ساعت کاری 8:00 الی 18:00

تیتر

تماس با ما:       09306411330 62999567

پرشر سوئیچ سردخانه

صفحه اصلی > پرشر سوئیچ سردخانه

پرشر سوئیچ سردخانه

اشتراک گذاری:


تحویل اکسپرس
خدمات پس از فروش
صدور فاکتور رسمی
مشاوره فنی

امتیاز کاربران 0 / 5. تعداد: 0

پرشر سوئیچ سردخانه چیست ؟
توضیحات
نقد و بررسی

انواع پرشر سوئیچ ، پرشر سوئیچ های ، پرشر سوئیچ های اند لو

در این مقاله قصد داریم به معرفی پرشر سوئیچ سردخانه پرداخته و ساختار و ویژگی های آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

امروزه از دستگاه های مختلفی برای نگهداری از مواد غذایی، گیاهی، دارویی، کشاورزی و… که قابلیت فاسد شدن دارند استفاده می شود. سردخانه ها یکی از همان تجهیزاتی هستند که با ورود آن ها، تحولات بسیاری در سیستم های انجماد و نگهداری مواد غذایی شکل گرفت. کار اصلی سردخانه ها، تولید هوای خنک با استفاده از سیکل های تبریدی و… است که با رساندن دمای هوای به میزان مشخص و پایینی، کار نگهداری از مواد غذایی و سایر مواد فاسد شدنی را بر عهده دارد.

قطعات مختلفی در نگهداری از سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین این قطعات شامل اوپراتور، کمپرسور، کندانسور، پرشر سوئیچ، و… است. در این مقاله اختصاصا به پرشر سوئیچ سردخانه می پردازیم.

پرشر سوئیچ سردخانه چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟‌

همانطور که از نام پرشر سوئیچ سردخانه پیداست، این وسیله وظیفه کنترل فشار سردخانه را بر عهده دارد. از پرشر سوئیچ نه تنها در سردخانه ها بلکه در هر مکانی و صنعتی که سر و کار آن ها با فشار و … است استفاده می شود. به صورت کلی در مکان هایی که نیاز است تا محیط های تحت فشار کنترل شوند، نیاز به یک پرشر سوئیچ سردخانه احساس می شود.

یک پرشر سوئیچ سردخانه وظیفه  دارد تا زمانی که در چرخه تبرید فشار به میزان مشخص و معینی رسید، با قطع و وصل کردن سیستم از رسیدن آسیب های بیشتر به قطعات سردخانه جلوگیری کند.

چند نوع پرشر سوئیچ وجود دارد؟

پرشرهای سوئیچ سردخانه شامل دو نوع الکترومکانیکی و جامد هستند.

در نوع الکترومکانیکی آن می توان شاهد سنسورهای مختلفی برای مشخص کردن و اندازه گیری میزان فشار بود که با توجه به ویژگی ها و خصوصیات این سنسورها، نوع و محدوده کاری پرشر سوئیچ مشخص می شود.

پرشر سوئیچ دیافراگمی، لوله بوردونی، پیستونی و پیستونی-دیافراگمی چند نوع از آن ها است.

برای انتخاب یک پرشر سوئیچ چه نکاتی باید مد نظر قرار دهید؟

یکی از مهمترین مواردی که باید در انتخاب پرشر سوئیچ سردخانه به آن توجه کنید، مشخص کردن فاکتورهایی است که باید قبل از خرید این قطعه به آن توجه کنید. برای مثال اینکه قرار است که فشاری را در نظر گرفته و کنترل کنید. بهتر است بدانید که برای تنظیم و کنترل یک فشار باید از کنترل فشار دیفرانسیل ثابت و برای تنظیم و کنترل دو فشار باید از نوع متغیر آن استفاده کرد.

باید به نوع سیالی که مد نظرتان است توجه داشته باشید چراکه پرشر سوئیچ سردخانه دقیقا باید در تماس با آن قرار بگیرد .

نوع و محدوده فشار مورد نظر خود را نیز تعیین کنید. این موضوع یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که باید در انتخاب پرشر سوئیچ مد نظر قرار دهید. زیرا بیشترین فشار ایجاد شده در یک محدوده زمانی، نباید از بیشترین میزان تعیین شده در دستگاه کنترل کننده فشار فراتر رود.

دسته بندی پرشر سوئیچ

به صورت کلی کنترل کننده فشار سردخانه به دو دسته پرشر سوئیچ با فشار بالا و با فشار پایین تقسیم می شوند.

از پرشر سوئیچ با فشار بالا معمولا برای زمانی که  سیستم با افزایش فشار رو به رو می شود برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات استفاده می شود و از لو پرشر سوئیچ نیز در مواقعی که ماده مبرد دچار کاهش فشار شود استفاده می شود تا از مشکلاتی مانند یخ زدگی اوپراتور جلوگیری شود.

چه مواردی باعث افزایش بیش از حد مبرد شود؟

موارد بسیاری باعث افزایش بیش از حد فشار شده و باعث  به کار افتادن سوئیچ فشار بالا می شود. برای مثال زمانی که فن کندانسور دچار مشکل شود، یا ماده مبرد بیش از اندازه و بیش از حد شارژ شوند، و یا زمانی که آب خنک کننده در کندانسور از بین برود، دمای محیط بالا رود و… از جمله مواردی هستند که ممکن است باعث ایجاد به کار افتادن های پرشر سوئیچ شود.

محل اصلی قرار گیری آن در خط دهش بوده و زمانی که فشار ایجاد شده بیش از حد شود، پرشر سوئیچ چرخه را قطع خواهد کرد. به کار افتادن مجددا های پرشر سوئیچ باید به صورت دستی اتفاق بیفتد و به صورت اتوماتیک نیست زیرا قبل از به کار افتادن دوباره این قطعه، باید تمامی تجهیزات برای جلوگیری از رسیدن آسیب های بیشتر به سیستم به صورت کامل و دقیق مورد بررسی قرار گیرند.

در چه مواردی از لو پرشر سوئیچ استفاده می شود؟

زمانی که فشار از میزان معین شده کمتر شود، ممکن است هوای ناخواسته به دلیل خلا ایجاد شده وارد سیستم شده و برای کمپرسور مشکلاتی جدی به وجود بیاورد. در نتیجه در این مواقع کنترل کننده فشار پایین فعال می شوند. پرشر سوئیچ فشار پایین سردخانه، به صورت اتوماتیک دوباره فعال شده و در صورت افزایش فشار در پشت کمپرسور، این چرخه دوباره به صورت اتوماتیک راه اندازی می شود.

چه برندهایی از پرشر سوئیچ وجود دارند؟

در ایران برندهای مختلفی از پرشر سوئیچ  وجود دارند که می توان به برندهای دانفوس و آلکو اشاره کرد. می توانید برای مشاوره در انتخاب پرشر سوئیچ  از مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس بگیرید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

ایمیل شما منتشر نمی شود.