان عملکرد در توابع خودکار را داشته باشد. محفظه کلید قطع کن به طور عمومی روی مخزن کمپرسور نصب می‌شود. همین امر باعث می‌شود که کاربر امکان بررسی فشار مخزن را داشته باشد.

کلید قطع کن در دستگاه‌های کوچکتر معمولا داخل سوئیچ فشار نصب می‌شود. لذا زمانی که پرشر سوئیچ دستگاه را خاموش می‌کند، شیر قطع کن به صورت خودکار فعال می‌شود. قطعه دیگری در سیستم وجود دارد که به آن دریچه چک گفته می‌شود. وظیفه این قطعه این است که مانع تخلیه کامل مخزن دستگاه می‌شود. از دریچه چک به صورت نرمال لوله‌ای برای تخلیه کمپرسور به مخزن وجود دارد که وارد قطع‌کن دستگاه شده و روی سوئیچ فشار سنج نصب می‌شود. لذا شما با بررسی دریچه چک،‌می‌توانید جایگاه کلید‌ قطع‌کن دستگاه را پیدا کنید.

قیمت کلید قطع کن پمپ باد

نحوه عملکرد پرشر سوئیچ پمپ باد به چه صورت است؟

کلید قطع‌کن تقریبا در همه انواع کمپرسورها طراحی شده است. کمپرسور باد به صورت عمومی دارای یک سیلندر می‌باشد. البته مدل‌های محدودی وجود دارد که دارای دو و یا سه سیلندر باشد. هنگامی که کمپرسور هوا به فشار مورد نظر می‌رسد، سیستم به کمک پرشر سوئیچ منبع تغذیه کمپرسور را متوقف می‌کند. بنابراین دستگاه خاموش می‌شود. اگر هوا در پیستون کمپرسور محبوس شود، بار دستگاه افت نکرده و مجددا سیستم روشن می‌شود. یکی دیگر از وظایف کلید قطع کن کمپرسور باد، رها سازی باد محبوس شده در سیستم می‌باشد.

مشکلات عمده کلید قطع کن در کمپرسور باد چیست؟

مشکلات عمده کلید قطع کن پمپ باد چیست؟

این کلید بعد از مدتی دچار نشتی می‌شود و نیاز به تعمیر خواهد داشت. این مشکل بسیار رایج بوده و در صورت مشاهده آن نیازی به نگرانی نیست. رفع این مشکل به راحتی انجام می‌شود و هزینه بالایی را برای شما ایجاد نمی‌کند. اما اگر سالهای زیادی است که از دستگاه کمپرسور باد استفاده می‌کنید، احتمال ایجاد ترک و یا سوراخ در این قطعه دور از ذهن نیست. چرا که این قطعه مکانیکی نیز مانند سایر وسیله‌ها،‌ طول عمر مفید دارد و بعد از آن لازم است که تعمیر و یا تعویض گردد. در صورت بروز ترک خوردگی و یا ایجاد سوراخ، هوا در اطراف مخزن دچار نشتی می‌شود. همین خروج هوا از سیستم باعث حرکت دیافراگم می‌شود.

ایجاد مشکل در کلید قطع کن در کمپرسور باد بسیار رایج است. به طوری که بسیاری از افراد با آن مواجه شده‌اند. این مشکل به حدی شایع است که معمولا اولین مشکلی که در کمپرسور مورد بررسی قرار می‌گیرد، عدم آسیب دیدگی کلید قطع‌کن می‌باشد.

یکی از اشکالاتی که باعث بروز مشکل در این قطعه می‌شود، اشتباه کاربران در هنگام استفاده از آن است. در بسیاری از موارد دیده شده که کلید اتومات همواره به شکل باز و یا به صورت مداوم بسته باقی مانده است. اگر پرشر سوئیچ در کمپرسور باد دائما بسته باشد و باز نشود، در زمان آغاز فعالیت سیستم، با اختلال مواجه خواهید شد. همچنین بسته بودن پرشر سوئیچ باعث می‌شود که صدای مکش دستگاه که به صورت عادی به گوش میرسد قطع شود. در این شرایط صدایی بم جایگزین صدای اولیه در سیستم می‌شود.

حال در مقابل اگر کلید قطع‌کن دستگاه به شکل مستمر باز باشد، کمپرسور صدای نشت هوا خواهد داد. این صدای نشتی هوا ربطی به سوئیچ فشار ندارد و مشکل از سمت کلید قطع‌کن دستگاه می‌باشد. لذا در هنگام تعمیر می‌بایست به این نکته بسیار توجه کرد.

کلید قطع‌کن در کمپرسور باد

قیمت قطع کن اتوماتیک پمپ باد یاقیمت پرشر سوئیچ کمپرسور باد

قیمت کلید قطع کن پمپ باد یا قیمت پرشر سوئیچ کمپرسور باد به عواملی بستگی دارد . جهت اطلاع از قیمت قطع کن اتوماتیک پمپ باد می توانید با کارشتاسان روتوپارس تماس حاصل نمایید.

در صورت نیاز به خرید کلید قطع کن پمپ باد،‌ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به طور کلی ظاهر و ابعاد کلید قطع‌کن کمپرسور باد به یک شکل بوده و همین امر باعث می‌شود که خرید آن نسبتا آسان باشد. چرا که کاربر نیازی به خرید سبک خاصی از کلید‌ قطع‌‌کن را برای محصول خود نخواهد داشت. اما در کنار این مورد، لازم است به چند نکته هنگام خرید توجه ویژه‌ای داشته باشید:

قیمت کلید قطع کن پمپ باد - قیمت پرشر سوئیچ کمپرسور باد

* در ابتدا لازم است بدانید که کلید قطع‌کن نیاز به اتصالات خاصی برای متصل شدن به مخزن و بخش ورود هوای فشرده و همچنین سوئیچ فشار دارد. لذا ا وجود این اتصالات در بسته بندی اطمینان حاصل نمایید.

* کلید قطع‌کن کمپرسور باد لازم است که بر اساس فشار دستگاه شما خریداری شود. فشار دستگاه با واحد ” بار ” سنجیده می‌شود. لذا توجه کنید که بار دستگاه شما چه قدر است و بر همان اساس کلید قطع‌کن را خریداری نمایید.

* تعداد اتصالات پرشر سوئیچ دارای اهمیت است. دقت کنید که لازم است این قطعه فقط به مخزن وصل شود و یا نیاز به اتصال به سایر بخش‌ها را نیز دارد.

* نکته آخر اینکه سعی کنید همواره از محصولات با کیفیت خریداری کنید. این قطعه کاملا کاربردی بوده و در صورت عدم کیفیت،‌ در بازه زمانی کوتاه نیاز به تعویض آن خواهید داشت.

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.


7 نظر درباره “کلید قطع کن کمپرسور

 • صباح زاد گفت:

  در رابطه با قطع کن پمپ باد ازتون سوال داشتم . آیا قطعات این تجهیز توی بازار پیدا میشه؟ . لطف کنید قیمت قطع کن پمپ باد رو به ایمیل من بفرستین ..

  • مدیر وبسایت گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در رابطه با قطع کن کمپرسور یا همان پرشر سوئیچ کمپرسور لازم میدونم بگم که قالبا قطعات این تجهیز در بازار موجود نیست و بهتر است در این مورد حضورا در بازار جستجو کنید. برای دریافت آخرین لیست قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 • هادی گفت:

  سلام
  نحوه تنظیم قطع کن کمپرسور بادبه چه روشی هست؟
  موقعی که فشاربادبه حدنرمال میرسدفشارشکن عمل قطع راانجام نمیدهد

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   روش تنظیم قطع کن باد کمپرسور باد در مدل های مختلف متفاوت می باشد. و باید ابتدا مدل و برند قطع کن را اعلام کنید.
   فشار شکن نصب شده بر روی پرشر سوئیچ، وظیفه خارج کردن فشار باقی مانده در سیلندر را به عهده دارد و در صورت عمل نکردن این قطعه فشار زیادی به موتور کمپرسور وارد می شود. درصورت معیوب شدن کلید قطع کن کمپرسور باد پیشنهاد می شود این قطعه را فورا تعویض کنید.

 • علی نیک بین گفت:

  با سلام.یه سوال داشتم.پمپ ما یه مشکل پیدا کرده .
  باد میشه بعدش صدای بلند نشتی باد میاد از بین دو سیمی که داخل کلید رفته.بعد یه حدی که باد نشت کرد وخارج شد باز دوباره پمپ روشن میشه.یکسره یا نشت با صدای بلند ویاکارکرد دستگاه رو داریم.هر وقت هم دکمه قرمز رو فشار میدم پایین دستگاه خاموش بشه باد از دستگاه باد نشت میکنه.کجای دستگاه اشکال پیدا کرده؟ممنون

  • مدیر وبسایت گفت:

   باسلام و احترام
   در موارد ایجاد نشتی و در صورت پیدا کردن محل نشت باد، تعویض قطعه مورد نظر سریع ترین راه حل رفع نشتی است.
   با توضیحاتی که فرمودین احتمال از بین رفتن آب بندی کلید پرشر سوئیچ وجود دارد.

   در صورت عدم رفع مشکل حتما از یک متخصص تعمیر کمپرسور کمک بگیرید.

  • مصطفی گفت:

   مال من هم همینطور بود بعد از چک کلی فهمیدم ایرادش از شیر یکطرفس که روی بدنه تانکره درست شد با توضیحات شما احتمال اینکه از هسته داخلی کلید اتومات نشتی باشه هم هست